فرمانده انتظامی استان البرز از دستگیری جاعل و سارق اسناد و مدارک یکی از بانک ها که قصد برداشت بیش از دومیلیارد ریال از حساب یکی از سپرده گذاران و فرار از کشور را داشت خبر داد.

به گزارش خبر آنلاین البرز، سردار کامرانی صالح در تشریح این خبر گفت: فردی با ارائه مدارک شناسایی به شعبه یکی از بانک های شهرستان کرج، با این دلیل که کارت و دفترچه حسابش مفقود شده است درخواست برداشت از حساب و صدورمجدد کارت عابربانک را می نماید.
وی بیان داشت: با توجه به عدم تطابق مدارک با چهره شخص و نمونه امضای موجود در سیستم، کارمندان بانک در این رابطه اقدامی به عمل نمی آورند ولی درحین پیگیری موضوع، شخص از بانک خارج می شود.
سردارکامرانی صالح ادامه داد: با توجه به رفتار مشکوک فرد مذکور، موضوع به مدیریت بانک گزارش و اقدامات لازم برای جلوگیری از سوء استفاده احتمالی از حساب مذکور به سرعت انجام می شود.
وی گفت: با مراجعه مجدد فرد مذکور به چند شعبه دیگر و تکرار درخواست قبلی جهت برداشت از حساب و با توجه به هماهنگی های قبلی صورت گرفته از طریق مدیریت شعب استان، کارمندان بانک با این بهانه که مشغول انجام کارهای بانکی فرد مورد نظر هستند وی را تا رسیدن مأموران پلیس و مدیر شعب معطل می کنند.
سردار کامرانی صالح ابراز داشت: پس از حضور مأموران انتظامی و مدیر شعب استان، در ابتدا وی خود را صاحب اصلی حساب معرفی می نماید که پس از پرسیدن چند سوال فنی و تخصصی و دریافت جواب های ضد و نقیض و بررسی بیشتر، هویت جعلی این فرد محرز می شود.
وی در ادامه بیان کرد: باهماهنگی های قبلی صورت گرفته، فرد جهت تعیین تکلیف در اختیار مأمورین کلانتری محل قرار می گیرد و در تحقیقات اولیه، متهم هویت اصلی خود را فاش و به جرم خود اعتراف می کند.
فرمانده انتظامی استان البرز گفت: در ادامه بازجویی های فنی توسط مأمورین پلیس آگاهی البرز معلوم می شود که متهم با اغفال یکی از بستگان نزدیک صاحب اصلی حساب، مدارک وی را سرقت و جعل کردند و قصد این را داشتند که بعد از جعل مدارک ، امضا و برداشت موجودی حساب که مبلغ 2 میلیاردو 260 میلیون ریال بود، از کشور خارج شوند که خوشبختانه با هوشیاری و هماهنگی مأمورین پلیس و بانک موفق به اجرای نقشه خود نشدند.
گفتنی است متهمان پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل شدند.

کد خبر 494072

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =