خبرگزاری ایرنا نوشت:

 

شورای امر به معروف و نهی منکر یکی از مناطق بسیج تهران، برای مبارزه با ماهواره و تاثیرات مخرب شبکه های ماهواره ای، دست به ابتکار جالبی زده است.

مبارزه با ماهواره و برخورد با تاثیرات مخرب و ویرانگر شبکه های ماهواره ای، همواره یکی از دغدغه های جدی مسوولان کشور بوده است. 

گرچه در این مسیر، برخوردهای سلبی در دستور کار بوده، اما نتایج نشان داده که چنین رویکردی توفیقی در پی نداشته و نتوانسته مانع گرایش و توجه روزافزون مردم به ماهواره شود. 

اما آنچه که بصورت مستمر مورد تاکید تحلیلگران مسایل اجتماعی قرار داشته، لزوم برخورد فرهنگی با پدیده های هنجارشکن جامعه است، رویکردی که با روشنگری و تبیین موضوع، خیر و صلاح اجتماعی را به همراه دارد. 

نمونه چنین رویکردی اکنون در دستور کار شورای امر به معروف و نهی از منکر یکی از مناطق بسیج تهران قرار گرفته و آنها برای سوق دادن مردم به استفاده نکردن از ماهواره دست به ابتکار جالب توجهی زده اند. 

شورای امر به معروف و نهی از منکر بسیج 251 حوزه مقاومت علی ابن ابیطالب(ع) به تازگی با با نصب بنر در برخی محله های منطقه 17 شهرداری تهران از ساکنان دعوت کرده است تا در ازای تحویل گیرنده ماهواره ای خود یک دستگاه گیرنده دیجیتال دریافت کنند. 

در بخش بالایی این بنرها که در ابعاد 2 در 3 متر با استفاده از داربست نصب شده است، بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب در ارتباط با خطرات ماهواره و نقش تخریبی آن به چشم می خورد. 

در بخش میانی و سمت چپ بنر نیز عکس یک دستگاه ماهواره قرار دارد که با فلش پیکان قرمز رنگ به عکس بعدی یعنی گیرنده دیجیتال ختم می شود. 

بدون شک نتایج مثبت و تاثیر چنین ابتکاری از هیچکس پوشیده نیست و این رویکرد در مناطق دیگر شهر تهران قابل اجراست. 

 

گرچه مبارزه با ماهواره و تاثیرات مخرب آن یک اقدام فرادستگاهی است و همه در این امر دخالت دارند، اما بهتر است اتخاذ رویکردهای فرهنگی آزمون پس داده فراموش نشود و از برخی روش های ناکارآمد پرهیز شود. 
۴۷۲۳۷ 

کد خبر 433091

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • عشق ماهواره RO ۰۷:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۴
  10
  میشه دیجیتال بیاریم ماهواره ببرییم
 • بی نام A1 ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۴
  2
  کار قشنگیه جالبه به نظرم
 • بی نام A1 ۲۳:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۶
  2
  یکی بیار دوتا ببر