رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحولی در زمینه بودجه فرهنگی در سال آینده به وجود خواهد آمد گفت: مجلس به بودجه حوزه بازی‌های رایانه‌ای توجه خاص خواهد داشت.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، حجت‌الاسلام و المسلمین احمد سالک کاشانی به رهنمودهای مقام معظم رهبری در دیدار اخیر ایشان با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره کرد و افزود: رهبرانقلاب اسلامی دراین دیدار ۸ محور را که می‌بایست در محور کاری این شورا قرار گیرد مورد تاکید قرار دادند.

نماینده مردم اصفهان درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: دغدغه و نگرانی رهبر انقلاب از اجرا نشدن مسایل فرهنگی و بی‌توجهی به زبان فارسی در داخل کشور بود و در این زمینه مثال‌هایی را مانند اسباب‌بازی‌های وارداتی که دارای اسامی خارجی و بازی‌های رایانه‌ای که در داخل کشور با نگاه بیگانه و غرب مورد استفاده قرارمی‌گیرد بیان کردند و توصیه فرمودند که باید دستگاه‌های مسوول نسبت به این موارد سریع وارد عمل شوند.

سالک افزود: مقام معظم رهبری به مقوله سینما، بازی‌های رایانه‌ای و اسباب‌بازی اشاره کردند و فرمودند که در برخی از این فیلم‌ها و بازی‌ها شخصیت‌ها تفنگ در دست دارند که برای جامعه مناسب نیست.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین به نقش قوه مقننه در زمینه ترویج بازی‌های رایانه‌ای مفید و متناسب با فرهنگ ایرانی- اسلامی اشاره کرد و توضیح داد: گزارشی در زمینه بودجه بخش یادشده در کمیسیون فرهنگی منعکس شد و تلاش ما این است که به مطالبات حوزه‌های فرهنگی به درستی پرداخته و در مبحث بودجه به آن توجه شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی یادآورشد که فرهنگ و هنر نیازمند توجه ویژه و حمایت خاص است اما این روند در بحث لایحه بودجه ناچیز لحاظ شده است. فرهنگ زیر ساخت مسایل اقتصادی و صنعتی است و توجه به آن برای توفیق در دیگر عرصه ضروری است.

حجت‌الاسلام سالک با بیان این که حوزه فرهنگ در مقایسه با بودجه سال ۹۲ در لایحه پیشنهادی دولت بیش از ۱۴ درصد کاهش داشته است، گفت: بودجه فرهنگی بر اساس اولویت‌ها و حساسیت‌های عرصه‌های فرهنگی و هنری به مراکز فرهنگی اختصاص می‌یابد.

 

56503

کد خبر 328592

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =