۰ نفر
۱۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۸:۴۰
عاشقانه‌هایی برای دشمن و چهره زیبای عشق

در حالی که «چهره‌ زیبای عشق» نوشته‌ رابرت ناتان با ترجمه‌ شاهناز شاهنواز روانه بازار نشر شد، حمیدرضا شکارسری از آماده کردن مجموعه‌ شعر تازه‌ای با نام «عاشقانه‌هایی برای دشمن» خبر داد.

این شاعر و منتقد ادبی در گفتگو با ایسنا گفت: مجموعه‌ شعری با نام «عاشقانه‌هایی برای دشمن» را در حال آماده کردن دارم که شعرهای آن در رابطه با جنگ و دفاع مقدس است.

او افزود: هم‌اکنون در حال جمع‌آوری تعدادی از شعرهای مربوط به جنگ و دفاع مقدس هستم که برخی از این شعرها پیش از این در مجموعه «چیزی قطب‌نماها را دیوانه می‌کند» نیز آمده‌اند. قرار است این مجموعه شعر را انتشارات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به چاپ برساند.

شکارسری همچنین با بیان این‌که جلد دوم مجموعه‌ نقد «زایش مرگ‌های متن» را در حال آماده کردن دارد، اظهار کرد: این کتاب شامل یک مجموعه‌ی نقد بر شعرهای کوتاه شاعران معاصر است که در قالب‌های نو سروده شده‌اند. تعداد این نقدها حدود 70 تا 80 نقد می‌شود. برخی از این نقدها پیش از این به صورت ستونی در روزنامه‌های مختلفی از جمله روزنامه‌ی قدس منتشر شده‌اند.

او در ادامه درباره‌ مجموعه‌ شعر «تظاهرات حرف‌های اضافه» که از مدتی پیش برای چاپ به انتشارات سوره‌ مهر سپرده شده است، گفت: این مجموعه مدتی است زیر چاپ رفته، ولی نمی‌دانم چرا هنوز به چاپ نرسیده است. قبل از نمایشگاه از مسؤول بخش شعر انتشارات سوره‌ مهر پرس و جویی کردم و آن‌ها هم فرمودند کتاب‌ها به نوبت منتشر می‌شوند و کتاب‌های منتشرشده این انتشاراتی در نمایشگاه امسال از کتاب من جلوتر بوده‌اند و هر کدام چند سال منتظر چاپ بوده‌اند.

به گفته‌ او، مجموعه‌ شعر «تظاهرات حرف‌های اضافه» حدود 70 شعر است که این شعرها خیلی کوتاه محسوب نمی‌شوند و موضوعات مختلفی دارند که البته غالبا اجتماعی و بخشی هم عاشقانه هستند.

 بنابرگزارش این خبرگزاری، کتاب «چهره‌ زیبای عشق» نوشته‌ رابرت ناتان با ترجمه‌ شاهناز شاهنواز منتشر شد. «چهره‌ زیبای عشق» نوشته‌ی رابرت ناتان، نویسنده‌ آمریکایی، است که در 18 فصل داستان زندگی، عشق و آرزوهای نقاشی فقیر و گم‌نام را روایت می‌کند. داستان این کتاب که مضمونی عاشقانه دارد، درباره‌ تنهایی‌های این نقاش و دلبستگی او به یک دختربچه است.

این کتاب از رمان‌هایی است که مورد اقتباس سینمایی هم قرار گرفته است.

رابرت ناتان، داستان‌نویس، شاعر و نمایشنامه‌نویس آمریکایی بود که در سال 1985 درگذشت. «چهره زیبای عشق» با 151 صفحه، شمارگان 2000 نسخه و قیمت 6000 تومان از سوی انتشارات بامداد نو منتشر شده است.

 

 6060

 

 

 

کد خبر 296301

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =