مهر نوشت:

مدیر کل محیط زیست استان تهران با بیان اینکه صرفا واردات موتورسیکلت های برقی یک اقدام زیست محیطی محسوب نمی شود، گفت: لازم است که زیرساخت ها و استانداردهای لازم را در مورد واردات این موتورها رعایت کرد چرا که بسیاری از شرکت های چینی کیفیت لازم را ندارند.
دکتر محمد هادی حیدرزاده گفت: وارد کردن موتورسیکلت های برقی اقدام بسیار خوبی است که بر اساس مصوبه هیئت وزیران در حال انجام است.

به گفته او، اما متاسفانه در این مورد نیز مانند بسیاری از موارد دیگر احساسی برخورد می شود و یا جریانی موج شده و همه به دنبال آن افتاده اند در حالی که برخی زیرساخت ها مثل ایستگاه شارژ باتری و توپوگرافی شهر تهران در برخی مناطق جوابگوی این اقدام نیست.

مدیرکل محیط زیست استان تهران گفت: توپوگرافی شهر تهران غالبا شمالی - جنوبی و دارای شیب بوده که در این پروژه این مسئله دیده نشده و متاسفانه تمام دستگاههای دولتی و غیردولتی این پروژه را بدون در نظر گرفتن زیرساخت های مناسب آن آغاز کرده اند.

او گفت: چنین اقدامات شتاب زده ای نه تنها موجب بهبود وضعیت محیط زیست نمی شود بلکه نوعی بی اعتمادی در میان مردم ایجاد می کند که ممکن است کل پروژه را زیر سئوال ببرد.

حیدرزاده گفت: در حال حاضر اقدامی که باید انجام شود این است که بررسی شود موتورسیکلت های برقی در چه مناطقی قابل استفاده بوده، دوم از آنجایی که در حال حاضر عمدتا دستگاهها با شرکت های چینی وارد مذاکره می شوند باید دقت شود که استانداردهای لازم را داشته باشند.

مدیر کل محیط زیست استان تهران یادآور شد: البته محیط زیست مسئول رسیدگی به استانداردهای این موتورسیکلت ها از نظر آلودگی هوا است اما از نظر کیفی موسسه استاندارد و وزارت صنایع بایستی نظارت کافی را داشته باشند و محیط زیست حساسیت های مورد نظر خود را به این دستگاهها اعلام کرده که باید آن را در نظر گیرند.

به اعتقاد او، صرفا وارد کردن خودرو یا موتورسیکلت برقی اقدام زیست محیطی محسوب نمی شود و نباید ورود موتورسیکلت ها به گونه ای باشد که تنها 2 ماه دوام داشته باشد و بعد مردم تصور کنند که اساسا این دستگاهها به درد نمی خورد و بی اعتماد شده و کلا این پروژه بسوزد.

حیدرزاده با اشاره به درخواست های مختلف مبنی بر واردات و تولید موتورسیکلت های برقی، گفت: در حال حاضر حدود 80 شرکت تقاضای واردات و تولید موتورسیکلت های برقی را دارند و قرار است تا 100 هزار دستگاه وارد شود که فعلا 100 دستگاه آن در شهر تهران وارد شده است.

 

17231

 

کد خبر 386013

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۸
  4 0
  چرا فقط ازچین واردمیشود یعنی تواین دنیایی به این بزرگی کشوردیگه ای به جزچین وجودندارد
 • بی نام IR ۱۱:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۸
  5 0
  چرا چين؟تجربه جنس ها بنجب چيني را داريم چرا از كره و ژاپن و اروپا وارد نكنيم؟ آيا لياقت مردم ما جنس چينيه؟
 • برگزیده IR ۰۷:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۳۰
  0 0
  خدا آخر عاقبت ما رو ختم به خیر کنه . اگه قدرتشون خوب باشه موتور سیکلت ها و جوابگوی شیب ها باشه ، ظاهرش در اولویت بعدی قرار میگیره . مهم قدرت موتورشونه .