تشریح سیاست های جدید رادیو در معارفه رئیس جدید صدا

تسنیم نوشت:

معاون جدید صدا رسانه ملی گفت: چابک‌سازی و ادغام شبکه‌ها بند اول حکم است که با‌شناختی که از رادیو و همکارانم دارم قابل اجراست و ۶ بند بعدی نیز پس این مرحله قابل اجرا می‌شود.

آیین معارفه و تکریم معاون رئیس سازمان در امور صدا با حضور معاون امور مجلس و استان‌ها، مدیر کل روابط عمومی، رئیس حوزه ریاست و مدیران شبکه‌های رادیویی برگزار شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی‌مقدم معاون امور مجلس و استان‌ها که به نمایندگی از محمد سرافراز در این جلسه حضور داشت، حکم نسرین آبروانی معاون جدید صدا را اعطا کرد.

در این آیین، حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی‌مقدم از تلاش شش ساله محمدحسین صوفی معاون سابق صدا قدردانی کرد و گفت: محمدحسین صوفی از سرمایه‌های رسانه ملی‌ هستند و علاوه بر ویژگی‌های خاص فردی از حیث مدیریتی، تجربه فراوان، تعهد و سخت‌کوشی دارند.

او ، سازمان صدا و سیما را در آستانه تحول کیفی دانست و گفت: الزامات هر سازمان متناسب با ماموریت‌ها و سیاست‌های آن خاصی که در نظر گرفته می‌شود، تغییر می‌کند. طی چند سال قبل با سبقه توسعه سازمان فعالیت‌های سازمان ادامه پیدا کرد و توسعه کمی بر مجموعه سازمان غالب بود.

موسوی مقدم گفت: سازمان از لحاظ توسعه به نقطه‌ای رسیده است که بازبینی در سیاست توسعه‌ای کمی داشته باشد و آن را به ارتقا کیفیت در حوزه محتوا تبدیل کند. این بدان معنا نیست که قبلا توسعه کیفی نبود؛ بلکه روند و اقتضائات به نحوی بود که توسعه کمی برای رسانه ملی یک ضرورت بود. تعدد، تنوع و گستردگی شبکه‌ها ضرورتی بود که انجام شد ولی الان در شرایط خاصی که سازمان به سر می‌برد، متقضیات تحولی را جزو سیاست‌های اجرایی قرار داده است. این چابک‌سازی به معنای کوچک کردن فیزیکی و مکانیکی نیست بلکه باید تغییراتی در حوزه محتوا و پیام صورت بگیرد.

او گفت: در پیوست حکم مقام معظم رهبری که به رئیس رسانه ملی ابلاغ شد، تحول در کیفیت، افزایش بهره‌وری و نفوذ مخاطبان مد نظر ایشان بود.

معاون امور مجلس و استان‌ها یادآور شد: در حوزه تحول باید مدیرانی انتخاب شوند که سیاست‌های تحولی را تحقق بخشند. در اولین گام باید آسیب‌شناسی صورت گیرد و نکته دوم اینکه نگاه تحولی مدیران داشته باشند و به مجموعه اقدامات مبادرت کنند. این عزل و نصب‌ها در سازمان به معنای عدم توانمندی و اعتقاد معاونان و مدیران قبلی نیست؛ بلکه متناسب به مقتضیات امروزه باید تحول در همه سطوح انجام شود.

او همچنین گفت: ویژگی‌های مدیرانی که منصوب می‌شوند با این رویکرد است و باید اقداماتی انجام شود که متناسب با روند اجرایی سیاست‌ها باشد. سخت است که در دوره توسعه‌ای مدیریت داشته باشیم و بعد‌‌ همان را تبدیل به شرایط تحولی کند که یکی از اقتضائاتش کوچک‌سازی و چابک‌سازی است. اساسا هرگونه تغییر و تحول به معنای این است که برای تحقق اهداف گام‌های بلندتری برداریم.

حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی مقدم باورمندی و اعتقاد به تحول، قدرت برای اجرای سیاست‌های کلان، تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی به موقع در مدیریت تحولی و روحیه تغییر و اصلاح‌طلبی در ساختار و زیر مجموعه‌های مدیریتی را چند مولفه مهم برای مدیریت تحولی ذکر کرد.

موسوی مقدم در ادامه شرایط معاونت صدا را به گونه‌ای دانست که آماده انجام تحول و تغییر برای رسیدن به تحولات مدنظر است. وی همچنین گفت: دکتر سرافراز اعتقاد دارند خانم آبروانی در مدل کوچک در رادیو پیام مدیریت تحولی داشته‌اند و می‌توانند ماموریتی که مدنظر است را اجرایی کنند.

معاون امور مجلس و استان‌ها جابه‌جایی مدیران را به منظور جلب مخاطبان جدید در راستای حفظ مخطبان قبلی را از ضرورات این الزامات و اقدامات ذکر کرد.

نسرین آبروانی معاون رئیس سازمان در امور صدا در این جلسه گفت: سازمان صدا و سیما اکنون در دوره‌ای است که بنا به ضرورت‌های رسانه‌ایی در حال تغییر است و سیاست‌های جدید توسط رئیس رسانه در حال اجراست. خدمت در چنین شرایط مهمی توفیق الهی و وظیفه شرعی و اداری ماست که با انرژی مضاعف و توانی افزون در به ثمر رساندن این سیاست‌ها در خدمت سازمان باشیم.

او گفت: از خداوند شاکر هستم که توفیق چنین خدمتی را به من عطا کرد و همچنین از رئیس سازمان تشکر می‌کنم که برای اجرای چنین ماموریتی به من اعتماد کردند و فقط پاسخ این اعتماد کار و تلاش است.

آبروانی در ادامه یادآور شد: در حکم ماموریتی که به نام رادیو صادر شده است هفت دستور مهم ذکر شده است که تحقق این ماموریت‌ها همکاری شما دوستان و مدیران رادیو را می‌طلبد. چابک‌سازی و ادغام شبکه‌ها بند اول حکم است که با‌شناختی که از رادیو و همکارانم دارم قابل اجراست و 6 بند بعدی نیز پس این مرحله قابل اجرا می‌شود.

او در پایان سخنانش از لطف و حمایت‌های صوفی معاون سابق صدا در دوره تصدی مدیریتش بر رادیو پیام و آوا قدردانی کرد و برای وی آرزوی موفقیت کرد.

در این جلسه محمدحسین صوفی معاون سابق صدا در سخنانی از عملکرد و اقدامات مدیران رادیویی در 6 سال تصدی مسئولیتش در معاونت صدا قدردانی کرد و گفت: در این 6 سال متناسب با سیاست‌های رسانه و اقتضائات زمانی اقداماتی در رادیو انجام شده است که همه‌ آن‌ها زمانبر و نتیجه همکاری همه مدیران و کارکنان رادیو بوده است.

او در ادامه آبروانی را مدیری پیگیر و متعهد دانست و گفت: ایشان یکی از مدیران موفق سازمان محسوب می‌شوند و من آمادگی دارم با همه توان با وی همکاری کنم زیرا که توفیق او را در این سمت موفقیت من محسوب می‌شود.

این جلسه که در حاشیه شورای مدیران معاونت صدا برگزار شده بود، برخی از مدیران شبکه‌های رادیویی ضمن قدردانی از تلاش‌های معاون قبلی، سخنانی ایراد و با اهدای هدایایی از تلاش‌های معاون قبلی صدا قدردانی کردند.

 


23231

 

کد خبر 392454

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =