۰ نفر
۱۵ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۴:۱۹

این مجموعه که جایزه‌ کتاب ملی کانادا را از آن خود کرده است، می‌تواند به کودکانی که می‌ترسند از مادر خود دور شوند کمک ‌کند و ترس آن‌ها را از بین ببرد.

به گزارش خبرآنلاین، انتشارات ققنوس مجموعه پنج جلدی «سنجاب ترسو» نوشته ملانی وات با ترجمه محبوبه نجف خانی روانه بازار کتاب کرده است.

ناشر در معرفی این مجموعه آورده است: «سنجاب کوچولوی قصه ما خیلی می‌ترسد. او هیچ‌وقت از روی درخت فندقی که روی آن لانه کرده جای دیگری نمی‌رود. سنجاب ترسو دوست دارد از روی برنامه‌‌ای که با دقت برای خودش نوشته، کارهایش را انجام دهد. او دلش نمی‌خواهد جانش را به خطر بیندازد و به جاهایی برود که نمی‌شناسد. تا این که روزی برایش اتفاقی می‌افتد که توی برنامه‌اش نبوده! آیا سنجاب کوچولوی قصه‌ ما از این ماجراها جان سالم به در می‌برد و آیا از این اتفاق‌ها درس می‌گیرد و می‌تواند روش زندگی‌اش را تغییر دهد. برای اینکه بدانید پایان ماجرا چیست کتاب 5 جلدی ماجراهای سنجاب ترسو را بخوانید. مجموعه «سنجاب ترسو» برای کودکان منتشر شده است.»

 

این مجموعه که جایزه‌ کتاب ملی کانادا را از آن خود کرده است، می‌تواند به کودکانی که می‌ترسند از مادر خود دور شوند کمک ‌کند و ترس آن‌ها را از بین ببرد.

«سنجاب ترسو»، «سنجاب ترسو دوست پیدا می‌کند»، «سنجاب ترسو از تاریکی می‌‌ترسد»، «سنجاب ترسو به ساحل می‌رود»، « سنجاب ترسو جشن تولد می‌گیرد»، پنج کتابی هستند که از این مجموعه تاکنون ترجمه و منتشر شده اند.

در بخشی از کتاب «سنجاب ترسو از تاریکی می‌ترسد» می‌خوانید:
«سنجاب ترسو خواب‌های ترسناک را پاک یادش می‌رود. او متوجه می‌شود که همه‌ این چیزهاغ فقط توی فکرش بوده و در شب هی اتفاق ترسناکی نمی افتد. خواب سنجاب ترسو را به این فکر می‌اندازد که خودش را از شر چند چیز خلاص کند و به جای طالع‌بینی، سراغ چیز مطمئن‌تری برود.»

 

همچنین برای کتاب «سنجاب ترسو به ساحل می‌رود»، سنجاب ترسو به خوانندگان این کتاب توصیه‌کرده پیش از خواندن کتاب، کرم‌ضدآفتاب 65 به بدن خود بمالند!

در بخشی از این کتاب می‌خوانید: «سنجاب ترسو هیچ‌وقت به کنار دریا نمی‌رود. او بیشتر دوست دارد تنها توی خانه‌اش بماند، چون جای امنی است. او دلش نمی‌خواهد جانش را به خطر بیندازد و جایی برود که دور و برش پر از افراد ناجور باشد. سنجاب ترسو دلش نمی‌خواد گیر این چیزها‌ بیفتد: یک گروه مرغ دریایی، یک خانواده‌ی عروس دریایی، یک گَله هیولای دریایی، دار و دسته‌ی دزدهای دریایی، یک عالمه نارگیل که از درخت پایین می‌افتد و یک دسته خرچنگ دراز. برای همین او خیلی خوشحال است که یک ساحل خصوصی برای خودش می‌سازد.»

6060

کد خبر 274870

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۵
    3 0
    چه عجب بالاخره یه کتاب خوب برای بچه ها دیدیم !!!!!! این اواخر انقدر کتابای بی محتوا و معنی دیدیم که حد نداره!!!!!