۰ نفر
۱۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۴:۲۸

ایسنا نوشت: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از وجود ابهام در تعداد خودروهای در حال تردد در پایتخت خبر داد.

سید جعفر تشکری هاشمی با بیان اینکه براساس قانون مجلس شورای اسلامی قانون الحاق سه تبصره به بند 12ماده 4 قانون نیروی انتظامی، شهرداری تهران موظف است خدمات مورد نیاز پلیس راهنمایی و رانندگی به جزء تامین سلاح، مهمات و استخدام رسمی پرسنل را پشتیانی کند گفت: در مقابل پیش بینی شده، پلیس راهور نیز سیاست‌ها و برنامه‌های اجرایی که شهرداری ابلاغ می‌کند، اجرا کند.

وی با بیان اینکه پلیس باید آمار و اطلاعات موردنیاز خودروها را برای برنامه‌ریزی شهری در اختیار برنامه‌ریزان قرار دهد افزود: متاسفانه پلیس راهور اطلاعات خودروها را در اختیار شهرداری قرار نداده که این موضوع موجب گلایه اعضای شورای شهر نیز شده است.

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران بابیان اینکه بودجه راهور برنامه محور است و برابر هماهنگی و متناسب با پیشرفت برنامه، اعتبارات مصوب پرداخت می‌شود گفت: براساس مصوبه شورا بودجه با تایید معاونت حمل و نقل قابلیت پرداخت دارد و این موضوع جدیدی نیست و تنها باعث هماهنگی است.

تشکری هاشمی بابیان اینکه خودرو تهران دارای سریال مشخص است و امکان اینکه اطلاعات از طریق بانک اطلاعاتی در اختیار قرار گیرد وجود دارد گفت: بنابراین ارائه اطلاعات به عنوان شرطی برای ادامه پرداخت بودجه به پلیس راهور از سوی اعضای شورای شهر به تصویب رسید البته همکاری فی ما بین دو سازمان خوب است و امید است که در گرفتن اطلاعات مشکلی نباشد.

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که آمار خودروهای در حال تردد تهران چه تعداد است پاسخ داد: متاسفانه بخش زیادی از پلاک تهران در کشور و پلاک غیر نیز در تهران تردد می‌کنند.

وی با بیان اینکه در زمان تصویب قانون تعویض پلاک مقرر شد که پلاک هرشهری در محل اقامت تردد کنند گفت: بااینکه مقرر شد با تغییر محل اقامت مالک خودرو،‌ باید پلاک نیز تغییر کند اما متاسفانه این بخش قانون به درستی اجرایی نمی‌شود و شاهد آن هستیم که این جابجایی پلاک صورت نگرفته و برهمین اساس نمی‌توان آمار دقیقی از میزان خودروهای متردد در شهر ارائه کرد اما به استناد شماره پلاک در تهران 3 تا 3.5 میلیون خودرو در حال تردد هستند.

معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه در بانک عوارض خودرو شهرداری تنها اطلاعات یک میلیون و 200 هزار خودرو ثبت شده است گفت: قطعا بیش از 3 میلیون خودرو در شهر تردد می‌کنند.

۴۷۴۷

کد خبر 516125

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =