ایسنا نوشت:

رییس‌جمهور فقدان هوگوچاوز را به ملت ونزوئلا و همه ملت‌های آمریکای لاتین تسلیت گفت و با اعلام همبستگی با این ملت‌ها، اظهار کرد: البته چاوز هرگز نخواهد مرد و روح و اندیشه او در دل و جان ملت‌ها زنده است و در همیشه تاریخ نیز زنده خواهد ماند.
محمود احمدی‌نژاد پس از ورود به فرودگاه کاراکاس به منظور شرکت در مراسم خاکسپاری هوگوچاوز در جمع خبرنگاران گفت: چاوز تجلی روح آزادیخواهی و عدالت‌طلبی ملت‌های آمریکای لاتین بود. او مرد بزرگی بود که از دل ملت‌های منطقه متولد شده و یک بار دیگر شخصیت واقعی ملت‌های آمریکای لاتین را به عرصه ظهور و بروز رسانید.
وی خاطرنشان کرد: از دست دادن این مرد بزرگ که دوست صمیمی همه ملت‌ها بود، برای من غم سنگینی است و مانند از دست دادن برادری مهربان، شجاع و حکیم می‌باشد. وی افزود: هوگوچاوز برای من یک شخصیت بسیار عزیز و برادری بسیار ارزشمند بود.
رییس جمهور تصریح کرد: چاوز پرچمدار عزت ملت‌ها بود و هرگز با گذر زمان به زمین نخواهد افتاد.
وی تاکید کرد: روح، اندیشه و آرمان هوگو چاوز حلقه وصل همه ملت‌های آزادیخواه جهان است. او مردی بزرگ با آرزوهای بزرگ و انسانی بود.
وی با اعلام همدردی و همبستگی با ملت ونزوئلا و تمامی ملت‌های آمریکای لاتین اظهار کرد: با هم عهد می‌بندیم تلاش کنیم که همه آرزوهای آن مرد بزرگ محقق شود.
رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: مطمئن هستم مردم ونزوئلا با ایمانی عمیق و اراده‌ای راسخ راه آن مرد بزرگ تاریخ‌ساز را ادامه خواهند داد و بی‌تردید ملت‌ها و رهبران انقلابی آمریکای لاتین نیز راه و روش چاوز را تا آخر ادامه خواهند داد.
وی تصریح کرد: من هم مانند چاوز ایمان دارم که پیروزی از آن ملت‌ها خواهد بود.
وی گفت: خدای متعال، حضرت مسیح و انسان کامل یار ملت‌ها خواهند بود و این‌ها حقایقی است که چاوز عمیقا به آن ایمان داشت.
رییس جمهور با بیان این‌که «ملت‌ها به سمت همگرایی و یکپارچگی پیش می‌روند» اظهار کرد: در آینده همگرایی ملت‌ها ده‌ها برابر امروز خواهد بود. و همه ملت‌ها در غم و شادی در کنار یکدیگر قرار خواهند داشت.
وی سخنان خود را با شعار زنده باد عدالت، آزادی و اتحاد همه ملت‌ها به پایان برد.

29219

کد خبر 281029

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۲۳:۳۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۸
    18 4
    آقا جان ایشون سوسیالیست بوده. اصلا به مسیح و مسحیت اعتفادی نداشته بلکه طبق افاضات مارکس جهان رو مادی میدونسته. خواهشا این موارد رو متذکر شوید.