نتانیاهو یهودی‌ها را به اسرائیل می‌آورد و بلندی‌های جولان را به سربازان هدیه می‌دهد!

بنیامین نتانیاهو نخست وزیری رژیم اسرائیل قصد ندارد اندکی از مواضع تند و تیز خود عقب‌نشینی کند . ماه مارس سال گذشته بود که اسرائیلی‌ها با انتخاب بنیامین نتانیاهو به عنوان نخست وزیری خود حرف‌های ناگفته بسیاری را با همان آرای در دست بر زبان راندند. انتخاب نتانیاهو یعنی انتخاب تندروی . انتخاب تقابل به حای تعامل. چه کسی بود در اسرائیل که نداند نتانیاهو به نسلی از راست‌گراهای افراطی تعلق دارد که به هیچ‌وجه اندک مصالحه‌ای را با فلسطینی‌ها بر نمی‌تابد؟ چه کسی بود که دوران نخست نخست وزیری او و مسکوت ماندن ماجرای صلح را از یاد برده باشد؟ با این وجود نتانیاهو انتخاب اسرائیلی‌ها بود و شیمون پرز در جامه رئیس‌جمهور زمام امور را به او سپرد تا دولت تشکیل دهد . نتانیاهو در تشکیل دولت هم دست دوستی به سمت افراطیون دراز کرد . آویگدور لیبرمن که حتی به اعراب اسرائیلی هم رحم نمی‌کند در قامت وزیر امور خارجه قرار گرفت . ایهود باراک تنها چهره نسبتا میانه‌رو و چپ بود که تنها برای تعدیل ظاهری کابینه در مسند وزیر دفاع جا خوش کرد . در چنین شرایطی چندان حرکت‌های امروز نتانیاهو دور از ذهن نیست . او کشور مستقل فلسطین را نمی‌پذیرد. مرزهای 1967 را به رسمیت نمی‌شناسد . شهرک‌سازی‌ها را متوقف نمی‌کند . بلندی‌های جولان را به سوری‌ها برنمی‌گرداند. اسرای فلسطینی را آزاد نمی‌کند. امروز هم خبر تازه‌ای از جاب آقای نخست وزیر رسید: یک میلیون مهاجر یهودی به اسرائیل خواهند آمد .


به گزارش آسوشییتدپرس، بنیامین نتانیاهو در سخنرانی‌اش در کنفرانس مهاجرت و جذب جمعیت در شهر اشدود گفت: قصد دارم یک میلیون مهاجر یهودی دیگر را از کشورهای اروپای شرقی، اتیوپی، آمریکای لاتین و اروپای غربی به اسراییل منتقل کنم. مهاجرانی که طی مراحل گذشته به اسراییل وارد شده‌اند در میان آنها یک میلیون تن از اتحاد جماهیر شوروی سابق به اسراییل وارد شدند و اسراییل را در زمینه‌های اقتصادی، امنیتی، علمی و جمعیتی نجات داده و در این زمینه‌ها تاثیر گذار بودند.
نخست وزیر اسرائیل در ادامه افزود: در زمینه جذب مهاجران جدید برای این که اسراییل را تبدیل به یک دولت قدرتمند از نظر اقتصادی در منطقه و دولت قدرتمند از نظر تکنولوژی در سطح بین‌المللی بکنیم، تلاش خواهیم کرد!


این خبر در حالی اعلام شد که پیش از این هم نتانیاهو پس از دیدار با جورج میچل نماینده اوباما در امور خاورمیانه، اعلام کرده بود که بخش‌هائی از کرانه باختری را به فلسطین پس‌نخواهد داد . وزیر امور خارجه لوکزامبورگ در واکنش به این اظهارات گفت: اظهارات بنیامین نتانیاهو درباره این که شهرک‌های کرانه باختری همواره جزوی از اسراییل باقی خواهد ماند غیر قابل قبول است و تهدید به وقوع جنگ و درگیری جدید است. کرانه باختری متعلق به اسراییل نیست، چطور می‌توان در سرزمینی‌ که متعلق به آنها نیست ساخت و ساز کرد. شهرها و روستا‌ها را ایجاد نمود این عملا نقض قوانین بین‌المللی است.


نتانیاهو به سربازان هدیه می‌دهد: بلندی‌های جولان مال شما!
همزمان آقای نخست وزیر شوک به امریکا را به همین اظهار نظرها محدود نکرده و اعلام کرد که قصد دارد ، پیشنهاد ارائه رایگان اراضی بلندی‌های جولان به تمامی سربازانی که در ارتش خدمت می‌کنند را بپذیرد.
محمد برکه، رییس جبهه دموکراسی و برابری در این خصوص به خبرنگاران گفت: باید هر چه سریعتر جلوی این طرح‌های اسراییلی را در زمینه مصادره اراضی عربی در تمامی سطوح ملی و هیات‌های بین‌المللی بگیریم. دولت اشغالگر اسراییلی قصد دارد جنایت جدید دیگری را در راستای سیاست مصادره اراضی عربی از دو منطقه جلیل و نقب صورت دهد و این جنایت امروز در زمینه مصادره زمین‌های بلندی‌های جولان صورت گرفته است و اسراییل می‌خواهد زمین‌های این منطقه را به عنوان هدایا به سربازانش بدهد.

اکثر زمین‌های الجلیل و النقب طی 61 سال گذشته در چارچوب سیاست ستمگرانه و نژادپرستانه اسراییل مصادره شده و مسئولان اسراییلی برای این مساله بیش از 40 قانون برای اهداف شهرک سازی‌ و محرومیت اعراب از سرزمین‌شان که تمامی آنها غیر قانونی است، تصویب کردند.
برکه افزود: این تصمیم بیانگر مقاصد آتی اسراییل در زمینه بلندی‌های جولان است؛ اسراییل می‌خواهد شهرک‌های خود را با تمام قدرت گسترش دهد. در واقع اسراییل هیچ گونه قصدی برای خروج از این منطقه ندارد و تمام ادعاهایی که مسئولان اسراییلی مطرح می‌کنند تنها یک نوع نفاق و دورویی است.
بنیامین نتانیاهو پیشنهادی مبنی بر تقسیم زمین‌های عربی به مساحت 250 متر مربع به هر فردی که در ارتش خدمت کند را پذیرفته و بر این اساس این سربازان بعد از خدمت نظامی یا در طول خدمت در مناطق الجلیل، نقب و بلندی‌های جولان سکونت خواهند داشت.

 

 

کد خبر 39878

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =