دستگیری اعضای باند اخلال در سیستم های بانکی ، قبل از نفوذ در بانک

فرمانده انتظامی استان از دستگیری 12 نفر از اعضای باند نفوذ در سرور سیستم های بانکی ، که قصد انتقال بیش از 500 میلیارد ریال از یکی از بانک های شهرستان نظرآباد به خارج از کشور را داشتند با اقدام به موقع ماموران پلیس خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین البرز و به نقل از پايگاه خبري پليس، سردار "بخشعلي کامراني صالح"   گفت: به دنبال گزارش حراست يکي از بانک هاي شهرستان نظرآباد مبني بر تردد افراد مشکوک در اطراف بانک ، نظر به حساسيت موضوع، بلافاصله ماموران گشت پليس جهت بررسي به محل اعزام شدند.

وي افزود: ماموران پس از ورود به داخل بانک متوجه حرکات مشکوک يکي از کارمندان بانک شدند که به محض مشاهده ماموران ، حضور افراد مشکوک در اطراف بانک را تاييد و اظهار داشت که جان وي و خانواده اش از سوي اعضاي يک باند هکر سيستم هاي بانکي در خطر است .

اين مقام انتظامي تصريح کرد: با توجه به ادعاي کارمند مذکور مبني بر حضور يکي از افراد اين باند در داخل بانک بلافاصله با مسدود کردن راههاي خروجي ، نامبرده که داراي ظاهري موجه بوده و در پوشش يکي از مشتريان در طبقه فوقاني بانک حضور داشت دستگير و در بازرسي بدني از وي يک عدد فلش و يک عدد سي دي حاوي نقشه مربوط به سرقت از بانک کشف شد.

وي بيان داشت: کارمند بانک در تحقيقات تکميلي ماموران گفت که هفته گذشته افرادي با تهديد وي و پيشنهاد مبلغ 20 ميليارد ريال وجه نقد از او مي خواهند با دسترسي به سرور بانک ، اطلاعات حساب هاي بانکي را کپي و از اين طريق اقدام به انتقال موجودي حساب ها کنند.

سردار کامراني صالح افزود : کارمند بانک با توجه به تهديدات اعضاي باند سارقان، موضوع را بلافاصله به حراست بانک اطلاع مي دهد اما متهمان که از موضوع باخبر شده بودند قصد داشتند تا روز حادثه قبل از انجام هر اقدامي از سوي ماموران انتظامي و امنيتي، مبلغ بيش از 500 ميليارد ريال را از حساب بانک به خارج از کشور انتقال دهند.

فرمانده انتظامي استان البرز گفت: با توجه به اظهارات کارمند بانک و دستگيري يکي از سارقان و نيز حائز اهميت بودن موضوع به جهت جلوگيري از فرار ديگر اعضاي باند، جلسه اي اضطراري در بانک با حضور جانشين انتظامي شهرستان نظرآباد ، روساي پليس آگاهي، کلانتري و پليس امنيت عمومي برگزار و بلافاصله با اجراي طرح مهار در اطراف بانک به يک دستگاه خودروي سوناتا با چهار نفر سرنشين مشکوک شدند.

سردار کامراني صالح خاطرنشان کرد: ماموران با تحت نظر قرار دادن نامحسوس خودروي مذکور ؛ پس از اطمينان از داشتن رابطه سرنشينان خودرو با باند سارقان اينترنتي بانک ، با رعايت کامل جوانب امنيتي و احتياطي طي يک عمليات غافلگيرانه هر چهار سرنشين خودرو را دستگير کردند.

وي گفت: در بازجويي از متهمان دستگير شده ، با کنترل ورودي و خروجي پيامک هاي رد و بدل شده تلفن همراه اعضاي باند، محرز شد که نامبردگان در حال انجام اقدامات مجرمانه مبني بر برداشت وجوه و سرقت به صورت اينترنتي و سايبري هستند.

سردار کامراني صالح اظهار داشت: با توجه به دستگيري تعدادي از اعضاي باند با راهنمايي آنها و اقدامات اطلاعاتي ماموران ، هفت نفر ديگر از اعضاي باند در تهران و هشتگرد دستگير و ضمن اعتراف به جرم خود اذعان داشتند که پس از آشنايي با نحوه هک سيستم هاي بانکي و آموزش هاي تکميلي در يک سال گذشته قصد داشتند که با شيوه ارعاب و تطميع يکي از کارمندان بانک ، در سيستم بانک نفوذ کرده و پس از دست يابي به سرور آن اقدام به انتقال و جابجايي 500 ميليارد ريال وجه نقد کنند.

فرمانده انتظامي استان البرز در پايان گفت: متهمان دستگير شده در ادامه تحقيقات تکميلي ماموران اعتراف کردند که در آبان ماه سال 94 نيز طي نقشه اي از پيش طراحي شده با تهديد و تطميع کارمند يکي از بانک هاي تهران نيز قصد دسترسي به سرور اصلي بانک را داشتند که با عدم موافقت کارمند مذکور در نقشه خود ناکام ماندند.

گفتني است ، هر 12 نفر از اعضاي باند سارقان اينترنتي از بانک ، پس از تشکيل پرونده با حکم مقام قضائي به زندان منتقل شدند.

 

کد خبر 499831

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =