رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، گفت: شهر ما برای حضور سالمندان و معلولان آماده سازی نشده است و این مساله موجب می شود که حضور این افراد در جامعه محدود شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ رحمت اله حافظی در جلسه امروز شورای شهر تهران ضمن تبریک روز آتش نشان و تشکر از تلاش این افراد در جامعه، اظهار کرد: این روز در سال 1379 توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی نامگذاری شد. علت نامگذاری نیز حمله هوایی عراق به پالایشگاه آبادان در 7 مهرماه سال 59 بود که در این حادثه تعداد زیادی از آتش نشانان در حین اطفای حریق به علت حمله مجدد هوایی جان خود را از دست دادند.

وی با بیان اینکه 9 مهرماه روز جهانی سالمند است با قرائت حدیثی از حضرت علی(ع) مبنی بر احترام به بزرگان، گفت: احترام و تکریم بزرگان ما از جایگاه مدیریت شهری، یعنی فراهم کردن امکان حضور این افراد در محیط شهری است. سالمندان ما بعد از طی مسیری کوتاه نیاز به استراحت دارند اما مبلمان شهری ما چنین امکانی را ندارد.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، تاکید کرد: شهر ما برای حضور سالمندان و معلولان آماده سازی نشده است و این مساله موجب می شود که حضور این افراد در جامعه محدود شود از این رو لازم است بازنگری نسبت به مبلمان شهری صورت گیرد و حداقل با نصب نیمکت هایی در پیاده روها، جامعه را از حضور سالمندان و معلولان محروم نکنیم.

۴۷۴۷

کد خبر 462744

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =