مهر نوشت:

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران با اشاره به بخشنامه اخیر شورای پول واعتبار مبنی بر بازپرداخت تعهدات ارزی، این اقدام را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: اگر چه این بخشنامه دیر تایید و مصوب شد اما اگر عملیاتی شود می تواند بسیاری از نگرانی ها را مرتفع کند که هم اکنون منتظر عملیاتی شدن آن هستیم.

یحیی آل اسحاق در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران اظهارداشت: از مجموعه نظام بانکی و مدیران عامل بانکها خواستاریم تا به عنوان یک کار ملی این بخشنامه را به سرعت علمیاتی کنند تا نگرانی ها و مشکلات منوط به بازپرداخت تعهدات ارزی با نرخ مبادله ای مرتفع شود.

آل اسحاق با تاکید بر اینکه نباید دچار جر و بحث بین بانک مرکزی و بانکها در اجرای این بخشنامه شویم، گفت: اگر این بار باز هم نظام بانکی جلوی اجرای این بخشنامه را بگیرد باید پاسخگوی بسیار از موارد باشد.

به گفته وی، شرایطی که هم اکنون در کشور وجود دارد باید با تدبیر مناسب در جهت رشد توسعه پیشرفت وعدالت هدایت شود.

وی، وضعیت فعلی اقتصادی ایران را یک شرایط  حساس دانست و خاطر نشان کرد: ضرورت هرگونه موفقیت سعه صدر است اما نکته این است که اگر قرار است مقاومت کنیم و از موضع قدرت مذاکرات را پیش بریم باید در داخل کشور نیز محکم و منسجم باشیم.

آل اسحاق تاکید کرد: هرچقدر دشمن می خواهد فضا را تنگ کند و درها و پنجره را ببندد، باید شرایط را بهتر  کرده و خلاف اهداف دشمن  حرکت نمود.

وی در ادامه تاکید کرد: باید به سمتی پیش رویم که با راحت‌ترین شرایط بتوان مشکلات را حل کرد؛ به این معنا که اگر جاده های اصلی به چالش کشیده شده است جاده های فرعی که مستعد حضور بخش خصوصی هستند می توانند با تمام قدرت وار صحنه شوند.

آل اسحاق از توجه ویژه دولت و رئیس جمهور در کارگروه حمایت از تولید برای حل چالش‌های پیش روی تولیدکنندگان تقدیر کرد.

3131

کد خبر 280455

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =