۰ نفر
۹ آذر ۱۳۹۲ - ۰۵:۲۲

یکی از بزرگترین دغدغه های وزیر ورزش به عنوان چهره ای دانشگاهی ، تعامل با فوتبالیست ها خواهد شد.

 

ظاهرا همه خوشحال از اینکه یک چهره دانشگاهی وزیر یک وزارتخانه آنهم ورزش شده است.وزیر شدن تا استاد و رئیس یک دانشگاه بودن در ورزش بسیار متفاوت است.نمی دانم آقای گودرزی ‌میداند که پا به چه عرصه پر ریسکی گذاشته است! یا نه؟ عرصه ای که میتواند او را به عرش برده و یا بد جوری به زمین(فرش) بزند.جناب آقای گودرزی حتما می دانند که که ایشان مانند وزیران پیشین نیستند که سیاسی بوده و چند صباحی را در این وزارت خانه گذرانده و سپس به شغل اصلی خود برگردند و برایشان هم اصلا اهمیتی نداشته که چه کارنامه ای از خود به جا میگذارند.در حقیقت دکتر گودرزی بعد از ورزش هم در ورزش با ورزش خواهد بود و اگر کارنا مه خوبی از خودشان نشان ندهند قطعا با مشکلات روزانه زیادی روبرو خواهند شد.

بزرگترین چالش این وزیر محترم در فوتبال خواهد بود.! اساسا شاید گفته خوبی نباشد ولی همه ورزشها یک طرف و فوتبال به طرف دیگر شاید در این طرف باز هم سنگینی طرف فوتبال باشد.!!

خوب یک چهره دانشگاهی که با دانشجو و علم و تحقیقات و درآمد معمولی سرو کار داشته(قطعا در آمد ایشان در حالت معمول نباید بیش از 60 تا 70 میلیون تومان در سال باشد) حالا چطور می خواهد با هزینه های گزاف و متفاوت، که گاه خارج از تصورات و تفکرات نامبرده است، کنار آید؟!!

فوتبال ما دولتی است و مخصوصا ایشان به درست و یا اشتباه اعلام کرده اند که تیم و یا باشگا ههای پرسپولیس و استقلال خصوصی نخواهند شد ودر نتیجه ایشان قرار است که به یک بازیکنی که حتی در خیلی از موارد تحصیلات متوسطه هم ندارد میلیاردی از جیب وزارت خانه مبارکشان هزینه نمایند.!!

این یک پارادوکس و چالش بسیار بزرگ برای ایشان خواهد بود!!ایشان چطور میخواهد که جنسی را که حداکثر 300 تا می ارزد باباتش بیش از 1 میلیارد آنهم از حساب تحت کنترل و نظارت خودش پرداخت نماید؟!!

چطور میخواهد جلوی بریز و بپاش ها و حیف و میل ها را بگیرد؟! چطور میخواهد جلوی فساد ریشه دوانده را بگیرد؟هیچ جور!!.ایشان مجبور است که مثل همه کسانی که نمی خواهند رسوا شوند همرنگ جماعت شود و از همین حالا بودجه بالای 50 میلیاردی این 2 باشگاه را تامین نماید و از یک سو از ته دل با آن موافق نباشد و از طرف دیگر به مدیران کار نا بلد و صرفا هزینه بر بد هکار هم باشد.

وزیر محترم ورزش بهتر از ما می دانند که فوتبال در همه جای دنیا هزینه ها بسیار گزاف دارد و از طرف دیگر درآمد ها هم بسیار.جناب دکتر گودرزی فوتبال در درجه اول یک تجارت است ودر درجه دوم علم.پس ایشان مخصوصا حالا که اعلام کرده که این 2 باشگاه خصوصی نخواهند شد پس باید راههای قانونی کسب درآمد آنها را مانند دیگر کشور ها باز نماید.

جناب دکتر گودرزی عزیز بهتر است تا قبل از هر اظهار نظر و یا تصمیمی جدید در مورد فوتبال به تبعات آن نیز خوب بیاندیشد و تحت تاثیر حاشیه و جو سازیها قرار نگیرید.اگر میخواهید که در فوتبال موفق شوید باید از استاد دانشگاهی و چهره علمی بودن خود را کنار بگذارید و به عنوان یک مدیر قوی وارد شده و اوضاع را رصد سپس تصمیمات قاطعی بگیرید.

فوتبال آینده شماست اگر بخواهید و بتوانید  که تناقض علم و بازار را در افکار خود حل نمائید قطعا روز های خوبی خواهید داشت.

به امید موفقیت شما

دکتر خسرو خرم ؛ پزشک پیشین تیم ملی فوتبال ایران

4141

 

 

کد خبر 325184

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام RO ۱۶:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۲
    0 1
    ما حاضریم از بارانه هامون بگیرن بدن به کیروش کبیر،حلالش