از آن‌جا که دنیای امروز، دنیای کم‌تر حرکت کردن و بیشتر جلوی رایانه نشستن است، شاید داشتن شارژری که با حرکت بدن،‌ رایانه و گوشی همراه را شارژ کند، انگیزه خوبی برای کمی حرکت و سالم‌تر بودن باشد.

بهنوش خرم‌روز: اگر اهل دنبال کردن خبرها باشید، حتما تا به حال خبرهای زیادی در مورد مضرات بی‌تحرک بودن شنیده‌اید. محققین می‌گویند نشستن طولانی‌مدت، مثل سیگار کشیدن برای سلامتی مضر است و حتی عمر را کم می‌کند. عدم تحرک، به سلامت سیستم‌ها و اندام‌های بدن آسیب می‌رساند و چاقی را هم به دنبال دارد.
اما در دنیای مدرن امروزی، که ممکن است افراد به خاطر کار خود، ساعت‌ها جلوی رایانه خود بنشینند، چه‌طور می‌توان راه سالم‌تری یافت؟
حرکت کردن برای سلامتی ما بسیار مفید است. خب،‌ اگر قرار باشد بتوانید با حرکت کردن، باتری رایانه همراه، گوشی هوشمند یا ام.پی.تری‌پلیر خود را شارژ کنید،‌ انگیزه کافی برای حرکت کردن خواهید داشت؟
به گزارش دیسکاوری،توبی بلیک، دانشجوی طراحی، وسیله‌ای را طراحی کرده است که از حرکت شما برای شارژ کردن گوشی همراهتان استفاده می‌کند. این وسیله مفهومی، کینکت شارژر نامیده شده و ابزاری کوچک و رنگی است که قابلیت اتصال دارد.
کینکت شارژر از تکنیکی به نام الکترووِتینگ معکوس استفاده می‌کنند، تا حرکت مکانیکی را به جریان الکتریکی تبدیل کند. اساسا یک ابزار میکروسیال، نانوقطرات مایع را درون کانال‌هایی به جریان می‌اندازد که درون یک نوار باریک جاسازی شده‌اند. حرکت این قطره‌ها درون نوار، باعث ایجاد جریان الکتریکی می‌شود. مشابه همین فرایند در کفش‌های تولیدکننده برق که پیش از این ارائه شده بودند،‌ به کار رفته است.
این شارژر می‌تواند تا 4 وات انرژی الکتریکی تولید کند اما وقتی وسیله‌ای به وسیله دیگر متصل شود، این ظرفیت شارژ دو برابر می‌شود. گوشی‌های همراه و سایر ابزارها را می‌توان از طریق یک کابل یو.اس.بی به این شارژر وصل کرد.
کینکت شارژر ابزاری بسیار کوچک است که در آن از فناوری بالایی استفاده شده است. البته متاسفانه این شارژر بسیار کوچک و مفید، هنوز در مرحله مفهومی است. تا وقتی واقعا به بازار برسد، می‌توانید شارژرهای فعلی خود را در سمت دیگر اتاق قرار بدهید،‌ تا برای آوردن آن،‌ دست کم یک بار مجبور شوید از جای خود بلند شوید و چند قدم راه بروید!
53272

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 253190

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =