نایب رییس فدراسیون فوتبال از نخستین گام محکمی که بانوان در جام جهانی برداشتند خوشحال است.

به گزارش خبرآنلاین؛فریده شجاعی نایب رئیس فدراسیون فوتبال پس از پیروزی دو بر یک تیم ملی فوتسال بانوان ایران مقابل ونزوئلا گفت:خیلی خوشحالم که بچه ها توانستند گام اول را محکم بردارند،اصلا تصور نمی کردم که بتوانیم ونزوئلا را ببریم ، چون شناخت کافی از این تیم نداشتیم.با این حال بچه ها نشان دادند که از لحاظ روحی و روانی در شرایط خیلی خوب و بالایی هستند و امیدوارم انگیزه هایشان آنقدر قوی باشد تا جزو شش تیم برتر دنیا باشیم.
شجاعی ادامه داد: 10 تیم حاضر در سومین دوره جام جهانی کوچک از بهترین های فوتسال بانوان دنیا هستند و پیروزی در برابر هر تیمی غرور انگیز است و ما را به آینده فوتسال ایران در آسیا و جهان امیدوار می کند. به اعتقاد من فوتسال بانوان ایران جایگاه ویژه ای در بین ورزش های توپی و گروهی ایران پیدا کرده است و این پیروزی محک خوبی برای بازیکنان و کادر فنی تیم ملی کشورمان بود تا برای چندمین بار به خود باوری رسیده باشند که سطح و سبک بازی آنها دیگر از غرب آسیا فراتر است و به استاندارد های ایده آل جهانی رسیده اند.
رئیس کمیته بانوان فدراسیون فوتبال افزود:خوشحالم که تیم ملی با تلاش های فراوان فدراسیون فوتبال توانست مجوز حضور با حجاب اسلامی بانوان در میادین جهانی را از فدراسیون جهانی فوتبال (F I F A ) کسب کند .دختران ایران در بازی های جام جهانی نشان دادند که الگوی مناسب و خوبی برای کشورهای اسلامی هستند و اسمشان برای همیشه به عنوان اولین تیم مسلمان و با حجاب در تاریخ فوتسال دنیا ثبت خواهد شد.
وی در پایان تصریح کرد:استعداد های خوبی داریم و برنامه ریزی های خوبی هم قبل از اعزام صورت گرفته .دلم روشن است که بچه ها شگفتی ساز سومین دوره مسابقات جام جهانی کوچک خواهند بود.به هر شکل انتظار ما از بچه ها انجام بازی قابل قبول مقابل برزیل و پرتغال (میزبان مسابقات)و پیروزی در برابر ونزوئلا و ژاپن است.
 

251 41

کد خبر 261605

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =