نشست مطبوعاتی سی‌وچهارمین جشنواره‌ی فیلم فجر هم اکنون در حال برگزاری است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در این نشست محمد حیدری دبیر جشنواره درباره بخش‌های مختلف این رویداد فرهنگی سخن گفت.

در این نشست هم چنین فیلم‌های بخش نگاه نو جشنواره معرفی شدند. «جشن تولد»، «ایستاده در غبار»، «خانه‌ای در خیابان چهل و یکم»، «متولد 56»، «ابد و یک روز»، «برادرم خسرو»، «لاک قرمز»، «خماری»، «من»، «گیتا» و «پل خواب» از جمله آثاری هستند که در این بخش جشنواره حضور دارند.

حیدری درباره‌ی این بخش گفت : «34 اثر برای حضور در نگاه نو ثبت نام کردند که از این میان چهار فیلم نتوانستند خود را به جشنواره برسانند. در نهایت 30 فیلم مورد بازبینی قرار گرفتند که 11 اثر از میان آن‌ها انتخاب شدند. او همچنین گفت هیات انتخاب بعد از معرفی فیلم‌های بخش سودای سیمرغ به طور رسمی معرفی خواهند شد.

بنا به گفته دبیر این دوره از جشنواره، هیات انتخاب از ۱۲ آذر کار خود را آغاز کرده و طبق جدول زمان‌بندی تا ۲۰ دی ماه فیلم‌های بخش‌های مختلف جشنواره در بخش رقابتی معرفی خواهند شد. 

حیدری با رد بازبینی آثار رسیده به دبیرخانه این رویداد از سوی گروه‌های مختلف اظهار داشت: تنها هیات انتخاب این فیلم‌ها را دیده و درباره آثار رسیده به بخش مسابقه تصمیم گرفتند.محمد حیدری همچنین گفت: در بخش مستند 85 فیلم شرکت کردند که 9 فیلم به جشنواره نرسید، شش فیلم توسط هیات انتخاب مورد بازبینی قرار گرفتند.

او ادامه داد:هیات انتخاب بخش مستند شامل افرادی همچون : محمدرضا شعبانی، مجید خالقی سروش، آرش لاهوتی و آزاده بیزارگیتی هستند که آثار راه یافته به بخش مستند روز سه شنبه اعلام خواهند شد.

حیدری همچنین درباره فیلم «آشغال‌های دوست‌داشتنی» گفت این فیلم در جشنواره حضور نخواهد داشت چون در دوره‌های گذشته تقاضای حضور در جشنواره را داشته و پروانه نمایش هم نگرفته است.

او در پاسخ به پرسش خبرنگار خبرآنلاین که چه تمهیداتی برای صیانت از آرای هیات داوران جشنواره اندیشیده شده تا تحت فشار نهادهای خارج از حوزه سینما تغییر نکنند نیز اظهار داشت: «این وظیفه ماست که تابع آرای آنها باشیم. البته جشنواره فیلم فجر چون اتفاق مهمی است حساسیت روی آن زیاد است ولی وظیفه دبیر صیانت از آراء است و به نظرات هیات داوران احترام خواهیم گذاشت.» 

محمد حیدری همچنین گفت: «جشنواره فیلم فجر، جشن مردمی سینمای ایران است و جشنواره سیاسی نیست. انتخابات هم در زمان خودش انجام می شود و ما را با سیاست کاری نیست.»

در ادامه نشست حیدری خبر از بخش مجزا برای انیمیشن در جشنواره فیلم فجر داد و گفت که پردیس ملت کاخ مردمی این رویداد فرهنگی خواهد بود.
5858

 

 

کد خبر 494817

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =