اقتصادنیوز نوشت:

این روزها همه از نتیجه مذاکرات و تاثیر آن بر بازارهای مختلف صحبت می‌کنند، بازار مسکن نیز یکی از مهم‌ترین بازارهاست که ایجاد تغییر در آن، تاثیر زیادی بر زندگی مردم می‌گذارد، در این خصوص چند مشاور املاک در سطح شهر تهران،‌ نظرات خود را بیان کرده‌اند.

یکی از مشاوران املاک در یکی از مناطق جنوبی تهران در رابطه با تاثیر مذاکرات بر بازار مسکن گفت: اگر توافقات هسته‌ای با موفقیت انجام شود، ارزش پول ایران بالا می‌رود و در این صورت قیمت مسکن نیز کاهش پیدا می‌کند.

یکی دیگر از مشاوران املاک در شرق تهران گفت: به طور یقین بازار مسکن بعد از توافقات هسته‌ای رونق می‌گیرد، به این دلیل که کسانی که منتظر نتیجه مذاکرات بودند، خرید و فروش ملک خود را انجام می‌دهند و این موضوع به مثبت یا منفی بودن توافقات هیچ ربطی ندارد، چون افرادی که قصد خرید مسکن داشتند به امید ارزان‌تر شدن و کسانی که قصد فروش مسکن خود را دارند به امید گران‌تر شدن تا این لحظه این کار را انجام ندادند و بعد از نتیجه مذاکرات، دیگر خیال‌شان از قیمت مسکن راحت می‌شود و ممکن است از نتیجه توافقات خوشحال یا ناراحت باشند.

مشاور املاک دیگری در یکی از مناطق شمالی تهران بیان کرد: مذاکرات نمی‌تواند بر بازار مسکن تاثیری بگذارد، چون این مذاکرات تنها دست مسوولان را باز می‌گذارد تا هر کاری دل‌شان می‌خواهد انجام دهند، یعنی می‌توانند در یک لحظه بگویند بنزین لیتری سه هزار تومان و در یک لحظه لیتری 500 تومان است، اما بازار مسکن تنها به ثبات قیمت نیاز دارد و کاهش یا افزایش قیمت در آن به هیچ درد  نمی‌خورد، چرا که شاید در ابتدا قیمت تغییر کند، اما اگر بعد از آن ثابت نماند فایده‌ای ندارد.

یکی دیگر از مشاوران املاک نیز گفت: اگر نتیجه مذاکرات مثبت باشد، مطمئناً برای تمامی بازارها به خصوص بازار مسکن اتفاقات خوبی رقم می‌خورد، اما اگر نتیجه منفی باشد، اوضاع از چیزی که در این ایام دیده‌ایم بدتر خواهد شد. 

3939

کد خبر 434574

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۸:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۹
  8 23
  مذاکرات نمی‌تواند بر بازار مسکن تاثیری بگذارد،
 • بی نام A1 ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۹
  18 2
  هرکس یه حرفی میزنه خسته نباشید واقعا
 • بی نام IR ۰۹:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۹
  21 0
  اجاره‌خانه نابودمان کرد. خدااا
 • بی نام A1 ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۹
  20 9
  انشاا... رونق بگکیره
 • امیر IR ۰۳:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۰
  26 19
  قطعا کاهش پیدا خواهد کرد
 • بی نام A1 ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۰
  22 34
  قیمت مسکن با توجه به رکود چند ساله گران خواهد شد.
 • سام IR ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۰
  28 25
  آخه مگه مشاور املاک اقتصاد دانه که نظر اونا رو نوشتی؟؟؟
 • بی نام A1 ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۰
  29 19
  در صورت توفق قیمت اهن و سیمان که روند نزولی داشت به این روند ادامه می دهد و هزینه ها کاهش می یابد و ساخت و ساز بیشتر می شودو کسانی که در زمان گرانی ساخت و ساز کرده اند مجبورند قیمت ها را کاهش دهند و در صورت عدم توافق نیز رکود در بخش مسکن ادامه می یابد. الان هرکیلو میلگرد از2200 تومان سال قبل به مرز 1550 تومان و هر پاکت سیمان از 7000 به 6000 تومان رسیده و ... پس افزایش قیمت مسکن کلا رد میشه.
  • بی نام IR ۰۷:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۹
   0 0
   من و جلالی موندیم چه کنیم
 • رسول A1 ۲۳:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۷
  0 0
  قطعا در بازاری که نوسانات کمتری دارد هم خریدار هم فروشنده تکلیفشان معلوم است. چیزی که همه را سردرگم میکند بلاتکلیفی است. تقاضا که از بین نرفته بلکه کمبود واحد مسکونی بیشتر از زمان اجرای مسکن مهر است. عمده هزینه های ساخت مسکن که کم نشده.هزینه اهن و سیمان درمقابل هزینه های پروانه و مهندسین ناظرودستمزدها و دیگر مصالح قابل مقایسه نیست.پس قطعا کسانی که این مدت در رویای کاهش قیمت، سود بانکها را گرفته اند، در نهایت باید تاوان این رکود را که خودشان با نخریدن مسکن مورد نیازشان ایجاد کرده اند، بپردازند.شاید من و شما خیلی از اقتصاد سردرنیاوریم.اماپول و سرمایه کار خودش را خوب بلد است.
 • بی نام IR ۰۷:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۹
  0 0
  من وآقای جلالی گیج شدیم که چه بکنیم