طی برگزاری مراسمی، فعالیت تنها گرمخانه شهر کرج با حضور جمعی از مسئولان شهری در نیمه دوم سال رسما آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین البرز و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، در این مراسم که در محل گرمخانه برگزار شد، اهمیت وجود سرپناه برای کارتن خواب ها و آسیب دیدگان اجتماعی مورد بازخوانی قرار گرفت و مسئولان شهری خواستار حمایت و همکاری ویژه نهادهای استانی در راستای اداره هرچه بهتر گرمخانه کنونی شدند.
معاون خدمات شهری شهرداری کرج در این مراسم با تاکید بر اینکه نیاز کلانشهرها به گرمخانه آقایان و بانوان امری بدیهی و غیرقابل انکار است، گفت: البته ایجاد فضای فیزیکی گرمخانه گام نخست ماجرا به شمار می رود و پس از آن نیاز به همکاری و هماهنگی دیگر نهادها اعم از بهزیستی، نیروی انتظامی، شبکه بهداشت و درمان، خیرین و... احساس می شود.
حسن مدیر روستا با تاکید بر اینکه گرمخانه ها باید از امنیت لازم و همچنین امکانات درمانی، تفریحی و بهداشتی مناسب برخوردار باشند، تصریح کرد: حضور شبانه کارتن خوابها در سطح شهر بویژه در فصول سرد سال موجب افزایش مشکلات فرهنگی، امنیتی و اجتماعی می گردد و موجبات نارضایتی شهروندان را نیز فراهم می آورد که در راستا، قانون شهرداریها را مکلف به احداث فضایی تحت عنوان «گرمخانه» با چارچوب ها و قواعد مشخص کرده است.
این معاون با بیان اینکه گرمخانه کرج به معمول روزانه بیش از صد نفر کارتن خواب و بی خانمان را پذیرش می کند و علاوه بر امکان استحمام، یک وعده غذای گرم نیز در اختیار مددجویان قرار می دهد، بیان داشت: با توجه به کاهش شدید دما در نیمه دوم سال و احتمال مرگ کارتن خوابها در اثر یخ زدگی و گرسنگی، فعالیت گرمخانه ها موجب در امان ماندن افراد بی خانمان می شود و به تقویت امنیت اجتماعی و کاهش آسیب های فرهنگی نیز کمک شایانی می کند.
مدیر روستا در ادامه از تاکید ویژه شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کرج در راستای فعالیت دایمی گرمخانه کنونی خبر داد و اضافه کرد: بر اساس قانون اسکان شبانه کارتن خوابها متوجه شهرداریها می باشد و این نهاد وظیفه دارد با همکاری و هماهنگی دیگر نهادهای متولی نسبت به راه اندازی گرمخانه و تامین امکانات مورد نیاز در راستای بهداشت و رفاه و تغذیه کارتن خوابها اقدام نماید که متاسفانه چنین اهتمامی در دیگر نهادها مشاهده نمی شود و شهرداری نیز به تنهایی قادر به پیشبرد اهداف و اجرای کامل قانون نیست.
معاون خدمات شهری شهرداری کرج در بخش پایانی سخنانش تاکید کرد؛ وجود کارتن خوابها در سطح شهر علاوه بر مشکلات و آسیب های عدیده فرهنگی و اجتماعی، سیما و منظر شهری را نیز مخدوش می کند و بر رشد گردشگری و شاخص های رفاهی نیز تاثیر منفی می گذارد.

کد خبر 470472

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =