سید حسن موسوی چلک

پذیرش مسئولیت بدون ارتباط با تخصص مان خیانت به جامعه است.
پیشرفت هر جامعه ای بدون در اختیارداشتن مدیران متخصص امکان پذیر نخواهد بود.به همین دلیل یکی از موضوعات بسیار مهم دراین زمینه انتخاب افرادی با تخصص مرتبط در حوزه های مدیریتی و تصمیم گیری است.شاید این موضوع در کشور ما خیلی مصداق نداشته باشد.چون بسیاری از مدیران بدون داشتن تخصص مرتبط، در حوزه های غیر مرتبط با تخصص شان مسئولیت می گیرند چون مهم این است که عنوان مدیر را یدک بکشند.از امتیاز آن استفاده کنند و ... .
اگر از این مدیران پرسیده شود که آیا حاضرید سفری داشته باشید که راننده آن به اصطلاح«ناشی» باشد؟ تجربه نداشته باشد؟ مهارت نداشته باشد؟ بدون شک پاسخ آنها منفی خواهد بود.چون سلامت شان به خطر می افتد.حال چطور این افراد حاضر می شوند در قبال دیگران به خود حق بدهند تا مسئولیی را بپذیرند که در توان و تخصص شان نیست؟آیا این کارشان ظلم و خیانت به جامعه شان نیست؟
فراموش نکنیم که کشور نیار به مدیران متخصص و شجاع و سالم دارد.در غیر این صورت هر روزبر مشکلات مان افزوده خواهد شد. چون مثل راننده ناشی تصادف می کندو هم خود و هم دیگران را به خرج و درد سرمی اندازد.
بسیاری اوقات ما مدیران غیر مرتبط هستیم هم کشور و هم سازمان مان را با مشکل مواجه می کنیم که جبران هم نمی توانیم بکنیم.پس بیاییم به خاطر خودمان هم که شده کاری را که در توان مان نیست، نپذیریم.

کد خبر 278088

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • آشنا IR ۲۲:۳۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۵
  1 0
  چندی پیش مدیری را دیدم از همین مدیران غیر متخصصی که شما می فرمائید . از همان روز اول همه پرسنل را جمع کرد و گفت من در این کار تخصص لازم را ندارم اما در یک کاری متخصصم که حتماً به درد مجموعه می خوره . اعتقاد ایشون این بود که مدیر سکان داره کشتیه لزوماً نباید به تمام قسمت های فنی کشتی وارد باشه . مدیر خوب اکه کمک کنه که با روابط عمومی بالاش و با ارتباطش موانع را از سر راه کارشناسانش و متخصصینش برداره می تونه خیلی مفید باشه . که البته همینطورم بود . تعجب نکنید آقا سید اتفاقاً در زمان مدیریت اون بنده خدا ما بیشترین راندمان کاری رو داشتیم چون اصلاً تو کار تخصصی مداخله بیجا نمی کرد و تمام سعیشو کرد که مجموعه خوب پیش بره ..........
 • مملی IR ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۶
  0 0
  با سلام ندهد هوشمند روشن رای/به فرومایه کار های خطیر بوریا باف گرچه بافنده است/نبرندش به کارگاه حریر