پیشنهاد احمدی مقدم به روحانی:گله چیزی را حل نمی کند/اشکالی نمی بینم هدفمند از فیس بوک استفاده کنیم

فرمانده ناجا در پاسخ به سوالی درباره استفاده برخی از مسئولان از شبکه اجتماعی فیس بوک گفت: تابعیت از قانون برای همه لازم است و برای مسئولان لازم‌تر؛ من به شخصه اشکالی نمی‌بینم که خدمت محور و در جاهایی هدفمند از این شبکه استفاده کنیم

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از سایت پلیس، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم، در نشست‌ خبری که در حاشیه مراسم صبحگاه مشترک برگزار شد، با اشاره به هفته ناجا که از 13 مهر ماه آغاز می‌شود، گفت: تلاشمان این است که در این هفته کمتر به تبلیغ نیروی انتظامی بپردازیم و بلکه ارتباط با مردم را فرصت بدانیم زیرا با ارتباط با مردم از طریق مساجد، محلات و اصناف بیشتر در جهت آگاه‌سازی عمومی در مقابل مجرمان و جرایم گام برداریم که این امر هدف اصلی ماست.

وی افزود: تلاش داریم در هفته ناجا از ارائه آمار و ارقام فعالیت‌های ناجا بپرهیزیم چرا که ناجا در منظر عام است و مردم در مورد این فعالیت‌ها قضاوت می‌کنند.

وی اضافه کرد: متناسب با تحولات کشور و تغیرات دولت و ایجاد امیدی که در جامعه وجود دارد شعار امسال هفته ناجا « اقتدار پلیس در سایه سه عنصر مردم‌داری، قانون‌مداری و روزآمدی» خواهد بود که این عوامل از پایه‌های اصلی کار ما محسوب می‏‌شوند.

احمدی‌مقدم با بیان اینکه نیروی انتظامی باید به روز باشد تا در مقابله با تهدیدات از مردم حمایت کند، گفت: میثاق ناجا با مردم، قانون است و ارتباطش با مردم بر همین اساس استوار است تا همه مردم ایران در برابر قانون خود را یکسان ببینند و نیروی انتظامی را در احقاق حقوق شهروندی خود یاری کنند.

فرمانده ناجا با اشاره به هجمه‌های فرهنگی و مقابله با آن اظهار کرد: جنگ فرهنگی امروز منحصر به کشور ما نیست و غربی‌ها و در راس‌شان آمریکا تلاش می‌کنند با بهره‌گیری از رسانه‌های قوی و تولید آثار هنری مختلف نظیر فیلم، مد و سبک‌های زندگی و ترویجی که در این زمینه دارند، تلاش می‌کنند جریان فکری جهانی و ذائقه فرهنگی مردم حتی خوراک‌شان را به دست‌ گیرند تا مردم نقطه آمال‏شان را در غرب دنبال کنند، لذا مردم فهیم ما هوشیار باشند که این تلاش صرفا علیه ما نیست اما علیه ما شدت بیشتری دارد.

وی با بیان اینکه به دلیل انقلاب و ماهیت آن، دشمن تلاش می‌کند تا مردم ما از آرمان‌های انقلابی خود خداحافظی کنند، گفت: ما باید آگاه باشیم که این یک تهاجم فرهنگی است، یک هجوم و تلاش سازمان یافته است که تلفاتش نیز همین معتادان و افرادی که عضو باندهای فساد اخلاقی می‌شوند را در بر می‌گیرد که مقابله با این امر نیاز به یک سازمان‌دهی درست و گسترده دارد و سرداران، فرماندهان و سربازان این جبهه فرهنگی باید با همت بیشتری ظاهر شوند تا محافظ آرمان‌های مردم و الگویی برای دیگر کشورها باشند.

به گفته احمدی‌مقدم، ریزش‌ها و رویش‌ها وجود دارد اما ماهیت انقلاب ما فرهنگی است، امیدواریم دولت جدید تمرکز بیشتری روی این موضوع داشته باشد و نیروی انتظامی هم آماده همکاری است؛ ناجا در ایفای وظایف خود تابع قانون است و با جدیت در این راستا عمل می‌کند.

فرمانده ناجا در پاسخ به سوالی درباره استفاده برخی از مسئولان از شبکه اجتماعی فیس بوک گفت: تابعیت از قانون برای همه لازم است و برای مسئولان لازم‌تر؛ من به شخصه اشکالی نمی‌بینم که خدمت محور و در جاهایی هدفمند از این شبکه استفاده کنیم، باید حوزه‌ها را هدفگذاری کنیم و در بیرون فرصت‌ها را بشناسیم و در داخل نیز ظرفیت‌ها را در نظر بگیریم، اگرچه در حال حاضر آسیب‌ها و تهدیداتش بیشتر است اما لزومی ندارد منع عمومی کنیم، ولی در هر صورت تا وضع تصمیمی همه باید تابع قانون باشیم، امیدواریم همه در جهت حفظ مصالح مردم و کشور در چهارچوب قانون عمل کنیم.

پیشنهاد فرمانده ناجا به روحانی

فرمانده نیروی انتظامی همچنین با بیان اینکه همکاری دستگاه های متولی در امور فرهنگی ضعیف است، گفت: رییس جمهور و اعضای کابینه وی باید تمرکز بیشتری روی موضوع فرهنگی داشته باشند و ناجا آماده هر گونه همکاری در این زمینه است.

وی درباره ماهیت انقلاب فرهنگی با بیان اینکه رییس جمهور کشورمان دارای شخصیتی روحانی، فرهیخته و فرهنگی هستند، گفت:رییس جمهور و اعضای کابینه وی باید تمرکز بیشتری روی موضوع فرهنگی داشته باشند؛ از سوی دیگر نیروی انتظامی آماده هرگونه همکاری است.

فرمانده ناجا با بیان اینکه مسئولان دستگاه ها در حال تغییر هستند و دولت نیز در حال سازماندهی جدید است؛ گفت: گله مندی از گذشته چیزی را حل نمی کند؛ در حوزه تهاجم فرهنگی خصوصاً عفاف و حجاب اهتمام دستگاه های متولی در این زمینه اصلاً وجود نداشته و یا بسیار ضعیف بوده است؛ در حالیکه این حوزه یک ضرورت اخلاقی، قانونی، فرهنگی و شرعی در کشور به شمار می آید.

احمدی مقدم، همراهی بین مسئولان دستگاههای را ضعیف عنوان کرد و افزود : بخش هایی مانند صدا و سیما تلاش های بسیار خوبی داشته اند،اما می توانند موثر و وسیع تر در این حوزه وارد شوند؛ امیدواریم همه دستگاه ها در امر فرهنگی وارد عمل شوند.

فرمانده ناجا با اشاره به اینکه همواره این نیرو در مقابله با باندهای فساد تنهاست و دیگر دستگاه ها میدان را ترک می کنند، گفت: ناجا مجبور است با اتکاء به روش های سلبی و برخوردهای مقابله ای وارد عمل شوند که این امر درستی نیست؛ در هر صورت نیروی انتظامی در ایفای وظایف خود تابع قانون است و آن را با جدیت دنبال می کند.

فرمانده ناجا ادامه داد: استفاده از شبکه های اجتماعی می تواند براساس رویکرد فرصت محوری و استفاده هدفمند و مثبت از این ظرفیت باشد؛ در حال حاضر صدا و سیما نیز برای تاثیر گذاری بر افکار عمومی جهان از توئیتر که یک شبکه اجتماعی است، استفاده می کند.

وی با اشاره به فیلتر شدن توئیتر در آمریکا نیز، گفت: ما باید در استفاده از این گونه شبکه ها هدف گذاری داشته باشیم و با شناسایی فرصت ها و آسیب های آن از ظرفیت های مثبت این شبکه ها نهایت استفاده را ببریم.

فرمانده ناجا گفت: اگر بتوانیم هدفمند در این راه قدم برداریم، منع عمومی آن ضرورت ندارد؛ در هر صورت تا رسیدن به این نقطه باید تابع قانون باشیم.

45232

 

کد خبر 313754

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 32
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۱۰:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۸
  37 2
  حالا که به مسئولین رسید شد هدفمند؟؟!!
 • بی نام A1 ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۸
  ایشون همیشه از ارتباط خوب با مردم میگن ولی ما جز توپ و تشر چیزی نمی بینیم . مخصوصا در پلیس راه و اتوبانها .
  • بی نام IR ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۸
   آقای احمدی مقدم، حالا که دکتر روحانی هم به صراحت بر اهمیت حفظ حجاب اسلامی و عفاف در جامعه تاکید فرمودند، از شما خواهش می کنم برنامه های جدی تر و گسترده تری برای مبارزه با بدحجابی اجرا کنید. واقعا این تابستان بدحجابان با پوشش های زننده ای مثل ساپورت ها فرصت مناسبی برای رواج بی حجابی داشتند و آنطور که انتظار می رفت با بی حجابی برخورد نشد.
  • من خودم تنها A1 ۰۷:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۹
   24 1
   اول بازش کنید و آسیب شناسی کنید بعد ببندینش.بی دلیل میلیون میلیون کاربر عاشق یچیزی نمیشن.مردم دنیا همیشه در حال تعامل و تبادل اندیشه و فرهنگ بوده اند.حضرت امام خمینی (ره) فرموده اند زبان(خارجه) بیاموزید و با دنیای خارج تعامل داشته باشید چرا که فرهنگِ خود را، با گفتگو و تعامل میتوانید گسترش دهید.حال ما با فیلتر کردن تعاملات ،چگونه فرهنگ جهان را بشناسیم؟
 • بی نام A1 ۱۰:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۸
  ایشون اگه فکر میکردن رای دارن خب نامزد میشدن و میشدن رئیس جمهور. حالا که روحانی رئیس جمهوره ایشون بهتر نیست به رئیس جمهور امر و نهی نکنن؟ به هر حال روحانی الان مقام دوم کشور هستند. رئیس جمهوری گفتن رئیس پلیسی گفتن!
  • ... IR ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۸
   10 44
   و ميدونستي كه طبق قانون رييس پليس هم از رييس جمهور دستور نميگيره اون بالا هم تيتر زده پيشنهاد نه امرو نهي
  • بی نام A1 ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۸
   8 41
   امر به معروف ونهی از منکر وظیفه هر انسان متعهد است و انسان عاقل از این پندها استقبال واستفاده میکند
 • بی نام IR ۱۰:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۸
  14 5
  روحانی مچکریم
 • بی نام A1 ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۸
  35 0
  برخورد با مواد مخدر و مواد فروشان معمولی و متعدد خیلی ضعیف هست . صحبتی در این مورد نشد. به عنوان مثال ما یک مواد فروش در محل داریم که ساکنین تا حالا بارها با پلیس 110و کلانتری تماس گرفتن ولی هیچ یک ساله هیچ اقدامی نشده.
 • بی نام A1 ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۸
  37 2
  آزموده را آزمودن خطاست...آقاي رئيس پليس حريم خصوصي مردم را حفظ كنيد...دوران جديدي شروع شده
 • بی نام A1 ۱۱:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۸
  32 1
  نیروی انتظامی تنها ضابط قوه قضاییه است. صلاحیت نظر دادن در مورد اینکه از نظر او ایرادی دارد یا ندارد که از فیس بوک استفاده شود را ندارد.
 • بی نام A1 ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۸
  39 1
  صحبت هاي اخير رئيس جمهور در باره رفتار نيروي انتظامي در طرح عفاف و حجاب، دستور بود نه گله گذاري
 • بی نام A1 ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۸
  51 0
  به نظر آقای احمدی خبر ندارند که نه تنها توییتر در آمریکا فیلتر نیست، بلکه قراره به زودی سهام شرکت مالک توییتر (همچون شرکت فیسبوک) در بازار سهام آمریکا عرضه بشه. اینگونه ادعاهای اشتباه چه دردی رو دوا می‌ کنه؟ آیا اینگونه حرفها اعتماد کردن به سایر گفته های شما رو سخت نمی کنه؟
 • رضا A1 ۱۲:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۸
  31 1
  "وی با اشاره به فیلتر شدن توئیتر در آمریکا" جل الخالق!!!
 • اصفهانی A1 ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۸
  4 1
  آقای احمدی مقدم نیروی انتظامی اصفهان اصلا با نهادهای فرهنگی تعامل ندارد ؟
 • علی IR ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۸
  4 16
  اتفاقا اگه منع قانونی نداشته باشه و ما هم بتونیم وارد فیسبوک بشیم خیلی خوبه، چون این کار باعث آزاد سازی خیل عظیمی از نیروهای انقلابی میشه که می تونند با صفحاتی که ضد ارزشها هستند مقابله کنند و خودی نشان بدهند. اینطور برداشت نمی شود که اسلام و انقلاب تنهاست . من و خیلی از بچه های حوزه منتظر یک اشاره ایم. یا علی مدد !!
 • حسین A1 ۱۲:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۸
  13 1
  دوستت دارم برادرعزیز روحانی
 • بی نام IR ۱۲:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۸
  2 27
  رئيس جمهور حد اختياراتش معلومه ، نيروي انتظامي هم وظايف خودش رو داره ، تعجب آوره اگه دزدي بده و نيروي انتظامي وظيفه داره باهاش برخورد کنه ، چطور بي حجابي خوبه و نبايد باهاش برخورد بشه ؟؟؟؟؟ خوبه همه چيز شده سليقه اي ، الان انگار سونامي تو کل وزارتخانه ها و ادارات اومده و همه دارن تغيير ميکنند ، بعد رئيس جمهور ميگه من با کليد اومدم ، اين کليدي که شما اوردين کليد کمباينه انگار ، همه چيز رو داره درو ميکنه و بسته بندي .......
  • بی نام IR ۰۷:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۹
   18 0
   به نظر شما تعویض 30 رییس دانشگاه تو یک ماه اول دولت نهم از چه نوع ماشینی برمیاد من که سراغ ندارم
 • beny A1 ۱۲:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۸
  11 2
  روحاني مچكًريم
 • سعید AE ۱۳:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۸
  24 2
  واقعا مشکل ما فیس بوک و حجابه؟بابا برید سراغ زورگیری و مواد مخدر سردار راستی از 3000 ملیارد چه خبر کاری انجام شد.
 • بی نام IR ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۸
  16 0
  این قضیه فیلتر شدن تویتر در آمریکا چیه ؟ واقعاً این اتفاق افتاده یا باز هم مسئولین همین طوری یه حرفی زدن ؟!!
 • بی نام A1 ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۸
  23 0
  وی با اشاره به فیلتر شدن توئیتر در آمریکا !!!!!!! میشه بگین کچای آمریکا توئیتر فیلتره؟؟؟؟
 • بی نام IR ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۸
  13 0
  مگه براي فيلتر شدنش قانون تصويب كرديد؟؟ يه روز صبح از خواب پا شديم ديديم فيلتر شده، يه روزم از خواب پا ميشيم ميبينيد برداشتن فيلترو، ديگه اجازه رييس پليس نميخواد كه.
 • بی نام A1 ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۸
  15 1
  من حقوق خوندم من سرهنگ نیستم.این جمله خیلی عمیق بود که تو خیلی مواقع خودش رو نشون داده
 • بی نام IR ۱۵:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۸
  19 0
  به نظر من پلیس در حال حاضر تلقی نادرستی از نقش خودش در جامعه داره و همین باعث شده تا مشکلات زیادی بوجود بیاد. یادم میاد مقام معظم رهبری یه روزی فرمودند پلیس باید طوری عمل کنه تا هر شهروندی که مامور پلیسی رو در سطح جامعه دید احساس امنیت و آرامش کنه و فقط جنایتکاران و خلافکاران احساس عدم امنیت کنن؛ اما آیا امروز وضع چنینه؟؟؟ مردم باید پاسخ بدن.
 • بی نام IR ۱۵:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۸
  14 0
  طرح هدفمندسازی فیسبوکی ها!!!
 • بی نام IR ۱۹:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۸
  45 1
  فیس بوک آزاد شود لطفا خودتون اصلاح کنید
 • بی نام A1 ۲۰:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۸
  38 0
  من که فقط نظر های مردم و می خونم،کار زیاد دارم نمیرسم صحبتاشونو بخونم.
 • محمدرضا IR ۰۰:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۹
  21 1
  سلام. با برخوردهاي تند و افراطي پليس خودش رو از مردم دور خواهد كرد و همونطور كه ايشون فرمودندسه عنصر مردم‌داری، قانون‌مداری و روزآمدی پليس مردم بايد بيشتر به سمت مردم حركت كنه و پيامشون رو بشنوه برادران من به خدا با زور نميشه همه رو مانند هم كرد! بهتره كه فيس بوك و توييتر از فيلترينگ در بياد چون تقريبا هر كس كه بخواد ميتونه بره توش اما با فيلترشكن! لطفا تاييد بفرماييد
 • بی نام A1 ۰۳:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۹
  5 21
  بالاخره یک سخن خوب از سردار شنیدیم. فیس بوک
 • بی نام US ۰۴:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۹
  19 1
  متوجه نشدم، یعنی چی ناجا آمار ارائه نمی دهد چون مردم در صحنه شاهد هستند؟ خوب مردم فلان محله تبریز چطور باید از اقدامات ناجا در بندرعباس با خبر شوند؟ این چه بهانه ای است که ناجا به موجب آن نمی خواهد آمار دهد؟