از سوی سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج در حاشیه چهارمین نمایشگاه گل و گیاه، نمایشگاه دست سازه های بازیافتی در محل باغ گلهای پارک شهید چمران برگزار شد.

به گزارش خبر آنلاین البرز و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج ،مسئول آموزش سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج ، با اعلام این مطلب اظهار داشت: از سوی این سازمان امسال در حاشیه چهارمین نمایشگاه گل و گیاه، نمایشگاه دست سازه های ساخته شده با مواد دورریختنی و بازیافتی در محل باغ گلهای پارک شهید چمران برپا شده است.

نوشین ثریا افزود: در این نمایشگاه از وسایل دور ریختنی، المانها و نمادهای مختلفی ساخته شده که مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

این مسئول، ارتقای فرهنگ شهروندی در استفاده از زباله های دورریختنی را از اهداف سازمان پسماند برشمرد و عنوان کرد: بسیاری از زباله های دورریختنی، قابل بازیافت و استفاده مجدد هستند.

ثریا، خواستار توجه ویژه شهروندان به حفاظت از محیط زیست شد و ادامه داد: تولید بی رویه زباله برای محیط زیست خطرناک است که در این راستا باید مصرف گرایی بین شهروندان کاهش یابد.

مسئول آموزش سازمان پسماند شهرداری کرج در پایان یادآور شد: برخی از مواد دورریختنی و زباله ها متناسب با نوع و کیفیت آن، بیش از 100 سال در چرخه طبیعت باقی می مانند که برای محیط زیست بسیار خطرناک است.

 

کد خبر 455490

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =