پسر 16 ساله ای که در یک درگیری دوست خود را به قتل رسانده بود، با حکم دادگاه و به خاطر ماده 91 قانون مجازات اسلامی، از قصاص رها شد.

 به گزارش خبرگزاری خبرانلاین، 27 آذر سال 90 ماموران پلیس دماوند در جریان وقوع یک قتل قرار گرفتند و بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار دادند و با حضور در محل حادثه به تحقیق در این رابطه پرداختند.

با حضور ماموران مشخص شد که دو پسر جوان با یکدیگر درگیر شده و یکی از آنها با ضربه چاقوی میوه خوری دیگری را به قتل رسانده است.بنابراین پسر 16 ساله خیلی زود دستگیر شد و به جرم خود اعتراف کرد.

وی به ماموران گفت: مقتول به خواهرهای من متلک گفته بود، برای همین با او درگیر شدم و در این درگیری اصلا نفهمیدم چه شد که ضربه چاقو را به او زدم.

با اعتراف این پسر وی به بازسازی صحنه جنایت پرداخت و پس از آن پرونده اش برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

وی در این دادگاه محاکمه و با حکم هیات قضایی به قصاص محکوم شد.

این حکم در حالی صادر شد که وکیل این پسر به آن اعتراض کرد و در نهایت پسر جوان مشمول ماده 91 قانون مجازات اسلامی شد. بنابراین پرونده بار دیگر برای بررسی اینکه متهم هنگام قتل بر جرم خود آگاه بوده یا نه، به شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

صبح دو روز گذشته این پسر در این شعبه محاکمه شد و ابراز پشیمانی کرد و به قضات گفت: باور کنید اصلا قصد کشتن نداشتم. مقتول خودش چاقو را برداشت و می خواست مرا بزند من هم از ترسم و تنها برای دفاع از خود، چاقو را از او گرفتم و ضربه را زدم. اما نمی دانستم که به قتل می رسد.

در پایان هیات قضایی وارد شور شدند و در نهایت متهم را مشمول ماده 91 قانون مجازات اسلامی دانسته و او را از مجازات اعدام رها کردند.

این پسر با حکم قضات دادگاه به زندان محکوم شد.

۴۲۴۲

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 477777

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =