واحدمرکزی خبر:

یک منبع دیپلماتیک اعلام کرد بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی اخیرا با ملک عبدالله دوم پادشاه اردن در امان دیدار و با وی درباره روند سازش گفتگو کرده است.
این منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود گفت: نتانیاهو هفته گذشته به اردن رفت و با ملک عبدالله دوم دیدار کرد. طرفین در جریان این دیدار درباره فرایند صلح در منطقه گفتگو کردند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از بیت‌المقدس، مذاکرات بین اسرائیلی‌ها و تشکیلات خودگردان فلسطین از سپتامبر دو هزارو ده میلادی تاکنون به حال تعلیق در آمده است.
محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برای ازسر گیری این گفتگوها خواستار توقف شهرک‌سازی صهیونیست‌ها و به رسمیت شناختن مرزهای پیش از جنگ هزارو نهصد و شصت وهفت شده است.
این در حالی است که اسرائیل برای مذاکره بدون پیش‌شرط اعلام آمادگی کرده است.
دیدار محرمانه نتانیاهو با ملک عبدالله دوم نخستین دیدار وی با یک مقام بلندپایه خارجی از زمان انتخابات قانونگذاری بیست و دوم ژانویه تاکنون به شمار می‌رود.
نتانیاهو پیشتر اعلام کرده بود تزیپی لیونی وزیر امور خارجه پیشین اسرائیل را به عنوان مسئول مذاکره با فلسطینیان انتخاب خواهد کرد. براساس توافق حاصله بین نتانیاهو و لیونی، قرار است لیونی منحصرا مسئول رسیدگی به پرونده مذاکره با فلسطینیان باشد و نتانیاهو هیچ مذاکره موازی‌ای انجام ندهد. لیونی در جریان تصدی وزارت امور خارجه اسرائیل طی سال‌های دو هزار و شش تا دو هزارو نه میلادی، مسئول مذاکره با فلسطینیان نیز بود.
آخرین دیدار نتانیاهو با ملک عبدالله دوم در حالی صورت گرفته است که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا و جان کری وزیر امور خارجه این کشور قرار است اواخر ماه کنونی میلادی به منطقه سفر کنند.

4949

کد خبر 280063

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =