واقعیت پرونده صدرا، پسربچه ای که در شبکه های اجتماعی می گویند بخیه صورتش به خاطر ندادن پول، کشیده شده چیست؟

امید سلیمی بنی: زخمی یک سانتی‌متری بود، زیر چانه پسرکی که این روزها همه نام او را بلدند؛ صدرا. همه از ایران گرفته تا ینگه دنیا شنیده اند او برای درمان این زخم به کجا رفت، بیمارستان اشرفی اصفهانی خمینی شهر، شهرستانی با تراکم جمعیتی بسیار زیاد، چسبیده به غرب اصفهان بزرگ که این روزها به دو علت،‌ اخبار آن بر سر زبانهاست. یکی واژگون شدن اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه آزاد شهر مجاور، در یکی از گردنه های پرشیب آن و دیگری به خاطر خبری که درباره زخم صدرا در رسانه ها پیچید؛ «والدین این پسر پول نداشتند و کادر درمانی بیمارستان، بخیه ای را که زده بودند، کشیدند!» اتفاقی غیر قابل باور

در روزهای اخیر، آنقدر اخبار ضد و نقیض و متفاوت از این جریان منتشر شده که واقعا نمی توان فهمید موضوع چه بوده؟ آیا کادر درمان به خاطر فقر خانواده صدرا، بخیه های صورت این پسرک را کشیده اند و گفته اند برو دنبال کارت؟ یا واقعیت چیز دیگری است؟

جو سنگین حاصل از انتشار این خبر در یک روزنامه محلی و پس از آن، پیگیری دوربین داغ و شتابزده یک بخش خبری شبانه تلویزیون، مجالی برای بررسی دقیق این مسئله به کسی نداده. جامعه هم که بارها نشان داده پتانسیل انعکاس اخباری از این دست را به وفور در خود مستتر دارد، با استفاده از شبکه های اجتماعی دست به کار شد تا بخش بزرگی از این رویداد، در هاله ای از ابهام بماند.

بیمارستانی کوچک در شهری شلوغ

بیمارستان اشرفی اصفهانی خمینی شهر، در خیابانی شلوغ قرار دارد. خیابانی که باعث شد چهار طرف این بیمارستان، پر از خانه های آجری چند طبقه شود که نشان می دهد این مرکز درمانی در وسط بافت مسکونی شهری با تراکم جمعیتی بسیار بالا ساخته شده است.

ورودی بیمارستان، از میله های افقی متحرک گذاشته اند تا ورود و خروج خودروها را کنترل کنند. اول حیاطی کوچک که با چند قدم به ورودی بیمارستان می رسد، بوفه ای گذاشته اند و کیک و ساندیسی می فروشند برای همراهان بیماران. آن سوتر، چند نیمکت آهنی سبز رنگ چیده اند تا همراهان خسته، روی آن بنشینند و نفسی چاق کنند تا نوبت ملاقات برسد. ورودی درمانگاه روزانه بیمارستان جداست، سمت راست ساختمان. سالن انتظاری دارد مانند همه بیمارستانها و وقتی بیماران برای ویزیت درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی می آیند، باید روی نیمکتهای سفید این سالن، منتظر نوبت بمانند.

ورودی اورژانس و بخشهای بستری، این سو است، سمت چپ ساختمان که بالای سردر آن، تابلوی بزرگی نام بیمارستان و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را نوشته. اول ورودی، تابلویی به دیوار زده اند که تصویر رهبر انقلاب را دارد و گفتاری از ایشان که با حاشیه زرد، مشخص شده است: «نباید بیماران به جز رنج بیماری، دغدغه دیگری داشته باشند.» زیر این تابلو را روابط عمومی بیمارستان امضا کرده. از مقابل این تابلو، پذیرش اورژانس شروع می شود. اتاقکی شیشه ای که در کنار آن، نگهبانی اخمو نشسته و با سوءظن روندگان و آیندگان را نگاه می کند.

ورودی بخشهای بستری، کم آن سوتر است. طبقه همکف، آزمایشگاه و سیتی اسکن و تجهیزات تشخیصی است و طبقه بالا بخشهای بستری. هر کس وارد ساختمان که می شود، بوی دترجنت و ساولن و بقیه محلول های ضدعفونی زیر دماغش می زند. دیوارها، با سنگ سفید پوشیده شده و پیداست ساختمانی سن و سال دار است.

به ما گفته اند حرف نزنیم

طبقه بالا، از کنار راه پله ها، بخش جراحی زنان شروع می شود. این طرف، دفتر پرستاری است. مترون و سوپروایزر اینجا می نشینند که کارشان، مدیریت امور پرستاری بیمارستان است و پرستاران اورژانس هم مانند هر بخش دیگری از این مجموعه، زیرنظرشان قرار دارد. کنار دست اتاق مدیریت پرستاری، اتاق مددکار است.

مددکار این مرکز، خانمی است که دفاتر بزرگ روزانه را پر می کند. او حاضر نیست برای روشن شدن وضعیت پرونده صدرا جواب بدهد. پاسخش کوتاه است و بدون ابهام: «به ما گفته اند حرف نزنید. همینقدر بگویم این چیزهایی که می گویند درست نیست.»

بعدا معلوم می شود او توانسته برای هزینه پرونده صدرا، ۵۵ هزار تومان تخفیف بگیرد. تخفیف گرفتن، این روزها تقریبا همه کاری است که مددکاران بیمارستانها می کنند. چون در شلوغی بیمارستانهای دولتی، با وجودی که باید همه آحاد مردم بیمه شوند، باز هم کسی پیدا می شود که به هر دلیل، بیمه نشده. مانند والدین صدرا که بیمه ای نداشتند تا هزینه ۱۶۰ هزار تومانی ویزیت، تجهیزات، بخیه و پانسمان را بپردازند.

وقتی خانم صادقی، مددکار بیمارستان، حاضر نیست درباره اینکه واقعیت اصلی چطور بوده، توضیح دهد، باید سراغ پرستاران دیگر رفت.

انتهای سالن طبقه اول، بخش جراحی مردان است. بخشی شلوغ و در هم ریخته که پیداست ظرفیت اتاقهای آن، با تخت هایی اضافی که گذاشته اند، چند برابر استاندارد شده.

یکی از پرستاران، آقایی است بلندقامت و خوش صحبت. با خوشرویی درباره حادثه توضیح می دهد: باور کردنی نیست اینطور که می گویند همکار ما، بخیه را بعد از زدن، کشیده باشد.

این پرستار که در شیفت فعلی مسئول اعزام بیماران به مراکز دیگر از جمله بیمارستان الزهرا(س) اصفهان است توضیح می دهد: پرستاری که این کارها را به او نسبت می دهند، انسان بسیار شریفی بود که دکترای پرستاری داشت. حتی کسی که دکترای پرستاری هم نداشته باشد و مثل من بهیار باشد هم می داند نباید بخیه ای که تازه زده شده به خاطر ندادن پول، کشیده شود.

به نظر نمی رسد منطقی باشد بخیه ای که زده شده تا زخم زیر چانه پسرکی ۴ ساله را به هم بیاورد، به دلیل پول ندادن به صندوق، آن هم در بیمارستانی دولتی که عموما پرونده هایی از این دست، فراوان پیش می آید، کشیده شود.

سوپروایزر شیفت هم با این نظر موافق است. آقایی است باریک اندام، با حدود ۴۵ سال سن که ۳ تلفن روی میزش، لحظه ای از زنگ زدن ساکت نمی شوند. با حوصله، یکایک گوشی ها را جواب می دهد و در بین هماهنگ کردن بخشهای مختلف، ماجرا را به مسئولیت خودش و بدون هماهنگ کردن با اسمهایی مانند حراست و مدیریت که این روزها زیادی در بیمارستان اشرفی اصفهانی می گویند، تعریف می کند: چنین چیزی نیست که این روزها روی گوشی های تلفن و شبکه های اجتماعی مطرح می شود. پرونده این بیمار، هنوز هم در اورژانس است و همه چیز پیداست. وقتی اورژانس شلوغ می شود، پرستاران باید با یک دست، ده کار انجام دهند. آن روز هم همکار ما، طبق تشخیص و دستور دکتر، برای زخمی سطحی که حدود یک سانتیمتر زیر چانه بیمار بود، یک بخیه می زند و مادر بیمار را برای پرداخت هزینه پرونده به صندوق معرفی می کند.

این سوپروایزر بالینی در ادامه می گوید: بیمار پانسمان و آماده ترخیص می شود، ولی مادر بیمار به صندوق می گوید که پولی برای پرداختن ندارد. بیمار را به مددکاری راهنمایی می کند و از ۱۶۰ هزار تومان هزینه پرونده، ۵۵ هزار تومان به او تخفیف می دهند. مادر بیمار باز هم می گوید ۱۰۵ هزار تومان باقیمانده را ندارد.

میان توضیحات این مدیر پرستاری، خانم صادقی مددکار بیمارستان وارد اتاق می شود و اشاره می کند که باید با حراست هماهنگ شود. مدیر پرستاری شانه بالا می اندازد: حقیقت را آنطور که می دانم، می گویم. این روزها به اندازه ای به ما تلفن می شود و مردم ناسزا می گویند که پرستاران روحیه شان را از داده اند. مگر ما اینجا برای خودمان پول چاپ می کنیم یا هزینه ای که از بیمار می گیرند به جیب ما می رود که بعضی از مردم، تلفن می زنند و توهین می کنند؟

دوباره به ادامه ماجرای صدرا می پردازد: ما توی اورژانس، از این صحنه ها زیاد می بینیم. پرستاران یاد گرفته اند وقتی می بینند بیمار می گوید پول ندارم، صورتشان را آن طرف کنند تا اگر بیمار خواست برود، کسی مسئول نباشد. از این پرونده ها در بیمارستانهای دولتی زیاد است و کسی باور نمی کند پرستار به دستور پزشک، بخیه را کشیده. منتهی ظاهرا برخی از همکاران ما که دل خوشی از این مجموعه ندارند، مادر بیمار را که بدون پرداخت هزینه، پرونده را انداخت و بچه اش را برد، تحریک می کنند شکایت کند.

سوپروایزر بالینی حالا دیگر سر پا ایستاده و حرف می زند. انگار هیجان بازگویی ماجرایی که این روزها در همه شبکه های اجتماعی، رادیو، تلویزیون و حتی شبکه های ماهواره ای نقل محافل شده، او را وامی دارد تمام قد از شان حرفه ای خود و همکارانش دفاع کند: بیمار وقتی از در بیمارستان بیرون می رفته، یک بخیه در زخمش داشته و پانسمان هم روی بخیه بوده. این که چه کسی یا کجا و به چه خاطری این بخیه را کشیده، یا اصلا بخیه کشیده شده یا نه را ما نمی دانیم. این را باید دادگاه و دستگاه قضایی مشخص کند.

او، کاغذی می دهد که روی آن شماره تلفن نظام پرستاری اصفهان نوشته شده: ما در خمینی شهر، نظام پرستاری مستقل نداریم و با شهرستان اصفهان، مشترک هستیم و دفتر نظام پرستاری هم در خیابان آپاداناست. آنها هم برای تهیه گزارش رسمی به اینجا آمده اند و پرونده بیمار را مطالعه کرده اند. اقدامات انجام شده را پیگیری دیده اند و با بیماران و کادر درمان هم حرف زده اند. خوب می توانند راهنمایی کنند. الان هم که پرونده در اختیار دادگاه است.

رئیس دادگستری خمینی شهر: جزئیات را هنوز نمی دانیم

رئیس دادگستری خمینی شهر را در آخرین دقایق پیش از خروج از دادگاه، می بینیم. رسول یزدانی درباره پیگیری پرونده صدرا، حرف زیادی برای گفتن ندارد یا اینکه دلش نمی خواهد بیش از چیزهایی که اکنون در دهانها می چرخد، اطلاعاتی در خصوص این ماجرا بدهد. فقط به این جمله بسنده می کند: «پرونده در اختیار دادسراست و هنوز از دادستانی به دادگاه نرفته. برای همین جزئیات زیادی درباره این ماجرا هنوز نمی دانیم.»

یوسف کریمی معاون دادستان شهرستان خمینی شهر هم گفته بود که کادر متخلف بیمارستان اشرفی این شهرستان برای انجام تحقیقات تکمیلی با دستور مرجع قضائی، بازداشت شده اند.

اینطور که پیداست کادر درمانی که مستقیما در این ماجرا دست داشته اند از جمله پرستار و پزشک کشیک اورژانس تا لحظه نوشتن این کلمات در بازداشت به سر می برند و مشخص نیست اصل ماجرا آنچنان است که عنوان شده یا مسئله بر سر ندادن پول درمانی است که به نظر نمی رسد انجام نشده باشد.

۴۷۲۳۱

کد خبر 487360

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 144
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 38
 • مص RO ۰۵:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  امروز تو تاکسی راننده حرف خیلی قشنگی زد میگفت الان همه گیر دادن به اون دکتر که چرا بخیه اون بچه رو باز کرد ، این درست که کارش غیرانسانی بوده میگفت اصلا بیان اعدامش کنن سوالش این بود که چرا یکنفر نگفت و نمیگه که چرا پدر اون بچه 100 هزار تومن پول نداشته ؟؟؟
  • محمد RO ۰۶:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   چند نفر تو اون تاکسی نشسته بودید؟از دیروز همه دارن میگن همین حرفو
  • کاوه A1 ۰۶:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   بردن آبروی یک انسان به خاطر توجیه کمبود های دیگر از نشانه های آخرالزمان است . خدا به دادمان برسد
  • بی نام IR ۰۸:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   139 3
   انگار یکی میخواد مردم بیفتن به جون هم به جای اینکه دنبال دلیل اصلی باشن
  • نادر A1 ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   چرا یه نفر نگفت برای یه بخیه سطی 150 هزار باید پول گرفت بخیه از طلا هم بود اینقدر نمی شد
  • زهرا A1 ۰۸:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   49 84
   باباش اون موقع نبوده با مامانش رفته بوده.مامانش پول نداشته.فکر کن جلو مادرش بخیه رو کشیدن.
  • هموطن US ۱۰:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   30 1
   بدبخت اون پدری که یه مشکل داره اونم بچه شه، 70 میلیون مشکل داره اونم حرف مردمه.
  • امیر تبریز اوغلی IR ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   30 26
   خیلی ها ندارن..... چراشو باید دولت ج بده
  • بی نام IR ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   59 2
   این تاکسی بوده یا استادیوم ؟ من هر جا میرم همین کامنته
  • بی نام A1 ۱۵:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   38 10
   خیلی جالبه پزشک میگه من به شوخی گفتم بخیه رو بکشن...پرستار میگه نوچ بیمار با بخیه از بیمارستان خارج شده
  • بی نام GB ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۱
   0 0
   عجیبه. تا پول ویزیت ندی پانسمان نمیکنن خیلی قابل هضم نیست.
 • بی نام IR ۰۵:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  ١٦٠هزار تومان واسه يك بخيه ١ سانتى مترى؟ ولا اين خودش جنايت
  • حبیب A1 ۰۷:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   158 7
   اصلا سوال اصلی که کسی نپرسید اینه اقایون کلی تو بوق وکرنا کردن خدمات اورژانس رایگانه،اصلا چرابرا خدمت اورژانسی که قانونا رایگانه درخواست پول کردن؟اونم ۱۶۰تومن برایک بخیه اونم تو مملکتی که دستمزدقانون کاربرای یک کارگرکمتراز۷۰۰تومنه
  • سعید A1 ۱۳:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   27 37
   به همون دلیلی که دیه همون زخم سطحی حداقل یک میلیون تومن میشه
 • s A1 ۰۵:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  اون پزشک واون کادربی غیرت اگه دست من بیفتن تیکه تیکه شون میکنم.
  • بی نام A1 ۰۵:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   اصلا این مطلب رو خوندی ؟ اخه چرا ما اینقدر جوگیریم
  • بی نام IR ۰۶:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   خب شد تو کاره ای نشدی تو این مملکت که اینجوری بدون تحقیق حکم به این سنگینی صادر میکنی. قربون حکمت خدا برم بند هاشو خب میشناسه
  • مجید A1 ۰۶:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   مطمئنا کشیدن بخیه کار همون پرستاری که بخیه زده نمی تونه باشه . چون مسائل مالی ربطی به پزشک و پرستار نداره .اگه کسی هم پول نداشته باشه یه مدرک ازش به امانت میگیرن. من هیچ ارتباطی با کادر درمانی ندارم ولی شما خودتونو جای کادر درمان بگذارید واقعا همچین کاری میکردی ؟
  • بی نام IR ۰۶:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   اگه خیلی عرضه داری برو مسببین فقر و فلاکت توی جامعه رو تیکه تیکه کن
  • گابریل IR ۰۶:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   من پدرم رو به خاطر بی خیالی و عدم تلاش پرستارا و پرسنل ببمارستان از دست دادم ولی باز به خودم این حق رو ندادم و نمی دم که همچین حرفی بزنم.
  • بی نام GB ۰۶:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   آقا یا خانم محترم ظاهرا مشکل خودتون عمیق تره
  • سعید A1 ۰۸:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   74 4
   کمربند انتحاری نبندی صلوات داعش درونت بیدار شده ها
 • بی نام IR ۰۵:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  1 بخاطر بخیه یک زخم که بقول شما یک سانتی متر است، 150 هزار تومان طلب کرده اند؟ 2 بیایید به آنطرف قضیه هم فکر کنیم که چرا پدر این خانواده این مبلغ ناچیز در این زمانه در جیبش نبوده؟
  • محمد A1 ۰۵:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   243 4
   بدبختی اینه که همین مبلغ به قول شما ناچیز برا خیلی ها ، خیلی پوله کم نیستن کسایی که دارن با یارانه زندگی می کنن که عمق فاجعه رو نشون می ده چی فکر میکردیم چی شد اینم نتیجه ....
  • احسان A1 ۰۶:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   212 8
   150 تومن ناچیز نیست دوست عزیز یک چهارمدست مزد یک کارگر سادس البته خوشبینانه اگر کل ماهو کار کنه که توی فصل سرما اکثرا بیکارن
 • بی نام A1 ۰۵:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  کاری به این ماجرا ندارم ولی فکر کنم هرکسی که یک بار پاش به بیمارستان دولتی رسیده باشه تجربه تلخ رفتار زشت و گستاخانه دکتر و پرستار و کادر بیمارستات رو در ذهن داشته باشه
  • بی نام A1 ۰۶:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   کادر بیمارستانهای دولتی خیلی بی انصافن. کاش پای هیچ بنده خدایی به ابنجاها نرسه.
  • بی نام IR ۰۸:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   14 44
   متاسفانه تقریبا همه جای دنیا همین ماجراست. اگر احترام و کیفیت مناسب بخوای باید بری بیمارستان خصوصی. فقط کشورهایی که کل سیستم درمانی شون بر مبنای تامین اجتماعی هست مستثنا هستن.
  • محسن IR ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   61 73
   تا حالا فکر کردی چرا پزشک و پرستار چرا اینقدر بداخلاقن ؟؟؟؟؟ مطمئنما اگه تو هم در ماه 300 ساعت بیمارستان شیفت بدی، در طول 48 ساعت دو ساعت بخوابی، به جای 2 مریض 20 مریض بهت بدن از ما بدتر میشی مطمئن باش...
  • بی نام A1 ۰۹:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   36 10
   آقا محسن موضوع اینه که پرستار و کادر بیمارستان خصوصی از نظر حقوق تفاوتی با دولتی ندارن چه بسا کمتر هم میگیرند اما از نظر رفتاری واقعا متفاوت هستن پس قضیه خستگی نیست بلکه خیال راحت از استخدام رسمی در ارگانهای دولتیه که هر کاری کنم و هرجور رفتار کنم بیخ ریششون هستم موضوع اینه
  • بی نام A1 ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   23 2
   بله، شخصا شاهد رفتارهای تند پرسنل دولتی بودم. بداخلاقی و بی احترامی و نگاه از بالا، انگار نه انگار یک شخص بیمار بهشون مراجعه ‌کرده که نیاز به کمک داره.
  • محمد A1 ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   21 5
   با سلام دقیقا همینطور به بمحض اینکه به رفتار غیر انسانی پزشک و یا پرستار اعتراض بکنی تهدید می کنند که انتظامات را خبر می کنیم،ساعت ۱۰:۳۰شب قرص لوتیروکسن که مربوط به بیماری تیرویید است در بیمارستان .....اصفهان اورد پرستار وقتی اعتراض کردم که این قرص مربوط به صبح و ناشتاست ،شروع به عربده کشی کرد و تهدید حالا از طریق انتظامات می اندازمت بیرون
 • بی نام FI ۰۵:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  دوباره میخواهند قضیه را با این حرفها ماست مالی کنن..و سرو ته قضیه را هم بیارن...
 • رامین IR ۰۵:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  زحمات کادر درمانی ستودنی است اما مقصر اونها نیستند باطرح جدید سلامت فشار زیادی به اونا میاد اما گزارش شما خیلی سطحی خواسته با یه عکس و کلی توضیح نامربوط کمی به اعتماد مردم کمک کنه اما برای من عکس بچه با زخم یک سانتیمتری و هزینه ۱۶۰ هزار تومنی توجیه نداره
 • بی نام IR ۰۵:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  80 23
  بطور قطع يك بخيه نبوده ، چون هزينه يك بخيه هرگز ١٦٠ هزار تومان نمي شود آن هم در بيمارستان دولتي،
 • بی نام US ۰۶:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  255 4
  اقااگرکسی درسرمای زمستان پول نداشته باشدکه قبض گازخانه اشرابپردازدمگرشرکت گاز انشعابش راقطع نمیکندوهمه اعضائ خانواده راحتی ازنوزاد چندروزه تاپیرچندین ساله رادرمعرض سرماخوردگی ومرگ قرارنمیدهدمگرسازمان اب درگرمای تابستان بعلت ناتوانی خانواده ای درپرداخت پول اب یا حتی اخیراپول انشعاب فاضلابی که نه متقاضی بوده اند ونه هنوزکشیده شده اب منازل راقطع نمیکند و.........متاسفانه اخلاق وانسانیت چیزی که افتخارماایرانیها بوده ذرخیلی جاهارخت بربسته ایکاش تکانی مارابخودمان بیاورد.
  • بی نام A1 ۰۶:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   51 4
   ای کاش...
 • بی نام A1 ۰۶:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  اگر هزینه یک بخیه یک سانتی متری در بیمارستان دولتی میشه 160 هزار تومان پس بهتره کل این طرح سلامت و نظام بهداشت و سلامت رو درشو گل بگیرید طبق معمول ماستمالی برای تطهیر پرسنل شروع شد
  • بی نام EU ۰۶:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   63 27
   ایشون بیمه نبوده که 160 هزار تومن شده هزینه اش و گرنه که با همین طرح سلامت هزینه خیلی پایین اومده. نکته دوم اینکه توجه کنید در بیمارستان دولتی پولی توی جیب پزشک و پرستار نمیره، بلکه حقوق بگیر بیمارستان هستند.
  • بی نام IR ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۱
   0 0
   عزیز من بیمه داریم تا بیمه و همه هم بیمه نیستن با بیمه ایران شاید میشد 80 تومن و 80 تومن هم زیاده
 • بی نام IR ۰۶:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  95 7
  خداوند شما را از نعمت گفتن این جمله محروم کرده ببخشید اشتباه کردم برای همین همیشه بدبختید ملت رو هم بیچاره کردید
 • بی نام RU ۰۶:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  63 16
  چرا بخیه ها تکمیل نشده است . مگر بیمارستان و پزشک مجاز هستند نصفه نیمه زخم را بخیه بزنند . راستی مگر هزینه زدن سه بخیه چقدر است .
  • مهرداد CA ۰۸:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   19 3
   یه بخیه بیشتر نمیخواسته.
 • بنده خدا RO ۰۶:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  همه ما بيمارستان رفتيم و برخورد پرستار ودكتر جماعت رو ديديم ، لازم نيست توضيح بديد كه اين اتفاق نيوفتاده ، بايد رفتار پرشك و پرستار اصلاح بشه ، زحمت كشيدن سر جاي خودش درست رفتار كردن هم سر جاي خودش ،
 • a IR ۰۶:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  62 5
  سیستم درمانی مامشکل داره که ما بیمه نداریم. تو کشورهای دیگه مثل کانادا یا بعضی از کشورهایی اروپایی فقیرترین آدمها هم به رایگان از خدمات پزشکی برخوردار میشن. تو یه بیمارستاان دولتی اکثر مراجعین از قشر کم درامد و فقیرن پزشکا و پرستار هم حقوق میگیرن اونهام مثل من شما ، شما تو کارت راضی هستی وقتی مراجعین پول ندارن برای رضا خدا کار کنی. مشکل جای دیگه هست با ریختن آوار سر یکی و دونقر این مسله حل نمیشه و باز هم از مسایل خواهیم داشنن همانطور که آموزش حق هر انسانی بهداشت هم. اما متاسفانه الان داره همه چیز خصوص میشه و تبیض بین آدما هست
 • محسن A1 ۰۶:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  68 19
  متاسفانه این قضیه مثل بیشتر قضایایی که تو فضای اجتماعی منتشر میشه کاملا وارونه جلوه داده شده. اولا پرشک اصلا کاری نداره که بیمار پول داره یا نه چون دستمزدش رو بیمارستان باید بده حتی اگه نتونن هزینه رو از بیمار وصول کنن بنابر این پزشک اصلا خودش رو قاطی این مساءل نمیکنه. مسئول دریافت مطالبات در بیمارستان بخش درامد هست که زیر نظر حسابداری هست و جزو کادر درمان نیست.
 • جراح A1 ۰۶:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  78 5
  با فرض درست بودن همان روایت اول جای چند سوال باقیست: 1 چرا صدرا نباید بیمه باشد؟ 2 در شهر کوچکی که احتمالا بسیاری از افراد همدیگر را میشناسند, هیچ کس نبود این مبلغ را هدیه کند؟ یا وساطت کند؟ 3 در این شهر کوچک, نمی شد بدون هزینه بخیه کنند و بعدا سراغ مادر صدرا بروند؟ بعید از مادر صدرا به خاطر صدهزار تومن از شهر فرار کند 4 این 160 هزار تومن هزینه چیست؟ تا جایی که میدانم از هزینه یک جراحی ساده مانند درآوردن آپاندیس درآمد جراح حدود 12 هزار تومن و پرستار بسیار کمتر شاید نزدیک هزار تومن باشد حتی اگر این بخیه مانند آن جراحی ساده باشد و هزینه نخ بخیه و پانسمان هم ده هزار تومن باشد مابقی یعنی حدود 130 هزار تومن در کجا هزینه می شود؟
  • مهدی A1 ۲۲:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۱
   0 0
   هزینه آپاندیسیت با بیمه میشه ۱۲هزار
 • امین A1 ۰۶:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  62 36
  کلا یه مطلب روی شبکه های اجتماعی که میاد همه فقط جبهه میگیرن. به نظرم این داستان اصلا منطقی نیست آخه کدوم ادم عاقلی بخیه بچه 4 ساله را برای پول میکشه؟
  • بی نام A1 ۰۲:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۲
   0 0
   دقیقا همینه که این ماجرا رو مهم میکنه. مطمئن باشید اگه این اتفاق صحت نداشت مسئولان بیمارستان برکنار نمی شدند
 • بی نام A1 ۰۶:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  51 25
  اخه چرا میخواهید ماست مالی کنید یه نفر بیرون بخیه رو کشیده چیه؟اقا به نقل از وزیر دکتر خودش اعتراف کرده که به پرستار گفته بخیه رو باز کن ولی گفته به شوخی گفتم .باز دنبال ماست مالی برین
 • بی نام IR ۰۶:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  56 12
  بهترین کار این که وزیر بهداشت و درمان در صدا و سیما بیاد و از مردم عذرخواهی کنه اگه مثل مدیران ژاپنی یک تعظیمی هم بکند چه بهتر
 • حسین IR ۰۶:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  73 70
  خیلی هم از این مادر دفاع نکنید البته بچه مظلوم واقع شده است . بنده بیمارستانی یا پزشک نیستم ولی مواردی مانند مادر این بچه را دیده ام مثلا میرن رستوران غذا میخورند بعد میگن پول نداریم یا سوار ماشین میشن موقع پیاده شدن میگن پول نداریم در واقع این کار رو که یه جور دزدی است یاد گرفته اند . حالا ببین چه حرکت زشتی داشته که پزشک و کادر درمانی را وادار به کشیدن بخیه بچه کرده در صورتیکه وجدان و انسانیت هیچ کس اجازه چنین کاری بهش نمیده .
  • بی نام ES ۰۶:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   85 15
   تا حالا بى پولى مطلق و محض رو تجربه نكردى. دزدى مورد تاييد نيست، ايشالا دچار فقر مطلق نشى تا شرايط اين قبيل انسان ها رو درك كنى.
  • بی نام A1 ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   9 7
   آیا حال و شرایط یه مادر که صورت فرزندش خونریزی داره رو درک میکنی؟ الان داری این وضع رو با رستوران مقایسه می کنی؟؟؟؟
  • بی نام IR ۱۰:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   13 6
   ینی واقعا بیمارستان اونم اورژانس و رستوران رو یکی میبینی؟ ببین با کیا شدیم هشتاد میلیون
 • محمد IR ۰۶:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  60 15
  متاسفم واسه خودمون که همیشه خودمونو جای قاضی میزاریم و ندونسته در مورد چیزی قضاوت میکنیم، متاسفم
 • ادريس IR ۰۶:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  86 31
  حالا سريال در حاشيه دروغ بود؟؟؟؟؟؟
  • بی نام IR ۰۷:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   46 22
   ذرود به مهران مدیری. من خوذم این تجربه رو داشتم تا پول ندی هیچ کاری برات نمیکنن
 • بی نام IR ۰۶:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  61 82
  همه اينا دروغه، ميخوان دكترارو بدنام كنند، من اطلاع دارم كه زخم اصلا به بخيه احتياج نداشته، خانواده اول اصرار كردند بعد به اونا گفتند چون دفترچه نداريد هزينش ١٥٠٠٠٠ تومان ميشه كه اونا گفتن پس فقط پانسمان بشه، هميشه همه به يه طرف به قاضي ميرن، پس چرا نميگن يه بيمار با پرداخت نكردن هزينه تو بيمارستان خصوصي از بيمارستان فرار كرده؟؟؟؟
  • بی نام IR ۰۶:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   46 33
   چه راحت دروغ ميگي؟
 • محمدرضا A1 ۰۶:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  30 14
  احتمالا دارن از پزشک و پرستارا بازجویی میکنن و اونا هم عین فیلما میگن تا وکیلم نیاد حرف نمیزنم. آخه مگه اعتراف گرفتن انقدر سخته که یه هفتس همه مردمو مشغول داستان سرایی تو تلگرام کردین؟
 • هانیه RO ۰۶:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  فقط بلدیم به هم تهمت بزنیم. طرف هزاران میلیارد خورده و متهم به قتل غیر عمد بوده حالا راحت میره کربلا . ولی کسایی که معلوم نیس جرمی مرتکب شدن یانه بخیه ای کشیدن یا نه و هنوز هیچ دادگاه صالحی در موردشون قضاوت نکرد،. حدود ۱۰ روزه که دارن بدترین فحشها رو میشنون و بازداشت شدن.همه هم میگن ۲۰:۳۰ گفته از کی تا حالا این بخش خبری حرف راست زده تا حالا اکثر حوادثو برعکس جلوه دادهداده اصلا از کی منبع خبری این مردم شد ۲۰:۳۰ ؟ایکاش با آبروی هیچکس بازی نمیکردن واقعا بازی کثیفی به راه افتاده. امروز پزشکا و بعدش نوبت بقیه مشاغله که زیر ذره بین بره و کاراش و خدماتش رو وارونه جلوه بدن....
  • بی نام A1 ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   35 1
   بیست و سی رو خیلی خوب اومدی
  • بی نام IR ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   30 6
   دانلودمو متوقف کردم فقط به خاطر این که به این نظر مثبت بدم
 • علی A1 ۰۶:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  41 37
  آره اصلا همه دکتر پرستارها خوبند و یه نفر اومده این خونواده رو تحریک کرده که انتقام بگیره
 • بی نام RO ۰۶:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  24 1
  بنظر شما میشه کسی رو به خاطر برنامه ریزی های غلط با بودجه های ناکافی و فشارهای زندگی و کار سرزنش کرد؟ بهتر نیست ماجرا ریشه ای بررسی بشه ؟ و آیا بررسی ریشه مشکل به تنهایی کافیه؟ یا باید به فکر چاره بود؟ و آیا مردم و مسئولین رده های پائین می تونن به تنهایی مشکلی رو حل بکنن ؟
 • بی نام A1 ۰۶:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  65 21
  درجایی باهمکاران نشسته بودیم گفتندسراغ نداریم جایی دکتری یاکادران محکوم شونداز این نمونه هازیادبوده وهیچ اتفاقی نیفتاده
 • بی نام IR ۰۶:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  41 6
  چرا پدر بچه 150 هزار تومن نداشته ؟؟؟
 • رضا A1 ۰۶:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  43 27
  این پزشکا ظاهرا خیلی قوین از اونطرف سریال در حاشیه رو تخته میکنن از این ور میگن نه اصلا اینجورری نیست بزارین جای بخیه خوب بشه شاید چند وقت دیگه بگن اصلا کدوم بچه
 • شاهد IR ۰۶:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  65 19
  من قبل از نظام سلامت بیمه نبودم چون همسرم پزشک بود ولی نه در کار دولتی ونه البته خصوصی انچنانی اینو واسه این توضیح میدم که انگی به من نزنن که از دولت حمایت میکنه به خداوند قسم اینطور نیست من وهمسرم دو فرزندم بیمه سلامت شدیم اونم چقدر سریع و بی فوت وقت چند روز پیش قغسه سینه ام درد گرفت به بیمارستان قلب شریعتی مراجعه کردم با کادری روبرو شدم که برایم غیر قابل باور بود همه مودبانه به مردم رسیدگی میکردن ومن رو هم دو بار ازم نوار قلب گرفتن دو بار دکتر ویزیت کرد و یک ازمایش انزیم قلب هم ازم گرفتن و بعد دو ساعت جواب دادن فقط دو هزار تومان ازم پول گرفتن چرا از خوبی های این کار بزرگ کسی نمیگه چرا اینقدر همه چیز رو نادیده میگیریم من بنوبه خودم وظیفهدونستم مشاهدات خودم را بنویسم
  • بی نام IR ۰۸:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   33 20
   شما از طبقه مرفه جامعه هستی ما داریم درباره طبقه مستضعف صحبت می کنیم برو اون طرف
 • بی نام ES ۰۶:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  51 24
  پرستار روشو بر مى گردونه تا بيمار فرار بكنه؟ يعنى انتظار داشتن مادر صدرا مثل دزد فرار بكنه؟ آفرين به شرافت اين زن كه فرار نكرد. در ضمن حتى اگر بر فرض محال مادر صدرا گفته باشه بخيه رو بكشن، يعنى در نظام درمانى ايران، بيمار بدون پول رو در وضعيت اضطرارى در شرايطى قرار ميدن كه بين عزت نفس و درمان، عزت نفس رو انتخاب بكنه و بدون درمان بمونه. در حقيقت مجبور به انتخاب بين فرار بدون پرداخت هزينه درمان و عزت نفس، عزت نفس رو انتخاب كرده. درود بر شرافت اين مادر.
  • بی نام A1 ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   24 16
   شما خيلي تو رويا زندگي مي كني خودت هر كارو كاسبي داري جواب سلام مفتيم به كسي مي دي؟
  • بی نام ES ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   12 5
   نه کسی کار رایگان انجام نمی دهد. اما هیچ کس هم بخیه کودکی رو برای نداشتن پول نمیکشه.
 • بی نام EE ۰۶:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  27 8
  اینکه برای زدن یک بخیه در منطقه ای که از نظر اقتصادی مردمش ضعیف هستند از قول همین اقای دکتر خود بی انصافی بزرگی در حق بیمار است
 • بی نام A1 ۰۷:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  20 4
  وزیر محترم بهداشت باید توضیح بدهند این همه پول طرح تحول کجا رفت که یک بخیه و پانسمان باید هزینه اش بشود ۱۶۰ هزار تومان. اون روزی که ایشون تعریفه ها را ۴ برابر کرد فکر این روزها نمی کرد؟
 • امیر IR ۰۷:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  31 24
  تا موقعی که خود دکترها بر صنف خودشون ریاست کنند و تصمیم گیرنده باشند همین آش و همین کاسه
  • بی نام IR ۰۸:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   15 12
   دقیقا. چون درصد بالاییشون یا با هم رفیقن، یا همکلاسی و یا استاد و شاگرد بودن
 • بی نام A1 ۰۷:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  38 17
  کاملا ملت جوگیری هستیم کاملا ...
 • علي US ۰۸:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  15 3
  متاسفانه در كشورما مردم منتظر يك سوژه هستند تا بغض تمام مشكلاتشونو سر يه جرياني خالي كنن حالا موضوع صحت داشته باشه يا نه فرقي نميكنه. من تا الآن به خودم اجازه ندادم در اين خصوص اظهار نظر كنم. به نظرم اگر موضوع اون طوري نبوده كه نشون داده شده بايستي اول از همه اون خبرنگار و دست انداركاران صدا و سيما را از كار بركنار كنن تا بفهمن بدون تحقيق نبايستي همچين خبري را انتشار بدن.
 • علی وثوق IR ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  5 4
  سلام من نظرات همه دوستان را خوندم من ساکن کشور انگلستان هستم به خاطر کاری هم که دارم سالی 12 بار به ایران رفت آمد دارم میدونید چی هست مشکل ایران یه مشکل ریشه ای هست مشکل از اول کار هست ببنید تو انگلستان کشوری که به روباه پیر معروف هست تو ایران اصلا شما گدا یا کارتن خواب نمیبینید شهرداری اینجا موظف هست که نزاره شما ببنید.مردم اینجا مالیات میدن ولی در کنارش خدمات میخوان که اونم میگیرن اینجا همه دکتر دارند اینجا کسی از فقر نمیمیره شاید ساده زندگی کنه که اونم مقصر خودش هست ولی گدایی نمیکنه همه از حقوق شهروندی برخوردارند همه سرپناهی دارند برای خودشون همه اصلا نمیدونند تو دنیا چه خبر هست// واقعا خنده دار هست تو ایران بعضی از مشکلات امیدوارم که مشکلات ایران سرزمین من از ریشه حل بشه
 • ایمان IR ۰۸:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  12 12
  سلام.من بچم به علت اسهال واستفراق در بیمارستان انزلی بستری بوده.بعد از گذشت یک روز مارو ترخیص کردند.اما.چه ترخیصی.مثل اینکه دزد گرفتند.من بچم بیمه داشت.ولی دفترچه پسرم عکس دار نبود.من پسرم بیش فعاله ووقتی که خوب شده بود این طرف وان طرف می دوید.مااز پرستارها خواهش کردیم سوزن سرم رو ازدستش باز کنن که بچه اینقد زجر نکشه ولی کادر پرستاری که از ماجرا خبر داشتند وفک میکردن ما میخایم فرار کنیم 3 ساعت این کار رو به تعویق انداختن تا از من 300هزار تومان ودیعه گرفتن بعد خیلی خونسرد اومدن وسوزن سرم رو دراوردن ومارو آزاد کردن.بعد یک روز تا مدتها دست بچم کبود بود وهنوز وقتی اون لحظه یادم میاد که سرم وانژیوکت ولوله پلاستیکیش پرازخون بود ومابارها از کادر پرستاری خواستیم بازش کنه ولی نکردن وبچم خودش رو خیس
  • بی نام A1 ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۱
   1 0
   واقعا فکر میکنی اگه 3ساعت قبلش دراومده بود کبود نمیشد؟ این عارضه طبیعی آنژیوکته
 • بی نام RO ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  16 8
  یار ما مثل پرستار خمینی شهر است تا که فهمید فقیریم کشید از ما دست
 • بی نام A1 ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  20 0
  همین یکی دوسال پیش بود که جهان با حیرت بسیج یک شهر در آمریکا رو برای تحقق آرزوی پسر بچه سرطانی برای تبدیل شدن به قهرمان فیلم تخیلی دیدن. گفتم شاید کمی نسبت به وضعیت خود تامل کنیم.
 • بی نام A1 ۰۸:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  11 1
  بیش از 25 سال است بیماران زیادی را به عنوان همراه بیمار ترخیص و تسویه حساب کردم و بارها بوده پولی همراه نداشتم ، ولی هیچ موردی ندیدم که پرستار یا پزشک و یا حتی حسابدار از ترخیص بیمار جلوگیری نمایند . معمولا یک مدرک شناسایی و یا بعضی مواقع چک و یا راهنمایی جهت تهیه دفترچه بیمه و استفاده از مددکاری را شاهده بوده ام . و مورد بعدی که در بیمارستانها در چنین مواردی رخ می دهد صورت جلسه و گزارش مکتوب نماینده نیروی انتظامی مسقر در بیمارستان است . در طی این مدت یک بار مشاهده نشده این نماینده اظهار نظر نماید . بنظر می رسد فرد یا افرادی از ساده لوحی خانواده این بیمار سواستفاده کرده اند .
 • بی نام A1 ۰۸:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  24 9
  پرستاران ياد گرفته اند اگر كسي پول نداشت صورتشان را ان طرف كنند تا بيمار برود الان من باور كردم كاملا..
 • امین IR ۰۸:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  19 4
  با سلام... فقط یه جمله میگم اونم اینهچقدر مردم ساده ای ما داریم طرف اصلا نمیدونه کار پرستار و دکتر چیه بعد میاد ایراد میگیره که کادر درمانو باید فلان کرد... پرستار موظف است دستورات پزشک که تو پرونده نوشته شده را اجرا کند حالا چه شوخی باشد چه جدی..چون جان مردم شوخی بردار نیست....دومن کادر درمان و پزشک کاری با بحث مالی بیمار ندارن...اصلا ربطی به اونا نداره... خواهشن بدون اطلاع حرف نزنید.
 • بی نام A1 ۰۸:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  7 20
  ممنون میشم که موضوع را به احمدی نژاد هم ربط بدهید.
  • بی نام A1 ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   26 0
   ربطش اینه که از بدبختی های اقتصادی و تورم اون زمانه که پول بخیه 150 تومانه و والدین یه مریض این پولو ندارن
 • بی نام A1 ۰۸:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  12 7
  اگر والدین بیمار در گوش دکتر زده باشد . اگر رئیس بیمارستان دستور چنین کاری داده باشد . دکتر حق چنین کاری نداشت . حتی بایستی بشدت از این کار جلوگیری می کرد
 • بی نام RO ۰۸:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  33 13
  مهران مدیری پیشگویی بزرگ است هر چه میسازد محقق میشود
 • ناصر A1 ۰۸:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  24 7
  انشالله که واقعیت روشن میشه وکسانی که با ابروی پرسنل بیمارستان بازی کردن پای میز محاکمهد خواهند نشست.اگر بیمارستان خصوصی بود .شاید این اتفاق بیافتد ولی اننجا دولتی بوده، چراکسی برای نداشتن دفترچه درمانی وعدم استطاعت مالی این خانواده دلسوزی نمی کند .چاقو دولیبه دارد ، چند روز دیگر همه چیز روشن میشه , من حرفه ام مهندسی هست اما از این بزرگنمایی برای هم وطنانم متاسفم . جنبه شبکه اجتماعی را نداریم.
 • بی نام ES ۰۸:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  21 7
  جالبه. هر روایتی تعریف بشه از عمق فاجعه کم نمیکنه. هر قدر هم رسانه ها تلاش بکنند، باز هم پول محوری پزشکان و بیمارستان ها در درمان بیماران از ذهن جامعه که هر روز با این موضوع برخورد می کند محو نخواهد شد. بیمار، صداری کوچک بوده نه مادر صدرا. اگر زنی بر اثر فشار فقر و خجالت زده از عدم توانایی پرداخت هزینه بیمارستان، درشت گویی هم انجام دهد، حتی اگر نگوییم بهتر بود کادر بیمارستان تحمل می کردند، اما وظیفه داشتند بین بیمار و مادرش تفکیک قائل شوند. هیچ توجیهی برای این فاجعه پذیرفتنی نیست.
 • مجید A1 ۰۸:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  24 5
  به نظرشما دربیمارستان دولتی که پول توی جیب دکترو پرستارنمی رود توجیهی وجوددارد که برای پول بخیه یک بچه کشیده شود
 • از شهرستان کاشان RO ۰۸:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  11 3
  استان اصفهان فقط به شهر اصفهان به خیابانها بیمارستاها فضاهای سبز مراکز آموزشی خلاصه اینکه بیشترین بود جه استانی را اختصاص به خود شهر اصفهان داده است واین کار حالا نیست سالهاست که این کار را انجام میدهد اگر ته بودجه چیزی ماند اختصاص به شهرستانها میدهد واین کار روی اعصاب همه کارکنان دولتی وغیر دولتی وهمه مردم اثر میگذارد خبر آنلاین شما که میگویید اگر مشکلی هست بامادرمیان بگذارید این هم یک مشکل بیان کنید اگر مسئولان استان به چاپ این مطلب اعتراض کردند شما کافی است به یکی از شهرستانهابروید وبامردم مصاحبه کنید باامضا حاضریم حرف بزنیم
 • بی نام IR ۰۸:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  25 15
  غرور کاذب و خود بزرگ بینی بلای جان پرستاران و دکترای ما شده ..اصلا حتی تزریقات چی هم به زور جواب بیمار ها رد میدهد بهتره یه برنامه بزارن و ازشون بپرسن دلیل این همه هجمه مردم به شما بازتاب رفتارهای خودتون نیست که نسبت به مردم انجام میدید
 • بی نام IR ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  16 5
  2 روزی میشه شروع کردن به تیتر زدن که آره همچین چیزی نبوده و... احتمالا اگه امکانش بود مینویشتین این اتفاق فاجعه انسانی در یکی از ایالت های امریکا یا عربستان و... رخ داده
 • بی نام A1 ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  9 1
  این مطلب چی بود الان؟ تحقیق بود؟ نتیجه بود؟ چی بود هان؟ بعد مردم ینگه دنیا اسم بیمارستان رو هم میدونند؟ اوناهم مثل مردم ما بیکارند احتمالا.......خخخخخخ
 • بی نام A1 ۰۸:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  16 2
  وااای چرا این پرستار میگه پسربچه با بخیه خارج شدهدوسه شب پیش اخبارنشون داد که پزشک بیمار گفته من به شـــــــــــــوخی گفتم بخیه شو بکشیناونوقت حالا این خانم میگه با بخیه بیرون رفته
 • حجت A1 ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  50 6
  من یبار رفتم سونوگرافی بدم یه خانمه بود پول سونو نداشت خیلی مضطرب و مایوس بود پنهانی به منشی گفتم من پولشو میدم بفرستش انجام بده گفت 144 تومنه گفتم میدم.خلاصه دادم.بعد منشی به پزشک گفته بود رفتم تو نه تنها کلی برام وقت گذاشت 144 تومن خانمو هم بهم پس داد هر کاری کردم نبرد.پزشکان با شرافت در این مملکت فراوانن همه رو با یه چوب نزنیم اونروز خیلی بهم خوش گذشت. بهم خوبی کنیم تا همه چی درست بشه.یا علی
  • بی نام GB ۱۶:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   6 16
   داستان من درآوردی مشدی ممد
 • بی نام IR ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  17 7
  اگه هم این داستان حقیقت داشته باشه،اون پزشک و پرستار نماد بی اخلاقی در کل جامعه ان.
 • رضوی IR ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  14 4
  پس کلا طرف مرض داشته که شکایت کنه
 • رضوی IR ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  4 6
  من خودم سوم فروردین امسال در مشگین شهر برای کتف مادرم که درد میکرد نصف شب مراجعه کردم اولا اعتنایی نمیکردن بعد دوتا امپول زدن با بیمه نیروهای مسلح 35000تومان گرفتن وخلاص چرابرای دریافت حقوق زیاد جلو مجلس جمع میشن ولی موقع انجام وظیفه بایک دست ده کارانجام میدن بنده سالهاست پدرو مادرم مریض هستن بارها به بیمارستان ها مراجعه کردم رفتار خئوبی ندارن فقط درسال 86دربیمارستان شهید مدنی تبریز پدرم جراحی قلب داشت واقعا انسانیت و اخلاق رو دیدم و هنوز از یادم نمیره واقعیت اینه درشهرهای کوچک اصلا رفتار مناسبی ندارن
 • ايراني IR ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  8 1
  با پوشش خبري گسترده بعضي رسانه يقين ميكنيم كه عده‌اي بدنبال تخريب هستند مطمئنا در خصوص طرح بيمه سلامت شنيده‌ايد طرحي كه افراد غير بيمه را تحت پوشش ميگيرد اين اقدام خيرخواهانه وزارت بهداشت به داد خيلي‌ها رسيد و گوئي كسي اون پائين ترها صداي ضعفا را شنيده باشه خيليها از بيمارستانها خرسند بيرون رفتن و خدا شاهده كه از اعماق وجود براي باعث و بانيش دعاي خير داشتن حال سئوال اينجاست كه چرا رسانه معروف سراغ مخالفين انگشت شمار اين طرح ميرفت چرا هيچكس از بيماري كه 10 مليون هزينه را در بيمارستان مدرس تهران سعادت آباد با راهنمائي كادر درمان و مددكاري كمتر از يك مليون شده بود را فيلم نگرفت و پخش نكرد خطا شده ولي عميق‌تر ببينيم
 • بی نام A1 ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  7 1
  بنظر میرسه پس از افزایش تعرفه ها وخود گردانی بیمارستانها باید وزارت بهداشت یه فکر اساسی برای مواردی که بیمار قبل یا پس از دریافت خدمات به هر دلیلی قادر به پرداخت هزینه های بیمارستان نیست چاره اندیشی کنه تا در صورت وقوع چنین حالتی که در بیمارستانها کم هم پیش نمی آید منظور مشکل پرذاخت هزینه های درمان است نه کشیدن بخیه بیمار را ه چاره ای برای تامین هزینه ها باشه یا حداقل اگه پولی دریافت نشد کادر درمانی باز خواست نشوندضعف مدیریتی بیمارستاها بر طرف بشه در اسرع وقت به موضوع رسیدگی کنه وشفاف سازی کنه تا ضد انقلاب وشبکه های وابسطه موج سواری نکنند. از پرسنل خدوم بهداشت ودرمان به هر شکل ممکن دلجویی نمایند.
 • بی نام A1 ۰۹:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  15 0
  اگه اصل ماجرا این باشه به هر دلیلی و توجیهی ، این کار اشتباهه ،منتهی هر کدوم از ما باید یه مروری رو کار هامون بکنیم ببینیم خود ما اگه یه خدماتی بدیم و طرفمون پول نداشته باشه چه عکس العملی داریم ؟ تهاجم فرهنگی را نباید فقط تو چیزهای خاص دید..به نظر من این سقوط اخلاقی از حمله نظامی دشمن هم خطرناکتره و تا چند سال آینده کشور را به فنا می ده.
 • جهان A1 ۰۹:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  10 8
  چندروز دیگه مشخص میشه .زیاد جوگیر نشین دوستان که درست بوده با اشتباه بوده .وقتی حکم دادن مشخص میشه آیا این اتفاق افتاده یانه .روزانه هزارتا از این اتفاق ها که طرف پول نداشته باشه توی بیمارستانها می افته .پس چرا فقط همین رو ملت گیر دادن .پس لابد اینگونه که میگن بوده دیگه
 • علی A1 ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  13 16
  به جای توجیه کردن شجاعت داشته باشین و اشتباه خودتون رو بپذیرید و عذرخواهی کنید تا خشم مردم فروکش کنه و زنگ نزنن بد و بیراه بهتون بگن.
 • ایرانی A1 ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  34 4
  منم یک بازنشسته فرهنگی هستم خداراشاهدمیگیرم اگربرای من هم این اتفاق بیفتدازپرداخت ان عاجزم
  • حسین IR ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۱
   0 0
   درود بر شما. خودم در یک خانواده فرهنگی بزرگ شدم و حرف شما را قبول دارم.
 • بی نام A1 ۰۹:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  4 10
  تو رو خدا نزارین با یه گزارش پروژه مظلوم نمایی و تطهیر سازی به موفقیت برسه بابا خبرنگار اونجا یوده که طرف جواب تلفن ها رو درست میداده یا اینکه اگه بدونی که کشیدن بخیه بده معنیش این نمیشه که انجامش ندی مثل دزدی که میدونه دزدی بده ولی باز انجام میده اینکه چرا بخیه باید انقدر گرون در بیاد؟ یا اینکه چرا این خانواده این مبلغ رو نتونسته فراهم کنه این ها هم موضوعات قابل بررسی هستند ولی تورو به هرچی اعتقاد دارین نزارین این افراد خاطی با طرح این مسايل حاشیه ای از زیر بار جواب گویی و مجازات قصر در برن
 • معترض EU ۰۹:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  7 4
  خداااا پاشو چند ثانیه باهات حرف دارم خدا پاشو
 • شاهین شمیل A1 ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  33 8
  جون مادرت چاپ کن پارسال رفتم بیمارستان شهریار داشتم از تب و گلو درد میمردم یه دکتر خانم بود ویزیت کرد گفت هیچیت نیست تو چشمای من که از شدت تب باز نمیشد نگاه کرد گفت هیچیت نیست سرماخوردی چندتا استامینوفن و سرماخوردگی نوشت رفتم. شبش حالم خیلی بدتر شد رفتم مطب پزشک خصوصی 5 تا آمپول نوشت گفتم پس اون دکتر بیمارستان شهریار چی میگفت؟ دکتر خصوصی گفت گلوت پر از چرکه خدا خیرش بده... مسئولین یکم به فکر مردم باشین یکم به وضع بیمارستانا رسیدگی کنید. ظلمه به قرآن.
 • کویر A1 ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  37 4
  آقای راننده تاکسی با شمام شما که مریض شهرستانی که با کلی قرض و قوله اومده تهران برا معاینه رو سوار می کنی و الکی می گردونی و موقع پیاده شدن از هست و نیست پیادش می کنی جناب کارمند بانکی که پولدارا رو تحویل می گیری... جناب بنگاه ماشین و املاک که می بینی طرف مریض سرطانی داره و از روی ناچاری آتیش به مالش می زنه رو گیر می آری و ازش زیر قیمت می خری جناب موبایل فروشی که می بینی طرف بی سواده و قلک بچه رو شکسته و خودش و بچش سرجمع پنجاه هزار تومان لباس تنشون نیست رو دویست تومن پیاده می کنی خواهشا با دست کثیفت این دکتر و پرستار بخیه باز کن اصفهانی رو نشون نده اگه یکم فکر کنی به احتمال زیاد اسم تویی که این متن رو می خونی هم داخل این آقایون هستش سعی کنیم اصلاحات رو اول از خودمون شروع کنیم ...
 • بی نام A1 ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  15 13
  همسر من به خاطر بی توجهی و بس مسولیتی یه دکتر بهطاهر متخصص ...که با سهمیه دانشگاه و پارتی بازی ...دکتر شده..یک عمر نابارور شد...والان وضع روحی خوبی نداره....حتما یه چیزی هست که مردم از دکترها بدگویی میکنند...خیری ندارند...فقط پول رو میشناسند
 • حمید RU ۱۰:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  13 2
  متاسفانه یکی از بزرگترین مشکلات فرهنگی ما ملت ایران همین جوگیر شدن لحظه ای و نشان دادن واکنش غیر منطقی و خالی کردن تمام عقدهای انباشته شده بر سر هر موضوعی بدون کوچکترین بررسی و آگاهی ااز صحت و سقم آن اتفاق است . و این مساله هم به راحتی مورد سوء استفاده کساانی که میخواهند احساسات مردم راا به جهت مورد نظر خود کانالیزه کنند قرار می گیرد. در ااین مورد هم کمتر کسی ااین سوال راا از خود پرسیده‌است که در بیمارستان دولتی اولا چرا باید بیمار مجبور به پرداخت پول باشد ؟ و مسوول آن کیست و در ثانی از دادن یا ندادن پول چه نفعی عاید آن پزشک وپرستار می‌شود که پس از انجام کار اقدام به کشیدن بخیه ها کنند؟
 • مرتضی A1 ۱۰:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  8 8
  آخرش معلومه اتفاقی نمیفته توی ایران پزشکان پاسخگو نیستند برا هیچکارشون. و این مورد صرفا مشتی نمونه خرواره. من خیلیا رو میشناسم که به خاطر تشخیص نادرست یک پزشک که حتی در ازای دریافت هزینه هنگفت ویزیت حاضر نیست بیشتر از یک دقیقه برا معاینه مریضش وقت بذاره جون خودشون رو از دست دادن. مشکل تو قانونهای نظارت بر این قشر در کشوره که هر از چند گاهی یه فاجعه خودنمایی می کنه اما هیچ وقت راهکاری اصولی اندیشیده نمیشه.
 • بی نام IR ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  13 2
  به نظر من هم منطقی نمیاد تو بیمارستان دولتی پرستار بخیه رو بعد از زدن باز کنه؟ همیشه همینه تا یه موضوع رسانه ای میشه سریع یه عده رو زود متهم میکنن پرونده بسته میشه
 • saeid GB ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  7 5
  این که سهله، پارسال همین موقع ها عموی منو تو بیمارستان ساعی خمینی شهر به کشتن دادن و شکايتمان هم به جایی نرسيد
 • بی نام A1 ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  14 4
  متاسفانه برخورد ها مناسب نیست. یکی از علت ها هم اینه که انگار برای دکترها و پرستار ها درد و بیماری و مرگ انسان ها عادی شده. چند سال پیش همسرم دچار مسمومیت شده بود و ساعت 10 شب ایشان را به بیمارستان شریعتی که نزدیک منزلمان بود بردیم. دکترها که 2 آقای جوان و یک خانم بودن نشسته بودن و خاطره تعریف می کردن و توجه نمی کردن و حتی یک صندلی هم دم در اتاق دکتر نبود که همسرم بتونه بشینه. خیلی راحت در آنجا گفتن که باید یک شب بستری کنید بدون بستری کاری نمیکنیم ما هم رفتیم بیمارستان امام رضا که نزدیک آنجا بود و با یک سرم و 20 هزار تومان بعد 2 ساعت قضیه کاملا مرتفع شد
 • بی نام A1 ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  7 5
  باید با کسایی که اجازه میدن این افراد پزشک و پرستار بشن برخورد بشه
 • پويا A1 ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  18 11
  دوستان من نه پزشكم نه پرستار ،‌شغلم آزاد هست.يك درصد فكر كنيد حق با دكتر بوده . اين همه انهام و با آبروي كسي بازي كردن اسمش انسانيت هست ؟؟ حداقل بذاريد قضيه روشن بشه بعد حكم اعدام صادر كنيد ...با آبروي يك انسان راحت بازي نكنيد .... پزشك خانواده ما جز شريف ترين كساني هست كه من ميشناسم
 • بی نام A1 ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  15 8
  یه سوال : هزینه شکایت کردن رو از کجا اورده؟؟؟
  • علی A1 ۲۲:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
   0 0
   برای شکایت به نظام پزشکی باید 150 تومن واریز کرد
 • علي A1 ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  8 6
  يه بخيه يك سانتي ١٦٠ هزار تومان؟؟؟ مگه چي داره؟؟؟
  • بی نام IR ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۱
   0 0
   نون و اب برا خیلبی ها داره همین 200 تومن 200 تومنها در روز میشه یک میلیارد.
 • بی نام IR ۱۵:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  6 14
  من نبودم دستم بود تقصیر آستین ام بود حالا شروع کنید به ناله کردن و خریدن ترحم زنگ می زنند فحش می دهند؟ کارشان درست نیست ولی شما اگر بچه خودت بود چه کار می کردی/ بالاخره رفاقتی یک جوری کنار می اومدی دیگه، مثلاا گر دکتر یا پرستار اون بیمارستان بودی، هرچه قدر هم بیمارستان کوچک و شهر شلوغ باشهدر یکی از اخبار توجیه کردن که این بیمارستان کوچک است و شهر شلوغ هرچی که این جوری هم باشه شما یعنی در این بیمارستان کوچک که میگی اون قدر هم مراجع داره وقت کردی که بخیه کنی بعد بخیه رو باز کنی؟ اگر برات جون بیمار مهم بود که باز نمی کردی میرفتی به بیمار بعدی می رسدی؟ اصلا پول نداشت تو صواب می کردیمهران مدیری یک سریال ساخت، اسم اش یادتتونه؟؟؟؟؟؟؟
 • بی نام A1 ۱۶:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  19 8
  خانه از پای بست ویرانست .این بچه که خوشبختانه مشکلش حاد نشد و به خیر گذشت اما بیشتر از40 نفر بر اثر بیماری آنفولانزا مردن .ظاهراً برای کسی هم مهم نیست .
 • سیما A1 ۱۷:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  34 8
  هرچه فکر میکنم محاله بخیه زده شده کشیده بشه
 • عادل IR ۲۲:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
  0 0
  پزشک و پرستار مربوطه اگه مشخص بشه بیگنناهن و قصوری صورت نگرفته باید اعاده حیثیت کنند نه بخاطر خودشون بخاطر جامعه پزشکی و پرستاری و بیمارستان و مردم خمینی شهر دلم برا اون کادر میسوزه که باید بد و بیراه های تلفنی رو بشنوه وای بر ما
 • بی نام A1 ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۱
  0 0
  همه ی ااینها توجیح است همه ی مردم میدانند....
 • حمید A1 ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۱
  1 0
  واقعا خیلی ما زود قضاوت میکنیم یک عکس از دختری تو موبیل دست به دست میشد که صورتش بخیه زده شده بود ومضوع دیگری بود ولی همه نظر میدادند
 • محمد A1 ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۱
  1 0
  مردم کشورم تو همه مسائل قادر به اظهار نظرن /مسائل هسته ای . سیاسی . اقتصادی . نظامی . بررسی مشکلات جوونها . مشکل مسکن . اعتیاد. روانشناسی .بررسی رفتارهای رییس جمهور کشورهای مختلف . حرف های بازیگرها . مشکل دکترها . پرستارها . وزیرها . شماها که انقدر دانایین چرا مشکل مملکتتون زیاده؟وقتی من مشکلمو حل کنم توام حل کنی مشکل میمونه؟چندتاش میمونه که باید دولت حل کنه.من اطلاعات کامل در مورد صدرا ندارم پس حق ندارم محکوم کنم یا تایید. انقدر بی کار و بدون مشغله فکری هستین که میخاین همه چیزو مورد بررسی قرار بدین. بذارین هر کسی کارشو بکنه. تخلف شده؟دادگاه هست قاضی هست مراجع قضایی واسه همین اینجان. یکی اعدام میکنه یکی مدال میده . به منو شما چه قضاوت این اتفاقات؟
 • حمید A1 ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۱
  2 0
  ۱ پول بخیه در بیمارستان دولتی به جیب دکتر و پرستار نمی رود. به حساب دانشگاه میرود. ۲ مریضی که پول نداره معرفی میشه به مددکاری. ۳ بخیه ها بعضی جاها دونه ای و بعضی جاها سانتی حساب میشه و اغلب کمتر از چیزی که انجام میشه گزارش میکنن که پولش کمتر بشه تو دولتی ۴ همراه مریض واینمیسه که بخیه زده شده رو بکشن دادش در میاد و کار به انتظامات میکشه و همون موقع گندش در میاد نه دو هفته بعدش. ۵ نمیدونم نقش جبل عاملی و دکتر طلوعی که فوری مصاحبه کرد در این قضیه چی بود؟ بی اطلاع ترین مسیولین هم اول میرن ته قضیه رو در میارن بعد موضع می گیرن. نه اینکه مستقیم برن سر محکوم کردم و تعلیق کردن. بعدا از جاهایی شنیده بشه که اصلا بخیه ای کشیده نشده. امیدوارم خبرنگار تابناک پشت پرده ی این ماجرا را رو کنه
 • بی نام IR ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۱
  0 0
  قضیه تسویه حسابهای شخصیه.... شماها چه ساده اید
 • ایلیا A1 ۰۵:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۲
  0 0
  دو سال پیش پسرم زمین خورد گوشه ی چشمش شکاف برداشت بردمش یه بیمارستان بزرگ دولتی گفتن نخ بخیه نداریم ببرش یه بیمارستان دیگه. در این بین یه پرستار مرد یواشکی اومد آدرش یه پزشک متخصص رو به من داد گفت ببرش اونجا بهتره .من ساده هم رسوندمش اونجا.اولش سر قیمت کلی چکو چانه زد بعد منو فرستاد دنبال خرید وسایل بخیه. بماند که پسرم چقدر ازش خون رفت و زجر کشید. بعدش اون متخصص از خدا بیخبر بطرز وحشیانه و ناشیانه ای بخیه اش کرد اصلا بلد نبود و بچه ام خیلی اذیت شد تازه فهمیدم تازه کاره و اون پرستاره مشتری براش جور میکنه .من که حلالشون نکردم و به خداواگزارشان کردم
 • علی اصغر A1 ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۲
  0 0
  هر دم ا این باغ برس می رسد .
 • لر ایلام A1 ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۲
  0 0
  سلام من فوق لیسانس بیکاری ام که اجاره هامو ندارم بدم و آبروم دارم میره درد منم کم دردی نیست ها
 • بی نام A1 ۱۵:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۲
  0 0
  نویسنده مقاله کمی ایمان داشته باش شهر کناری و واژگون شدن اتوبوس چه ارتباطی با خمینی شهر و این حادثه دارد اگر بدون غرض نوشته ای پس عذر خواهی کن و اگر غرض یا مرض داری خا شفایت دهد
 • بی نام A1 ۱۰:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۳
  3 0
  دوستان عزيزي كه دلتون ازپزشكاوپرستارا پره ميگين خيري ندارن فقط پول ميشناسن اقا اگه خيري ندارن نرين مگه مجبورتون كردن يا به زور بردنتون؟
 • 7 IR ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۶
  2 0
  اون کسانی که خیلی ادعای غیرت و شجاعت و انسانیت دارند برای جلوگیری از بروز این موارد مشابه لااقل دستیبه جیب کنند و مثلا ماهی ده هزار تومان به مددکاری بدهند برای حل این مشکلات نه اینکه فقط فحش بدهند و لیاقت خودشون را نشان بدهد ای ملت یارانه خور