وزیر دادگستری: بسیاری از کشورها مواد مخدررا جرم نمی دانند

وزیر دادگستری با تأکید بر حل مشکلات زندانیان و توجه ویژه به خانواده‌های آنان گفت: یکی از اقدامات من در وزارت دادگستری رسیدگی و توجه به مشکلات زندانیان و زندانبانان خواهد بود.


به گزارش خبرآنلاین و به نقل از اداره کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضائیه، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی در حاشیه بازدید از اردوگاه کاردرمانی فشافویه و مجتمع ندامتگاه های تهران بزرگ با اشاره به اقدامات و تلاش های صورت گرفته سازمان زندان ها در این زمینه اظهار کرد: خوشحالیم که سازمان زندان ها با تجاربی که پیش از این کسب کرده توانسته چنین مجموعه‌ای را بر اساس استانداردهای روز دنیا فراهم کند.
وزیر دادگستری افزود: در این مجموعه اقدامات خوبی برای طبقه‌بندی زندانیان، امور رفاهی آنان و امکانات آموزشی و بازسازی روحی مددجویان انجام شده است.
وی تأکید کرد: مسئله زندان و زندان‌بانی از مسائل مهم سلامت اجتماعی است و بزهکاران باید در محیط های خوب تربیت و حقوق انسانی آنان رعایت شود تا با شرایط بهتری به جامعه بازگردند.
حجت الاسلام پورمحمدی خاطرنشان کرد: البته علت افزایش زندانیان در کشور ما به این دلیل است که در ایران برخی جرایم مانند مواد مخدر هم محکومیت و هم زندانی دارد در حالیکه در بسیاری از کشورها آن را جرم نمی دانند.
وی با اشاره به کمبود منابع مالی سازمان زندان‌ها گفت: یکی از وظایف من در دولت پیگیری این موضوع و تامین منابع مالی لازم در این زمینه خواهد بود.
این مقام عالی وزارت دادگستری درباره بهره برداری کامل ندامتگاه تهران بزرگ گفت: ساخت این مجموعه حدود 12 سال پیش آغاز شده است اما به علت کمبود منابع مالی پیشرفتی نداشته و حدود سه سال است که به طور جدی ساخت و ساز در آن انجام و هم اکنون نیز سه فاز آن مورد بهره برداری قرار گرفته است.
بختیاری بیان کرد: اردوگاه کاردرمانی فشافویه نیز که مربوط به زندانیان مواد مخدری است هم اکنون در حال تکمیل است که این دو مجموعه قابلیت نگهداری 20 هزار زندانی را خواهد داشت.
وزیر دادگستری با تاکید بر استفاده از فناوری های هوشمند در خصوص مراقبت از زندانیان گفت: استفاده از تکنولوژی های روز موجب کاهش هزینه های زندانبانی و نگهداری و مراقبت بهتر از زندانیان خواهد شد.
وی افزود: ندامتگاه تهران بزرگ مجموعه‌ای رضایت بخش است و چنانچه سایر ندامتگاه‌ها چنین فضایی داشته باشند می توان شاهد کاهش بزهکاری و همچنین تربیت و سالم‌سازی بزهکاران بود.
لازم به ذکر است حجت‌‌الاسلام پورمحمدی که رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور به همراه جمعی از مسئولان این سازمان وی را همراهی می کردند از بخش‌های مختلف و در حال ساخت اردوگاه کاردرمانی فشافویه از جمله بخش ویژه نگهداری مجرمان مواد مخدر، سالن‌های غذاخوری، بهداری، ملاقات و کارگاه های کاردرمانی و حرفه آموزی بازدید کرد.
همچنین وزیر دادگستری پس از بازدید از بندهای مختلف مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ با زندانیان حاضر در بند جوانان به گفت و گو پرداخت و مشکلات آنان را مورد بررسی قرار داد.
مجتمع ندامتگاه‌های تهران بزرگ و اردوگاه کاردرمانی فشافویه در منطقه ای معروف به حسن آباد قم حدود 40 کیلومتری تهران در زمینی به مساحت 3 هزار هکتار احداث شده است.
4545

کد خبر 309709

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 19
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • متخصص مسائل اجتماعی IR ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۱
  25 7
  با سلام: اعتیاد و معتاد و قاچاق فروش مجرم و حتی آسیب زا هستند خواهشمندیم در این رابطه شدت عمل بسیار بسیار زیاد نشان دهید چون نسل جوان ما را نشانه گرفته اند
  • متخض مسایل فقر A1 ۱۹:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۱
   12 7
   جانا نفست از جای گرم در می آید.اگر همان قاچاق فروش هم مثل شما صاحب کار و شخصیتی بود مطمءن باش که دنبال قاچاق فروشی نمیرفت. راست گفته اند که شکم سیر از شکم گرسنه خبر ندارد!!!!!
 • رضا IR ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۱
  24 12
  چرا نباید اعتیاد جرم باشد؟؟؟
  • بوشناس A1 ۰۵:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۲
   1 1
   جناب متخصص مسائل فقر ، اگر هر فقیری در روز یک کیلو مواد قاچاق کند ، دنیار انبار قاچاق موادمخدر خواهد شد و آنگاه شما نیز در این انبار گرفتار خواهید شد
  • بی نام IR ۰۵:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۲
   1 2
   بنظر شما نمی تواند بیماری جسمی وروحی توام تلقی شود؟
 • رضا IR ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۱
  1 1
  چرا نباید اعتیاد جرم باشد؟؟؟
 • بی نام GB ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۱
  2 0
  ولی معتادهاشون به مراتب کمتره پس مشکل جای دیگه است
 • رضا IR ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۱
  1 1
  با سلام بر معتادین و قاچاق فروشان سخت بگیرید
 • عماد A1 ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۱
  0 1
  یه کاری کنید به خدا جوونامون دارن از دست میرن.والا تریاک خوب بود حداقل یه کسی استفاده میکرد شاد میشد عقلش سر جاش میومد نه اینکه یارو شیشه بزنه بره فضا ادم بکشه
 • روانشناس و مشاور IR ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۱
  1 1
  با سلام: معتادان و قاچاق فروشان عامل سرقت، تباهی نسل جوان، از هم گسیختگی خانواده ها، ناامنی جامعه از بین برنده نشاط و سرزندگی خانواده ها و جامعه و تباهی نسل جوان و... هستند خواهشمندیم در این رابطه اقدام عاجل نموده و خانواده هایی که معتاد دارند دریابید، اعتیاد را جرم تعریف نمایید تا قبیح جلوه نماید متاسفانه دشمنان برای جوانان دام اعتیاد را نهاده تا نسل فعال ما را گرفتار نمایند. هر چه در این رابطه کار بیشتر شود جامعه ای سالم تر خواهیم داشت.
 • بی نام A1 ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۱
  3 0
  اونوقت فیسبوک جرمه؟
 • تنها A1 ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۱
  2 2
  بیش از 95%از کشورها هم مشروبات الکلی رو جرم نمیدونن.هر چیزی که به انسان و جامعه لطمه بزنه جرمه
 • بی نام IR ۱۵:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۱
  2 2
  با سلام : اعتیاد را جرم بدانید
 • محمد IR ۱۵:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۱
  3 0
  با سلام : معتادین را برای ترک مجبور کنید
 • سیوندی A1 ۱۶:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۱
  4 0
  تگه بسیاری کشورها مواد مخدر را جرم نمی دانند از آنطرف بسیاری کشورها هم مجازات بسیار سنگین برای حمل بسیار اندک مواد مخدر دارند
 • حسین تهرانی IR ۱۸:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۱
  13 1
  آقای پور محمدی هر زمان نعداد زندانیان رو کاهش بود آنوقت افتخار دارد .آنوقت شما از تجهزات بهتر در زتدان صحبت می کنید
 • حسينيان A1 ۰۱:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۲
  2 10
  لعنت و نفرين ابدي بر استعمار انگليس كه اين بلاي خانمانسوز را در ايران منتشر كرد
 • شیرازی A1 ۰۴:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۲
  1 0
  با سلام باید دررابطه با اعتیاد که مثل خوره تمام خانواده هارا به هم ریخته به صورت جدی تری فکر شود و اصولی ابتدا با سر منشا پخش مواد به صورت جدی برخورد شود و به ترک معتادان پرداخت و حتی برای اشخاصی که اعتیاد زیاد دارند به شیشه و کراک و... جایی رامشخص کرد که تا زمان مرگشان از خانواده و جامعه دور باشند تاشاهد خانواده کشی فرزند کشی مادر کشی این افراد در جامعه نباشیم متاسفانه درست است که آنها معلول جامعه هستند ولی شاید دیگر دیر باشد که بخواهیم به فرک آنها باشیم
 • بی نام A1 ۰۵:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۲
  1 0
  شايد بعضي كشورها جرم ندونن اما در يك كشوري مثل هلند كه فقط مواد مخدر خاصي آزاد هست رو نميشه با مواد مخدر شيميايي كشور ما كه توي زيرزمين بعضي خونه ها و با بدترين شكل ممكن داره توليد ميشه، مقايسه كرد. آيا واقعا كراكي كه مثلا تو امريكا مصرف ميشه با كراكي كه معتاداي ايراني مصرف ميكنن اثراتش يكيه؟... ديگه كسي كه ترياك و خشخاش مصرف ميكنه عملاً معتاد محسوب نميشه، بلكه صحبت از شيشه و كراك و كوكولي و... هست كه جووناي ما رو، و به تبع اون ما و اين مملكت رو نابود ميكنه. لطفا با اين مسأله جدي برخورد كنيد و اجازه نديد بيش از اين آسيب ببينيم.