ایسنا نوشت:

رئیس جمهوری سوریه پس از حدود هفت ماه امروز (یکشنبه) در دانشگاه دمشق در جمع برخی از مقام‌های دولتی این کشور حاضر شد و خطاب به ملت کشورش گفت: درگیری در سوریه میان نظام و مخالفان نیست بلکه میان سوریه با دشمنانش است. سوریه با جنگی بی‌سابقه روبرو است.به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه خطاب به حاضرین گفت: امروز با ناراحتی به سوریه و ملتمان نگاه می‌کنیم. خیابان‌های سوریه امنیت خود را از دست داده‌اند. وطن برای همه است و همه از آن دفاع خواهیم کرد.وی افزود: الان سختی و دشواری کشور را فرا گرفته و امنیت و آسایش از کشور رفته است. امروز در حالی کنار هم هستیم که مادرها کودکانشان را از دست داده‌اند و خانواده‌ها آواره شده‌اند و اگر این مساله در کشور احاطه پیدا کرده تنها ناراحتی برای آن کافی نیست، بلکه باید کاری انجام داد. رخدادهای سوریه فرصت را برای تبدیل این کشور به زمین مبارزه تروریست‌ها فراهم کرد. اطمینان داریم که بیشتر تروریست‌ها افکار القاعده را با خود همراه دارند. رئیس‌جمهور سوریه تصریح کرد: مقاومت و حرکت ملی گسترده سوریه را از بحران کنونی خارج می‌کند.درگیری سوریه درگیری میان کشور سوریه و دشمنانش و شهروندان با کسانی است که آنها را تحریم و از آرامش محروم کرده‌اند. آیا درگیری میان سوریه و دشمنانش برای یک صندلی و منصب است؟ انقلاب سوریه انقلاب ملت است نه کسانی که از خارج وارد کشور شده‌اند.
بشار اسد تاکید کرد: سوریه هرگزفرو نمی‌پاشد.رئیس‌جمهور سوریه افزود: پس از شکست گروه‌های مسلح تکفیری‌ها پیشرفت کردند، اندیشه تکفیری از خارج وارد سوریه شد. سوریه هرگز خواست غرب را نمی‌پذیرد و این همان چیزی است که غرب را آزا می‌دهد.
اسد با اشاره به موضع روسیه، چین و کشورهای بریکس در مخالفت با دخالت در امور داخلی دیگر کشورها گفت: از ایران، چین و روسیه به خاطر تلاش برای ممانعت از دخالت در امور داخلی سوریه تشکرمی‌کنم.وی گفت: هرگونه راهکاری باید با در نظر گرفتن عوامل داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی پیشنهاد شود.
5252
 

کد خبر 268881

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۷
  28 41
  ما که بخیل نیستیم اقای اسد انشا... بتونی سالها ریس جمهورباشی!
  • بدون نام IR ۱۶:۱۲ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۷
   18 32
   آقای بی نام اونجا جنگ بخاطر بشار اسد و ریاست جمهوری نیست جنگ علیه اسلام و اشاعه تفکر القاعده است که حیثیت اسلام رو میخوان ببرن زیر سوال و مردم بیچاره این وسط دارن قربانی میشن شما فکر میکنی بشار بره اوضاع خوب میشه
 • متفاوت IR ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۷
  12 29
  بشار اسد النده قرن بیست ویک پایدار باش .
 • عبدالزهرا IR ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۷
  23 10
  این حرفا هیچ کمکی به پایان خونریزی در این کشور مصیبت زده نمی کنه و فقط بحران رو عمیق تر می کنه.
 • بدون نام IR ۰۰:۲۴ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۸
  13 6
  بشار و برخی مخالفان وحشی او، هر دو جنایتکارند و باید بروند