فیلم سه‌بعدی و افسانه علمی «آواتار» به 12 سال صدرنشینی «تایتانیک» پایان داد و پرفروشترین فیلم تاریخ سینما شد.

به گزارش خبرآنلاین، فیلم جدید جیمز کامرون تا پایان روز دوشنبه در سطح جهانی 859/1 میلیارد دلار فروخت و رکورد 843/1 میلیارد دلاری «تایتانیک» را جابجا کرد.

اکنون «آواتار» این فرصت را دارد که اولین فیلم تاریخ سینما باشد که فروش جهانی آن از مرز دو میلیارد دلار می‌‌گذرد. (فروش جهانی شامل فروش فیلم‌ها در بازار آمریکای شمالی و بازار بین‌المللی است.)

«آواتار» با 303/1 میلیارد دلار رکورد فروش در سطح بین‌‌المللی را در اختیار دارد. فروش این فیلم در بازار آمریکای شمالی نیز  9/554 میلیون دلار شده و هرچند هنوز به «تایتانیک» نرسیده، اما در هفته‌های بعد رکورد فیلم قبلی کامرون را می‌زند.

«آواتار» از شش هفته پیش اکران شده و اکنون در 122 کشور و بیش از 16 هزار سینما روی پرده است.

سخنگوی استودیو فاکس قرن بیستم، توزیع‌کننده «آواتار» روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای موفقیت «آواتار» را حاصل تلاش ده‌ها هزار نفر دانست که پس از چند سال کار به تصویر جیمز کامرون از سیاره پاندورا جان بخشیدند.

سام ورثینگتن، سیگورنی ویور، میشل رودریگز، زو سالدانا، جووانی ریبیسی و جوئل مور در فیلم 161 دقیقه‌ای «آواتار» بازی می‌کنند.

داستان فیلم در سیاره‌ای بیگانه روی می‌دهد که انسان‌ها قصد چپاول منابع طبیعی آن را دارند. در این بین یک تفنگدار سابق که از کمر به پایین فلج است به کمک موجودات بیگانه می‌آید.

«آواتار» اولین فیلم داستانی کامرون پس از فیلم پرفروش «تایتانیک» در سال 1997 است. ایده ساخت این فیلم به سال 1995 باز می‌گردد و تلفیقی از فیلم زنده و انیمیشن کامپیوتری است. کامرون در این فیلم از نوعی تکنولوژی دیجیتال استفاده کرده که تاکنون در سینما سابقه نداشته است.

«آواتار» اخیرا برنده جوایز گلدن گلوب بهترین فیلم درام و بهترین کارگردان شد. کامرون کارگردان فیلم‌هایی چون «نابودگر»، «بیگانه‌ها» و «نابودگر 2: روز داوری» است.

اسکرین دیلی / 26 ژانویه

کد خبر 40092

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =