فارس نوشت:

 سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم تقدیر از پژوهشگران برتر عرصه فرهنگ، هنر و رسانه درباره توافق وزارت ارشاد و حوزه هنری و نمایش فیلم‌هایی که حوزه هنری‌ از نمایش آن‌ها امتناع می‌کند گفت: «این مسایل را سازمان سینمایی کشور دنبال می‌کند. ما ان شاء الله جشنواره فیلم فجر را در پیش رو داریم . فیلم‌های بسیار خوبی در حال ساخت است و ان شاء الله جشنواره رضایت همگان را کسب می‌کند.»

 

وزیر در پاسخ سئوالی درباره برنامه‌های بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گفت: «بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برای حمایت از بازی‌های خوب ایرانی است. ما قصد داریم شرکت‌ها و افراد را تشویق کنیم تا در این مورد فعالیت کرده و محصولاتی را ارایه دهند تا با فرهنگ اصیل ما متناسب باشد . با تولید ‌آثار در خور توجه جوانان و نوجوانانی که گرایش به این بازی‌ها دارند نیازشان برطرف شود و احتیاج نباشد که از بازی‌هایی بهره ببرند که ساخته و پرداخته غرب است و آن‌ها هم غالبا در لابلای این محصولات افکار و اندیشه‌های خودشان را القاء می‌کنند. لذا کارهایی در حال انجام است، امیدواریم که سال به سال شاهد رشد و پویایی در این عرصه باشیم.»

 

وی در ادامه گفت: «مرکز رسانه‌های دیجیتال هم در حال انجام کارهای خوبی است از جمله لیگ مسابقات جام دیجیتال همچنین موسسه‌ای را به ثبت رسانده‌اند برای اینکه در طول سال بتواند این برنامه‌ها و مسابقات را برگزار کند. فکر می‌کنم بتوانیم بخشی از جوانانی را که الان در ارتباطات با این گونه مسابقات با خارج از کشور مرتبط هستند را در داخل کشور جذب کنیم.»

 

حسینی در پاسخ به این سوال که وضعیت پژوهش با توجه به این که بسیاری از اساتید معتقدند وضعیت تحقیق و پژوهش در کشور ما مناسب نیست، بسیاری از دانشجویان از اینترنت بهره می‌برند و از منابعی که در گذشته تهیه شده است، استفاده می‌کنند، گفت : «اگر مقایسه‌ای با سالهای گذشته داشته باشیم روند رو به رشدی را احساس می‌کنیم،  تعداد مقالات و تحقیقات ما افزایش یافته و جایگاه مناسب‌تری در عرصه جهانی پیدا کردیم. این روند، حاکی از یک عزم و اراده و پیگیری بوده که در راس همه شخصیت‌های کشور خصوصا مقام معظم رهبری تاکید براین مسئله  داشته‌اند، از این رو ما شاهد پیشرفت هستیم. اما به هرحال ضعف‌هایی هم وجود دارد. قطعاً هفته پژوهش فرصتی برای آسیب‌شناسی در این عرصه است. اگر معدود پایان‌نامه‌ها و یا رساله‌هایی در موردشان کم توجهی می‌شود، باید اساتید راهنما و مشاورین دقت نظر بیشتری داشته باشند و وقت بیشتری را اختصاص بدهند تا کارهای جدی ، کاربردی و مفید ارایه شود. صرفا تحقیق برای تحقیق  مفهوم ندارد. تحقیق برای این‌که گرهی از مشکلات کشور باز کند باید سرلوحه کارها قرار گیرد. اگر این ارتباط مداوم میان مسئولین ، اساتید و محققان وجود داشته باشد موضوعات جامعه و نیازهای بومی را برای تحقیقات در نظر گرفته شود حتما موثر خواهد بود.»

 

وی در خاتمه افزود:  «نباید کورکورانه تقلید کنیم موضوعاتی که اولویت دارد را برای تحقیق در نظر بگیریم باید کارهایی انجام دهیم که نافع و مفید برای جامعه باشد و اشکالات و ضعف‌ها را هم باید برطرف کنیم.»

 

58246

کد خبر 265081

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =