امیرعباس تقی پور : راه حل برقراری ارتباطات میان فرهنگی در دست جنتی است

خوشبختانه جنتی در برنامه های خود اعلام کرده است که در وزارتخانه ی مذکور از نقطه نظرات انجمن ها و موسسات فعال حوزه ی فرهنگ، هنر و سینما نیز استفاده خواهد کرد و و از نظرات ارزشمند آنان بهره مند خواهد شد.

گفت و گوی امیر عباس تقی پور با شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز) در مورد وزیر پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

سوابق درخشان فرهنگی علی جنتی در حوزه روابط بین الملل می تواند راهگشای برقراری روابط موثر میان فرهنگی با کشورهای مختلف و همچنین معرفی مفاخر گرانقدر ایران به جهانیان آنطور که شایسته ی نظام جمهوری اسلامی است باشد و از همین رو میتوان گفت کلید برقراری ارتباطات میان فرهنگی در دست جنتی است.

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز)، امیرعباس تقی پور مدیر مسئول ماهنامه مدیریت ارتباطات و عضو هیئت مدیره انجمن روابط عمومی ایران، علی جنتی را فردی اعتدال گرا و مجرب در امور فرهنگی معرفی کرد و بیان داشت: خوشبختانه آقای جنتی از جمله وزرای پیشنهادی رئیس جمهور منتخب به شمار می رود که شعار اصلی دولت یعنی اعتدال را اساس کار خود قرار داده و با در پیش گرفتن میانه روی در حوزه فرهنگ برنامه های خود را ارائه کرده است.
وی در ادامه به ضرورت توسعه روابط فرهنگی ایران در حوزه بین الملل اشاره کرد و افزود: با وجود تلاش های مسئولین در سالهای اخیر متاسفانه هنوز نتوانسته ایم شکوه و جلال فرهنگ ایرانی را آنطور که شایسته ی نظام جمهوری اسلامی ایران است به جهانیان اثبات کنیم و اکنون انتظار می رود با وجود شخص فرهیخته و مدبری چون آقای جنتی این امر در سطح بین الملل تحقق یابد.
تقی پور ضمن اشاره به اعتدالگرا بودن وزیر پیشنهادی دولت یازدهم برای تصدی عرصه فرهنگ و هنر کشور تصریح کرد: در پرونده کاری جنتی همکاری موثر و بانشاط با هردو جناح اصولگرا و اصلاح طلب به چشم می خورد و این روحیه و ظرفیت بالا خود بیان کننده ی خصوصیات و ویژگی های منحصر به فرد حرفه ای و اخلاقی آقای جنتی است.
امیرعباس تقی پور مدیر مسئول هفته نامه جوان ری در ادامه اعتدال در امور سیاسی از جمله فرهنگ را امری بدیهی و روشن دانست و خاطر نشان ساخت: خوشبختانه جنتی در برنامه های خود اعلام کرده است که در وزارتخانه ی مذکور از نقطه نظرات انجمن ها و موسسات فعال حوزه ی فرهنگ، هنر و سینما نیز استفاده خواهد کرد و و از نظرات ارزشمند آنان بهره مند خواهد شد.
وی با توجه به روند رای گیری مجلس شورای اسلامی طی دو روز اخیر گفت: با توجه به سوابق درخشان آقای جنتی همچون معاون وزیر و سفیر ایران در کویت و همچنین توجه نمایندگان محترم مجلس به عقلانیت، تدبیر و اعتدال در سوابق وزرا می توان گفت وزیر پیشنهادی حوزه فرهنگ و ارشاد موفق به کسب رای قاطع نمایندگان خواهد شد.
دبیر همایش هشت دوره روابط عمومی الکترونیک، در رد سخنان کسانی که سوابق جنتی را در کارهای مدیریتی می دانند بیان داشت: آنچه در پست وزارت حائز اهمیت  است وجود مدیری لایق و توانمند است و بحث کارشناس بودن وزیر در حوزه مربوطه به تنهایی حائز اهمیت نمی باشد. به طور مثال این امکان میسر نمی شود که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی علاوه بر حوزه سینما، در حوزه مطبوعات،تئاتر،موسیقی و ... به صورت همزمان متخصص و کارشناس باشد بلکه آنچه در این میان حائز اهمیت می باشد توان وزیر در به کارگیری و بهره مندی از معاونان کارآمد، مدیریت شایسته، و همچنین توان بکارگیری نخبگان از طریق انجمن های تخصصی است.
وی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارتخانه ای است که طیف مخاطبانش را نخبگان فرهنگ و هنر تشکیل می دهند و وزیر باید در راس وزارتخانه و با ایجاد مدیریت شایسته هماهنگی لازم را در بکارگیری تمام قوا ایجاد کند.
مدیر مسئول هفته نامه جوان ری در ادامه به تعامل و همکاری میان دولت و مجلس اشاره کرد و افزود: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری از اهم وظایف مجلس حمایت از دولت است و مصداق این حمایت در رای اعتماد دادن به وزرای پیشنهادی از جانب دولت آشکار می شود.
وی تصریح کرد: اکنون دولت در برهه ای به سر می برد که یکی از مهمترین وظایفش در حال اجرا است واز خلال آن چه که در این دو روز مشاهده شد میتوان به تعامل میان مجلس و دولت پی برد و امیدواریم با عنایت خداوند متعال این همکاری و عقلانیت نمایندگان در رای اعتماد به وزیر پیشنهادی فرهنگ نیز مشاهده شود.
وی در پایان به استقبال اهالی فرهنگ و هنر از روی کار آمدن آقای جنتی اشاره کرد و گفت:خانواده عظیم فرهنگ و هنر که عمدتا متشکل از نخبگان جامعه می باشند از روی کار آمدن علی جنتی نهایت خرسندی را اعلام داشته و آماده هرگونه همکاری با وزیر پیشنهادی می باشند.امید است نظر به مدیریت کلان جنتی مشکلات امروز سینمای ایران که ناشی از شدت گرفتن اختلاف سلیقه ها و چنددستگی در آن است به خوبی حل شده و با انتصاب مسئولی مورد قبول از طرف اکثریت اهالی سینما، هدیه ای مناسب و شایسته به سینماگران و هنرمندان این مرز و بوم ارائه گردد.

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 308209

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =