رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با قرائت متن قانون و استناد به بخش نامه بودجه سال 94 شهرداری ها کشور، گفت: اختصاص بودجه به فرمانداری و وزارت کشور برای انتخابات خلاف قانون است و باید حذف شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ رحمت اله حافظی در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران، در بررسی اعتراض فرمانداری تهران به متن مصوبه بودجه سال ۱۳۹۴ شهرداری تهران در مخالفت با تصویب 5 میلیارد تومان اعتبار به فرمانداری برای برگزاری انتخابات، گفت: بخش نامه ای تحت عنوان "ضوابط تهیه و تنظیم بودجه سال 94 شهرداری کشور" توسط وزارت کشور به استانداران در تاریخ 26 آبان ماه سال 93 ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: مطلع نیستم که این بخش نامه برای روسای شوراها ارسال شده است یا نه، اما اگر این کار صورت نگرفته باشد جای گله است، اما اگر ارسال شده باشد سوال اینجاست که چرا در اختیار اعضای شورا قرار نگرفته است تا بدانیم بودجه شهرداری در چه چارچوب باید تنظیم شود.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به بخش سیاست های اجرایی این بخشنامه، گفت: در بخش سیاست های اجرایی این بخش نامه در بند چهار قید شده است "ممنوعیت پرداخت هرگونه اعتبار از اعتبارات شهرداری به دستگاه اجرایی" با استناد به این بند ما مجوز پرداخت این بودجه را نداریم.

حافظی همچنین ادامه داد: قانونگذار در بند "ز" ماده 174 قانون برنامه پنج ساله توسعه اشاره کرده، پیش بینی هر گونه اعتبار و پرداخت آن به سایر دستگاه اجرایی توسط شهرداری و شوراها ممنوع است همچنین در ضوابط تنظیم بودجه به این بند قانونی نیز اشاره شده است بنابراین ما مجوز هرگونه کمک به فرمانداری و وزارت کشور برای برگزاری انتخابات را نداریم به همین دلیل پیشنهاد حذف این کمک را دارم.

وی در ادامه گفت: تبصره ۲۳ باید تعیین ردیف شود؛ در بند ششم اعتراض فرمانداری اشاره شده که اختیار شهردار نباید از اختیار وزیران بیشتر شود اما ما در پاسخ به قانون قدیمی تری استناد می کنیم.

کد خبر 407801

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =