دو رکعت نماز پورمحمدی برای مخالفانش/ آمده ام تاوان عدالت خواهی بدهم/ من باید وزیر عدالت بشوم

بعد از حرف‌های موافقان و مخالفان، نوبت پورمحمدی بود که پاسخ مخالفان را بدهد و از برنامه‌هایش برا وزارت دادگستری دفاع کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ پورمحمدی با بیان این که خدا را سپاس میگویم از این که در جامعه ای زندگی میکنیم که در آن معنویت، خداخواهی، حق طلبی و ایثار موج میزند و رمضان گذشته شاهد مدعای من است، گفت: بی نهایت باید خدا را سپاسگزارباشیم که در این فضا تنفس میکنیم و باید خدا را شاکر باشیم که در نظام اسلامی قدم میزنیم و حضور داریم.

او گفت: وقتی می آییم فضای مجلس را میبینم این حساسیت، دقت، ارزشها، باورها و سرمایه های ملت، دیانت و حفاظت از امنیت و تمامیت ارضی و تمام نیازهای واقعی و جدی مردم را می‌بینیم که ارزش است و باید سپاسگزار باشیم. این که این همه خدمتگزار و امین و انسان صالح که دارند تلاش میکنند نعمت بزرگی است بر ما و باید خدا را سپاس بگوییم که در این فضا حضور داریم.

وزیر پیشنهادی دادگستری با بیان این که واقعا نمیدانم با چه زبانی باید خدا را شاکر باشم گفت: در شرایط گوناگون حوزه های سخت و مسئولیت متوجه بنده شده است و فکر میکنم لطفی است از جانب خداوند و همانطور که می‌گویند هر که بامش بیش برفش بیشتر.

پورمحمدی حرفهایش را اینطور ادامه داد: فکر میکردم حالا که وزارت داد گستری به تعبیر مخالفان محترم هیچ جایگاه و فایده ای ندارد، انقدر پردردسر نباشد. ما زمانی که برای وزارت کشور آمدیم رای اعتماد بگیریم خیلی سر و صدا شد و روزی دیدنی و تاریخی بود، روزی هم که برای پرونده سه هزار میلیارد تومانی آمدیم همانطور بود و امروز هم که آمده‌ایم و فکر می‌کردیم آرام است دیدیم مثل همان روز است.

او سپس خاطره‌ای را مطرح کرد و گفت: یاد حادثه‌ای در سال 59 افتادم که سمینار قضات و دادستانها بود در ساختمان دادگستری در میدان ارک، در آن زمان شهید بهشتی رییس دیوان عالی کشور بود و من هم در چند سمینار حضور داشتم و همراه چند نفر از دادستان‌ها و قضات نوبت داشتیم که نزد شهید بهشتی برویم. خدمت ایشان در دفترشان رفتیم که ناگهان از پایین ساختمان فریاد بلند شد و همانها که روز پیش از آن در چمن دانشگاه آن حادثه ای که یادمان است را آفریده بودند آمده بودند پشت ساختمان دادگستری و طوری مرگ بر بهشتی می‌گفتند که ساختمان میلرزید. با این حال، این بزرگ آرام سکوت کرد و هنگامی که ما متشنج بودیم و بعضی دوستان اعتراض کردند که چرا چیزی نمیگویید؟ ایشان فرمودند ان الله یدافعه عن الذین آمنو.

او سپس در پاسخ به منتقدان گفت: ما مظهر اشرافیتم؟ ما در آن دولت قائم مقام وزارتخانه بودیم و حافظ اشرافیت بودیم؟ من وقتی دوستمان صبح آن حرفها را زد با خودم فکر کردم که چه بگویم؟ گفتم که همین برخوردها را با بزرگان ما شهید بهشتی و دیگران هم داشتند همانها که امروز نویسندگان و گویندگان سایتها و شبکه های ماهواری آن طرف آب هستند و سندش هم موجود است.

پورمحمدی ادامه داد: من اینجا نماندم و رفتم سازمان خودم نماز را که خواندم، بین نماز ظهر و عصر برای دوست عزیز منتقد صبح دو رکعت نماز خواندم و دعا کردم که عاقبت به خیر شویم. اگر آن مطالب مطرح نمی شد در افکار عمومی این چند کلمه را هم دوست نداشتم بگویم. اما این خیلی تعجب من را واداشت که گفتند پورمحمدی در وزارت کشور چه کاری کرده و سابقه ای در رابطه با مبارزه با فساد و سوء استفاده و بی عدالتیها نداشته. همینطور گفته شد در چهار سالی که در سازمان بازرسی بوده چرا با فساد مبارزه نکرده است؟ 

وزیر پیشنهادی دادگستری با بیان این که این بی عدالتی و فساد کجا اتفاق افتاده، گفت: من ناظر دولت بودم. یعنی شما که دوست شفیق دولت عزیز گذشته هستید معتقدید در آن دولت بی عدالتی و فساد بوده که من سکوت کردم؟ حاشا شما که چنین باوری ندارید که دولت گذشته فاسد و ناعادل بوده؟ اگر این باور را دارید من تمام اتهامات را میپذیرم چرا که کوتاهی کرده‌ام و باید تاوانش را بدهم. به هر حال عدالت تاوان دارد، عدالت خواهی و اصرار بر حق تاوان دارد و آمده ایم تاوانش را بدهیم.

پورمحمدی همچنین ادامه داد: آن دوست دیگر منتقد که بعدازظهر حرف می‌زد گفت چرا وزارت کشور را رها کردی و اگر کارت درست بود دنبال چه هستی که از این طرف به آن طرف می‌روی؟ من اولین بار است من این حرفها را میشنوم. خودشان گفتند ما بیرونش کردیم بعد شما میگویی چرا رها کردی؟ یا این که می گویند چرا در سازمان بازرسی نمی‌مانی را من نمیخواهم این را توضیح دهم که چه گذشت برای نامزدی در اینجا و آقای لاریجانی در جریانند.

او با بیان این که عدالت تاوان دارد گفت: ایستادن بر موضع تاوان دارد و باید تاوانش را داد. بد است من این را بگویم که ده روز است نامزده شده ام برای وزارت دادگستری و پنجاه سایت و روزنامه و ماهواره علیه من مطلب میگویند و از آقای روحانی خواسته اند نظرشان را پس بگیرند و از شما هم خواسته اند رای ندهید اما من نمیخواهم شما را به آن لیست وصل کنم فقط متاسفم که ده روز است خوراک برای ماهواره آماده کرده‌اید.

پورمحمدی با اشاره به این که افتخار می کنم که پورمحمدی مورد غضب دشمنان است، ادامه داد: سایت‌ها و شبکه‌هایی مانند صدای آمریکا، رادیو زمانه، رادیو فردا، رادیو منافقین، دویچه وله، العربیه، شبکه ضد انقلاب و بسیاری روزنامه که یک کتاب بزرگ و قطور شده علیه من مطلب می‌گویند اما افتخار میکنم که پورمحمدی تا امروز ایستاده و اینچنین مورد غضب و خشم دشمنان ملت است و خوشحالم که این جریان همچنان در دولت یازدهم ادامه دارد و این جریان سالم انقلابی و ارزشی وجود دارد و بر اصول ایستادگی می کند.

او با بیان این که دوست نداشتم این حرف‌ها را از جمع این دوستان بشنوم، گفت: در داستان تنقیح قوانین مجلس گفت کمک میکنیم و چهل سال است که این داستان مانده البته ما تا الان از 50 برنامه جامع قانون 11 قسمت را آماده کرده ایم.

پورمحمدی سپس به پرونده‌ مورد اشاره منتقدان اشاره کرد و گفت: در مورد آن پرونده هم که مورد عجیبی بود چون من گفتم محکم در این قضیه می ایستم به من گفتند یا کوتاه بیا یا برخورد می کنیم. گفتم خواهش میکنم از من تحقیق و گزارش کنید. گفتند تو قاضی هستی و از تو نمیتوانیم تحقیق کنیم. گفتم راهش چیست؟ گفتند کتبی باید بنویسی. من کتبا به شعبه نوشتم که از من تحقیق کنید و رفتم حضورا از من تحقیق کردند نه مثل آنها که خط قرمز برای خودشان قائلند. در نهایت همان شعبه نوشت که نظر قاضی را دارم که اقدامات ایشان منطبق با قانون و در حوزه اختیارات ایشان به عنوان وزیر بوده و اصولا جرمی واقع نگردیده است.

وزیر پیشنهادی دادگستری ادامه داد: خواهش می کنم بیاییم برای عدالت وقت بگذاریم. به خاطر مسایل سیاسی عدالت به حاشیه رفته است. این اتفاقات به خاطرغلبه فضای سیاسی بود. بگذاریم فضا عوض شود و عدالت را اجرا کنیم. یکی از کارهایی که حتما باید انجام دهم رسیدگی به قانون وزارت دادگستری است. قضات زحمت می کشند ما کار می کنیم و شما از لحاظ قانونی سئوال دارید و ما باید جواب بدهیم. این احترام به مجلس است و شما هم در مجلس باید راه قانونی اش را بر ما هموار کنید.

او در پایان حرف‌هایش گفت: یک رسالت بزرگتر من آن است که من باید وزیر عدالت بشوم و خادم و مبلغ عدالت باشم. در جهت منافع همه طبقات جلوی بروز فساد را در خود دولت بگیریم و این فضا را به درون دولت ببریم. حال که من دعوت شدم در این جهت تلاش می کنم تا خود دولت به مفاسد رسیدگی کند. ان شاء الله در خدمت دستگاه قضایی در جهت رفع دغدغه و نگرانی های ملت همت خودم را وقف خواهم کرد تا فضای عادلانه قضایی و داوری را با تصویب قوانین توسط شما نمایندگان بسازیم.
47234

کد خبر 308315

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 11
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام GB ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۳
    31 6
    عجب پاسخ های قانع کننده ای..به به به به به
  • پوریا A1 ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۳
    دم پورمحمدی گرم.. دم روحانی هم گرم که آدمای لایق رو آورده
  • بی نام GB ۱۲:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۳
    13 22
    اصل اون دو رکعت نمازه است که ادای فریضه فرموده اید حاج آقا.....تقبل الله
  • بی نام IR ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۳
    20 2
    چه گرد و خاکی کرد !
  • تنهای تنها A1 ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۳
    15 16
    ژنرال واقعی یعنی وزرای آقای روحانی نکته مهم این است که وقتی وزرا اینگونه با بیان شیوا و کلام فصیح و زیبا نمایندگان را ساکت می‌کنند این در اتفاقات خارجی قطعا قوی‌تر و دقیق‌تر خواهد بود انشاءالله این نشان می‌دهد که دکتر روحانی هم خودش مقتدر است و هم وزرایی آورده که اقتدار داشته باشند و از این‌جا فاصله دولت یازدهم با دو دولت قبلی‌خود واضح و مبرهن می‌شود.
  • سیدمحمد IR ۱۵:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۳
    47 6
    سه روزه دارم همه حرف ها رو گوش میدم چقدر نحوه، لحن و محتوای این وزیر با بقیه وزاری پیشنهادی فرق داشتا! موافقید؟
    • بی نام IR ۰۶:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۴
      5 0
      دقیقا! یه جاش بود که گفت نمیخوام نماینده های منتقدم رو به اون رسانه های ضد انقلاب وصل کنم خوشم نمیاد. من رو یاد من شما رو خیلی دوست دارم و بگم بگم های یه نفر در یک مناظره معروف انداخت.
    • بی نام IR ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۴
      1 5
      حالا بهتر بود یا بدتر؟
  • خاورانی A1 ۱۶:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۳
    11 43
    بنده حاج اقا محمدی را از زمانی که در هیات حضور داشتند میشناسم اون موقع ایشان 29 سال داشتند واقعا زحمات زیادی کشیدند و هر چه از انسانیت ایشان تعریف کنم کم گفته ام تعداد زیادی که اون موقع به هیات مراجعه کردند زندگی شان توسط حرکتهای این برادر بزرگوار تغییر کرد واقعا این بزرگوار برازنده کابینه هستند . کاش کمی هم از خاطرات اون موقع و اون همه تلاششان می گفتند تا دوستان واقعیتها را درک کنند به هر حال ایشان زحمات زیادی در راستای اصول انقلاب متحمل شده اند. خانواده های زیادی هستند همیشه به یاد حاج اقا هستند خدا حفظشون کنه
    • حمید IR ۲۱:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۳
      5 0
      چقدر اسمت شبیه خاوریه!!
    • بی نام A1 ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۴
      2 5
      به نظر من شما یک طرفه قضاوت می کنید حاج اقا نیری و اقای اشراقی اینها انسانهای بزرگواری هستند که میتوانند برای این پست مناسبتر باشند هر چند اقای پور محمدی هم مراتب بالای عدل و داد و انسانیت خود را دارند اما ایشان با این همه سابقه درخشان ببویژه حضور در هیات و...برای یک وزارتخانه تشریفاتی خوب نیستند و در شان ایشان نیست. اون عزیزانی که منفی می دهند کمی بیشتر مطالعه کنند.