۰ نفر
۲۸ مهر ۱۳۹۲ - ۱۴:۲۱
لبخندهای ماه و شوخی‌های پیامبر(ص)

انتشارات سروش به تازگی دو کتاب در حوزه کودک و نوجوان با عناوین «لبخندهای ماه و شوخی های پیامبر(ص)» اثر مرتضی دانشمند را روانه بازار نشر کرده است.

به گزارش خبرآنلاین، کتاب «لبخندهای ماه؛ شوخی های پیامبر (ص)» اثر مرتضی دانشمند با تصویرگری شیوا ضیایی از سوی انتشارات سروش منتشر و به بازار نشر عرضه شد. این کتاب مجموعه ای از گفتارها و رفتارهای حضرت محمد (ص) است که لبخند را بر لب ها می نشاند و سرور و شادی را به میهمانی دل می برد.

هدف از مزاح و شوخی های پیامبر (ص) و سایر ائمه (ع) تنها گفتن سخنی طنز آمیز و خنده‌دار نیست، بلکه گاه زودون اندوهی از دلی اندوهناک و یا یادآوری نکته ای در باب تربیت، محبت و مانند آن است چنان که این نکته در همه مطایبات این مجموعه دیده می شود. این اثر با زبان و بیانی ساده شوخی های پیامبر را برای کودکان به تصویر کشیده است. "آقای گل نشان"، "پیرزن ها جوان می شوند"، "آقای دو گوشان"، "چه کسی این مرد را می خرد؟"، "مرد چشم سفید"، "بار حلیم"، "خوردن با یک طرف دهان" از جمله عناوین این مجموعه است.

چاپ اول این اثر در 20 صفحه و با قیمت 2500 تومان در اختیار علاقمندان داستان های فارسی و مذهبی قرار گرفته است.

بنابراین گزارش، این ناشر همچنین کتاب «این صدای دماغ کی بود؟» اثر سوسن طاقدیس با تصویرگری صدیقه شاهوردی شهرکی را منتشر و راهی بازار نشر کرده است. این کتاب از مجموعه داستان های فارسی برای کودکان است. ناشر در توضیح کتاب آورده است: «حسنی با داد و بیداد مادربزرگ از خواب پرید. با عجله به دور حیاط دوید و برگشت و گفت: کو ... کجا بود؟ مادربزرگ گفت: خودم صدای پایش را شنیدم که یواش یواش از اینجا رد شد. حسنی گفت: مادربزرگ تو که گوشهایت سنگین است چطوری صداش را شنیدی؟ مادر حسنی داد کشید: حسنی! من هم سایه اش را دیدم. حسنی زد زیر خنده و گفت: ننه جان، تو هم که عینک به چشمت نبود. چطوری دیدی؟ مادر و مادر بزرگ با هم داد کشیدند حسنی! ما دیدیم و شنیدیم. دوباره همه خوابیدند. دوباره آن صدا آمد و حسنی این بار پرید و داد کشید: دزد... دزد و ...»

چاپ اول این اثر، مصور نیز با قیمت 2500 تومان در اختیار کودکان قرار گرفته است.

6060

کد خبر 318448

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =