وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: قیمت تمام شده اینترنت در کشور تابع هزینه های انتقال این فناوری به کشور است که تلاش داریم با استفاده از روشهای جدید قیمت انتقال آن به کشور را کاهش دهیم.

خبرگزاری مهر گزارش داد:

رضا تقی پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ظهر پنجشنبه در حاشیه افتتاح 70 طرح مخابراتی در استان مرکزی در اراک گفت: به دلیل انتقال اینترنت به طرق سنتی به کشور فیبرهای نوری انتقال دهنده اینترنت به ایران از چند کشور مختلف به کشور وارد می شود که در هر مسیر اجاره ای بابت انتقال این فیبرها به این کشورها پرداخت می شود که این موضوع سبب شده است هزینه انتقال اینترنت به داخل ایران افزایش یابد که کارشناسان شرکت مخابرات ایران تلاش دارند با استفاده از روشهای جدید و کاهش هزینه های انتقال اینترنت، هزینه این فناوری نوین را در کشور کاهش دهند.

وی اضافه کرد: هزینه اینترنت کشور هم اینک در نقطه سر به سری قرار دارد و شرکت مخابرات ایران در این رابطه درآمدی کسب نمی کند ولی باید قیمت این محصول برای کاربران اینترنت در کشور کاهش یابد.

تقی پور با اشاره به اقدامات دولت نهم و دهم در توسعه زیرساختهای فناوری ارتباطات و اطلاعات در کشور گفت: از ابتدای سال 87 تا پایان آبان ماه سال جاری تنها در استان مرکزی 101 میلیارد تومان طرحهای مخابراتی به بهره برداری رسیده است.

به گفته وی تا پایان سال جاری در سطح کشور بالغ بر هزار میلیارد تومان طرحهای مخابراتی در سطح کشور به بهره برداری خواهد رسید که با بهره برداری از این طرحها زیرساختهای توسعه اقتصادی کشور نیز فراهم خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به انتقادهای صورت گرفته در مورد مضر بودن آنتن های بی تی اس نصب شده در سطح شهرها و روستاها برای مردم گفت: بر اساس اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی این آنتن ها بر اساس استانداردهای جهانی تشعشع دارند و حتی بر اساس ارزیابی های صورت گرفته توسط کارشناسان این سازمان در بسیاری از موارد این آنتن ها تا یک دهم میزان استانداردها از خود تشعشع ساتع می کنند.

تقی پور افزود: برخی از افراد با اظهارنظرهای غیر کارشناسی تلاش دارند در این زمینه در میان مردم نگرانیهایی ایجاد کنند که این نگرانیها کاملا بی مورد و بدون مبنای علمی است.

وی با اشاره به اجرایی شدن سیاستهای اجرایی اصل 44 قانون اساسی در حوزه مخابرات به ضرورت توجه بیش از پیش به این موضوع در برنامه ریزی های این وزارتخانه تاکید کرد و گفت: اجرای اصل 44 قانون اساسی یک وظیفه ملی برای همه وزارتخانه ها و دستگاههاست زیرا اعتقاد داریم با اجرا کردن این سیاستها زمینه برای شکوفایی اقتصادی کشور، چابک سازی دستگاه های دولتی و وزارتخانه ها و زمینه های ارائه خدمات از طریق بخش خصوصی به مردم و افزایش رضایتمندی آنان فراهم خواهد شد.

تقی پور خاطرنشان کرد: اجرای سیاستهای اصل 44 عامل توقف فعالیتهای خدماتی این وزارتخانه در مناطق و نقاط محروم نخواهد شد زیرا با اجرایی شدن این سیاستها ارائه خدمات به این مناطق همچنان در اختیار دولت قرار خواهد داشت.

کد خبر 29267

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • آرمان IR ۱۳:۳۵ - ۱۳۸۸/۰۹/۱۹
  0 0
  فعلا که "سرعت تمام شده"ش رو کاهش دادید.
 • پدرام IR ۱۴:۲۴ - ۱۳۸۸/۰۹/۱۹
  0 0
  این خبر جالب بود اما کلا این جوری نمیشه خبر های کامپیوتریتون کم شده اما بگم کارتون خوبه
 • پدرام IR ۱۴:۲۷ - ۱۳۸۸/۰۹/۱۹
  0 0
  راستی یه سوال چرا سرعت اینترنت ایران انقدر پایینه.... حتی 56 کیلو بایتی هم که میگه، ارائه نمیده شما نمیدونید با کی باید در این مورد صحبت کنیم ؟
 • سعید IR ۱۶:۳۶ - ۱۳۸۸/۰۹/۱۹
  0 0
  یعنی اینترنت با سرعت 128kb با محدودیت ماهی 2GB به قیمت 1900 تومان باز هم کاهش قیمت خواهد داشت
 • بدون نام IR ۱۸:۱۸ - ۱۳۸۸/۰۹/۱۹
  0 0
  واقعا سرعت اینترنت در ایران افتضاحه>>>>>>>>>>
 • بدون نام IR ۲۲:۳۷ - ۱۳۸۸/۰۹/۱۹
  1 0
  در حال حاضر در دولت نهم در زمینه ی سرعت اینترنت خیلی عقب نگه داشته شدیم.
 • امیر IR ۱۳:۴۱ - ۱۳۸۸/۰۹/۲۰
  0 0
  ...والبته به همان نسبت هم سرعت !
 • بدون نام IR ۰۵:۲۳ - ۱۳۸۸/۰۹/۲۲
  0 0
  واقعا که آقای محترم