۰ نفر
۲۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۱

تسنیم نوشت: رئیس هیئت پارلمانی حزب «المصریین الاحرار» تاکید کرد که برگزاری همه پرسی تنها راه حل پایان دادن به منازعه بر سر دو جزیر تیران و صنافیر است.

به گزارش رسانه های خبری مصر، «علاء عابد» رئیس هیئت پارلمانی حزب «المصریین الاحرار» (مصری های آزاده) گفت که به محض ارائه توافقنامه ترسیم مرزهای دریایی مصر و عربستان به مجلس، کمیته ویژه ای برای بررسی آن در صورت عدم وجود کمیته روابط خارجی و امنیت ملی تشکیل خواهد شد.

وی افزود مجلس درباره اسناد مربوط به این قضیه تحقیقاتی انجام خواهد داد و اگر مطمئن شویم که این دو جزیره متعلق به عربستان است در آن صورت با آن موافقت خواهیم کرد و اگر اطمینانی حاصل نشد، با این توافقنامه مخالفت خواهیم کرد.

عابد اشاره کرد که در صورت مخالفت مجلس با این توافقنامه انتظار می رود تا همه پرسی مردمی در این باره انجام شود تا به این منازعه پایان داده شود.

هفته گذشته در جریان سفر ملک سلمان به قاهره، شاهزاده محمد بن سلمان جانشین ولیعهد و شریف اسماعیل نخست وزیر مصر توافق موسوم به ترسیم مرزهای دریایی مصر و عربستان را امضا کردند که به موجب آن دو جزیره موجود در دریای سرخ داخل آبهای منطقه ای عربستان قرار گرفت. این درحالی است که این دو جزیره ده ها سال تحت حاکمیت مصر بودند.

واگذاری این دو جزیره به عربستان خشم مردمی و مخالفان دولت را به دنبال داشته است.

۵۰۵۰

کد خبر 528131

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =