ایسنا نوشت:

علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره تغییر ایجادشده در اداره کتاب و تفاوت‌های دولت روحانی و دولت احمد‌ی‌نژاد در زمینه سانسور کتاب گفت: «ما اسم سانسور را اصلا قبول نداریم. زمانی گفتیم سانسور اسم غیرمحترمانه ممیزی است. ما سیاست‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در حوزه ممیزی بارها اعلام کرده‌ایم و به نظرم در این زمینه چیز جدیدی برای بیان کردن نداریم.»

او در ادامه در پاسخ به این سئوال که آیا در دولت جدید در زمینه ممیزی تغییری ایجاد نخواهد شد، گفت: «قطعا دیدگاهی که دولت تدبیر و امید نسبت به آزادی مطبوعات،‌ آزادی حوزه کتاب و باز کردن فضا برای اندیشمندان و اصحاب قلم و اصحاب مطبوعات دارد، کاملا با گذشته متفاوت است و شما به تدریج آثار این تفاوت را خواهید دید. قطعا بسیاری از کتاب‌هایی که در گذشته به نوعی توقیف شدند و جلو چاپ آن‌ها گرفته شده، بازبینی خواهند شد و مجددا درباره آن‌ها تصمیم‌گیری خواهد شد.»

جنتی همچنین گفت: «برخی از ناشرانی که در گذشته فعالیت‌شان ممنوع شده بود، در موردشان بازبینی خواهد شد و اگر با ضوابطی که دولت جدید دارد، تطبیق پیدا کنند، اجازه داده خواهد شد که به کارشان ادامه دهند.»

5858

کد خبر 318561

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =