علی فتح الله زاده رفته بود برای ریاست فدراسیون فوتبال ثبت نام کند اما یکباره رفت به عنوان نایب رئیس ثبت نام کرد. عنوانی که در اساسنامه فعلی و آیین نامه داخلی انتخابات وجود ندارد!

 

مهدیه جباری - خبرگزاری خبرآنلاین؛ علی فتح الله زاده تنها کسی است که رفته فرم گرفته و به عنوان نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال ثبت نام کرده است. او حالا می خواهد شانسش را برای نایب رئیسی امتحان کند ، درحالی که قرار بوده برای ریاست ثبت نام کند. خودش می گوید:«راستش رفته بودم برای ریاست ثبت نام کنم اما گفتند کفاشیان برای پست ریاست ثبت نام کرده است. تمام دوستانی که آنجا در فدراسیون بودند ، این را گفتند که کفاشیان ثبت نام کرده است و با حرف آنها ، من تصمیم گرفتم به احترام کفاشیان کاندیدا نشوم. ا به من نگفت ثبت نام نمی کند. نمی گویم اگر نامزد نمی شد ، من شانس ریاست داشتم اما به هر حال در کنار این 5 بزرگوار دیگر ، می توانستم رقابت کنم. برای همین هم از کفاشیان و هم دوستانی که این خبر را به من دادند ، دلخورم و انتظار داشتم خبر درستی به من می دادند.»

او اما برای این انتخابات ، فرم گرفته و به عنوان نایب رئیس ثبت نام کرده و تنها کسی است که کاندیدای پست نایب رئیسی شده است! چیزی که اساسا در اساسنامه وجود ندارد. بر اساس ماده 39 اساسنامه ای که انتخابات بر اساسش برگزار می شود ، هر نایب رئیس باید از سوی یکی از نامزدهای ریاست معرفی شده باشد. در لیست نامزدهای انتخابات فوتبال حالا تنها فتح الله زاده است که رفته و برای نایب رئیسی کاندیدا شده است ، درحالی که این پست به صورت مستقیم انتخابی نیست . برای همین هم هست که افراد دیگر معرفی شده برای پست نایب رئیسی ثبت نام نکرده اند و نیازی به معرفی شدن هم ندارند.

خودش البته می گوید:«حاجی جان اگر این طور است که شما می گویید ، پس چرا به من فرم دادند و گفتند باید امضای 5 نفر را بگیرم و ثبت نامم کرده اند؟ بقیه آنهایی هم که از سوی نامزدهای دیگر معرفی شده اند باید این مرحله را طی کنند. این طور نیست که فقط من برای این پست ثبت نام کرده باشم. من طبق اساسنامه از سوی دوست خوبم عزیز محمدی برای نایب رئیسی اول معرفی شدم و آها هم در فدراسیون ثبت نامم کرده اند و بر اساسش از من مدارک تحویل گرفته اند و مشکلی نیست. اگر قرار بود انتخابات به سبک اساسنامه قبلی برگزار شود ، افرادی که برای پست نایب رئیسی ثبت نام می کردند ، به صورت مستقل شرک می کردند. بعد دوستان این تغییرات را ایجاد کرده اند. الان که هم اساسنامه فعلی روی هواست و هم اساسنامه قبلی که 9 سال قبل در دولت تائید نشده ، واقعا خود فدراسیونی ها هم نمی دانند چه اتفاقی می افتد. به نظرم اصلا بعید نیست اساسنامه اولیه به تائید هیات دولت برسد و این طور اگر بشود ، دیگر تنها کسانی می توانند در پست نایب رئیسی کاندیدا باشند که از قبل ثبت نام کرده باشند. در آن صورت من خیلی از بقیه جلوترم.»

او درباره شنس نامزدها هم گفت:«بالاخره به نظر می رسد آقای تاج و آجورلو افکار نزدیک تری به مدیریت علی کفاشیان دارند و تقریبا هر دو نفرشان هم او را برای نایب رئیسی اول معرفی کرده اند. عزیزی خادم هم در طرف دیگر است ، حالا باید دید در ادامه رقابت چه اتفاقی می افتد. از یاد نبریم که عزیز محمدی هم مدیری با تجربه است و قنبرزاده هم کاندیدای ریاست است که آرایی دارد. رقابت خوبی می شود انشالله.»

4141

 

 

کد خبر 518866

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 4
 • بی نام IR ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۳
  24 2
  هیچ کدامشان بدرد نمی خورند یعنی یک آدم کاربلد برا فدارسیون ایران پیدا نمی شه همه ی اینها سالها سمت داشتند ولی هیچ
 • بی نام A1 ۱۱:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۳
  22 7
  تا اونجا رفته خواسته ضايع نشه الكي يه فرم پر كرده
 • علی A1 ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۳
  15 4
  کفاشیان خودش نوچه علی آبادی بود تو هم خودتو نوچه کفاشیان کردی..گ
 • بی نام A1 ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۳
  21 5
  اینم حالش خوب نیست.خوبه حالا نرفته برای ریاست کنفدراسیون و فیفا ثبت نام نکرده
 • بی نام A1 ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۳
  26 4
  آجرلو.....نه
 • بی نام IR ۱۷:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۳
  13 4
  جاي شکرش باقيه که فرزاد مجيدي کانديد نشده
 • خزرائي IR ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۵
  1 0
  فقط دكتر دادكان و ايران در رتبه 15 در فيفا اينكاره هست و بس