تسنیم نوشت:

رئیس انجمن صنفی کارگران کوره پزخانه‌های استان تهران با اشاره به بازدید معاونت روابط کار وزارت کار از کوره پزخانه‌های قرچک گفت: عمده ترین مشکل کارگران کوره پزخانه‌ها بیمه و بهداشت محیط کار است.

غلامرضا عباسی از بازدید سرزده هفده‌تن، معاون روابط کار وزارت کار خبر داد و گفت: شرایط کارگران کوره‌پزخانه‌ها سالهاست که تغییری نکرده است.
او ادامه داد: همچنان کارگران به همراه زن و فرزند شان در یک اتاق 12 متری زندگی می‌کنند ، دستشویی و حمامهای این مراکز مشترک است و زن و مرد مدتها در صف می ایستند تا نوبتشان برسد و امکانات رفاهی وجود ندارد.

عباسی با اشاره به نبود ایمنی و بهداشت کار در این واحدها گفت: ساختمان کوره ها استاندارد نیست و احتمال ریزش وجود دارد؛ لباس کار و دستکش به کارگران نمی‌دهند و از کلاه ایمنی و سایر تجهیزات کارگاهی خبری نیست و اگر اتفاقی در محیط کار بیفتد امکان خدمات رسانی به کارگر مصدوم دشوار است.

او گفت: کارفرما یک ماه حق بیمه پرداخت می‌کند و سپس ترک کار زده می‌شود. در حالی که کارگر شاغل است؛ ترک کارش توسط کارفرما اعلام می‌شود؛ لیست های بیمه را ناقص می‌فرستند اما چون بازرس وجود ندارد کارگر هم نمی‌داند که چه بلایی بر سرش می‌آید تا زمانی که فصل کاری اش به پایان برسد و بخواهد به تامین اجتماعی مراجعه کند.

عباسی گفت: امسال شاهد تعدیل نیروی گسترده بوده ایم زیرا تمام کوره پز خانه ها نسبت به سال گذشته با ظرفیت کمتر از 50 سال فعالیت دارند و به برکت رکود مسکن در کشور کوره پزخانه ها نیزدر حالت نیمه تعطیل هستند.

رئیس انجمن صنفی کارگران کوره پزخانه‌های استان تهران با اعلام اینکه وضع کارگران خوب نمیشود گفت: در تابستان از کارفرما می خواهیم وضع زندگی و خانه های کارگران را درست کند و کارفرما پاسخ می دهد که الان کارگران در آنجا ساکن هستندو نمی توانیم کاری کنیم ودر زمستان نیز که کارگران فعلی محل را ترک کرده اند کارفرما می گوید چون می‌خواهم کار را جمع کنم ودیگر دلیلی برای تعمیر وجود ندارد، خلاصه با تمام این بهانه‌ها ماجرا ادامه دار می شود. امیدواریم امروز پس از بازدید معاونت رفاه مشکلات این کارگران برطرف شود.


23231

 

کد خبر 353341

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =