معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری کرج: 43 نقطه شهر کرج دوربین‌های نظارتی نصب می‌شود

به گزارش فارس،معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری کرج از نصب دوربین‌های نظارتی در 43 نقطه شهر کرج خبر داد.

احمد افضلی اظهار داشت: با تمهیدات اندیشیده شده و به منظور توسعه خدمات ترافیکی این دوربین‌ها در نقاط مختلف این شهر نصب می‌شود.
معاون حمل و نقل ترافیکی شهرداری کرج تأکید کرد: هم اکنون یکی از مهمترین معضلات کلانشهر کرج ترافیک است که به بحران نیز نزدیک شده است.
این مسئول تصریح کرد: مسئولان باید تمام تلاش خود را برای رفع این معضل انجام دهند و با اقدامات کارشناسی شده محل ترافیک را در کلانشهر کرج کنترل کرده و روند این مهم را به سمت کاهش ترافیک سوق دهند.
افضلی با بیان اینکه خیابان‌های این شهر دیگر توان حضور خودروها را ندارد،‌ افزود: خیابان‌های این کلانشهر برای همان 50 سال گذشته است و هیچ تغییری نکرده و تنها تعداد جمعیت و خودروها افزایش پیدا کرده که همین امر مشکلات ترافیکی را برای شهر و شهروندان ایجاد کرده است.
معاون حمل و نقل ترافیکی شهرداری کرج خاطرنشان کرد: یکی از اقداماتی که می‌تواند برای کنترل ترافیک انجام داد نصب دوربین‌های نظارتی است که با تمهیدات اندیشیده شده برای 43 نقطه از این کلانشهر نصب این دوربین‌ها در نظر گرفته شده است.
افضلی گفت: راه‌اندازی مرکز کنترل ترافیک شهرداری کرج در سال جاری یکی از طرح‌هایی بود که این دستگاه به منظور کاهش بار ترافیکی در سطح شهر، آن را عملیاتی کرد تا از این طریق موجب ارائه خدمات بسیاری به شهروندان از جمله مدیریت صحیح و علمی ترافیک، روان‌سازی ترافیک در معابر پر رفت و آمد با استفاده از سیستم‌های پیشرفته، نظارت بر خدمات‌رسانی ناوگان حمل و نقل عمومی و بالاخره تسریع در حضور نیروهای امدادی، پلیس و اورژانس در محل حادثه در زمان‌های بحرانی شود.
*22 بهمن زمان بهره‌برداری از دوربین‌های نظارتی در کرج
وی گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده محل نصب دوربین‌های طرح ترافیک شهر کرج در 43 نقطه از سطح شهر مورد بررسی قرار گرفته و مقرر شد تا 22 بهمن سال جاری، با نصب تمامی دوربین‌ها، کنترل محدوده‌های ترافیکی این کلانشهر به صورت کاملا مکانیزه به بهره‌برداری برسد.
به گفته این مسئول در حال حاضر7 دوربین کنترل ترافیک در محدوده‌های چهارراه طالقانی، میدان توحید، بلوار بلال، میدان شهدا، چهارراه هفت تیر، میدان سپاه و میدان آزادگان نصب شده است و تصاویر مربوط به آنها از طریق مرکز کنترل ترافیک شهرداری کرج مورد رویت قرار می‌گیرد.

افضلی بیان کرد: در این راستا مقرر شده است تا به منظور آگاهی شهروندان کرجی از وضعیت ترافیکی سطح شهر، اخبار این این مهم از طریق شبکه خبری استان البرز از هفته جاری اطلاع‌رسانی ش

 

کد خبر 466739

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =