رئیس دفتر رئیس جمهوری با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود به رخدادهای خبری اخیر واکنش نشان داد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر محمد نهاوندیان در این پست اینستاگرامی نوشته است:

✅ ۱- هرکس که با هدف فتح قله ای ؛ کوهنوردی کرده باشد می داند که در میانه راه ؛ برای «ادامه تلاش» باید مرتبا به قله بالای سر چشم دوخت و راه نرفته را دید و همزمان برای «شکر و تداوم امید» باید به راه پیموده زیرپا نظر کرد.

هرکس که توفیق کار مثبت و موفق داشه است ؛ می داند که هم نیمه پر لیوان واقعیت است و هم نیمه خالی آن . نیمه پر دستاورد است و نیمه خالی دستور کار .

هرکس که هنر مناظره و مدیریت مذاکره را آموخته و آزموده است ؛ می داند که با حریف ؛ باید از کاستی ها و نواقص کار او سخن گفت و مطالبه یبشتر و بهتر کردو با یاران و همراهان ؛ از توانایی ها و توفیق و عنایات.

✅ ۲- بخشی از فهم سخن ؛ فهم زمینه سخن و مخاطب سخن است.
اگر می خواهیم کمک کنیم و پیروزی بر حریف را قطعی کنیم راه آن تنگ کردن میدان بر دوست و پژواک خواسته دشمن یا تصویر دشمن ساخته نیست.

✅ ۳- تحریم های کور ؛ نه تنها راه را بسته بودند بلکه پلها را نیز شکسته بودند. اینک که سنگها از سر راه برداشته شده است ؛ باید پلها را هم ساخت و راه بلند کوتاهی ها را هم پیمود . ویرانی به ساعتی ممکن است و ساختن و آبادانی گاهی به سالیانی محتاج است.

اگر همه درست کار کنیم ؛ کار سالیان به سالی شاید . پس همتی باید.
-

4545

کد خبر 528534

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • یه جوون A1 ۱۶:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۳۰
  17 29
  "رخدادهای خبری اخیر " ؟؟ خوب چرا نمیگی اعتراف رئیس بانک مرکزی درباره ی عدم انجام تعهدات توسط آمریکا و عدم تاثیر برجام در زندگی مردم... روحانی مچکریم... ظریف کبیر مچکریم...
 • بی نام A1 ۱۷:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۳۰
  14 9
  مرحبا
 • اهواز A1 ۱۸:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۳۰
  0 0
  سلام بر اقی نهاوندیان.جناب آقای نهاوندیان فقط یک سوال دارم.چور اون زمانی که ما هزینه ای نداده بودیم و داشتیم مذاکره می‏کردیم و کار داشت پیش میرفت هیچ صحبتی از حمایت و گفتن نقاط قوت و حمله به دشمن نبود؟؟؟؟الان که دیگه اونها مثه سابق دنبال متوقف کردن ما حتی کند کردن ما نیستند وهمه چیز رو به نفعه خحودشون می بینند دم از این میزنید باید خوش باش رو تو کشور اعلام کنیم؟؟جنابا آقای نهاوندیان اگر اونها قبلا تمام پلهارو برداشته بودن و الان هم پلی رو نگذاشتند،ما چرا تمام پلهای پشت سرمون رو خراب کردیم؟؟و برای بازگشت به گذشته و نه پیشرفت کردن باید کلی هزینه کنیم؟؟؟
 • بدون نام ۱۹:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۳۰
  1 0
  احسنت جناب دكترعزيز ايران وايران به وجود شماافتخار ميكند
 • سینا A1 ۲۰:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۳۰
  1 1
  بیچاره سیف به وضعیت وزیر امور خارجه محمود تبدیل نشه همون جا برکنار بشه
 • بی نام DE ۲۱:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۳۰
  1 0
  من از بیگانگان هرگز ننالم، که با من هر چه کرد آن آشنا کرد.
 • بدون نام ۲۲:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۳۰
  0 1
  مگربنانبودهمزمان باتصویب برجام نحریمهابرداشته شود!کو! حالابعدازسه ماه بکی. یکیازمسولین فرجام برجام راافشا میکنند. شمارابه خدا. کدخداراول کنید. به خداتکیه کنید وبه توانایی خودمون. امربکا میخواهد. همانندقبل ازانقلاب. برجان ومال وناموس مردم غیرتمندایران مسلط شود. حواستون جمع باشد
  • بی نام RO ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۳۱
   0 0
   نه بنا نبود.
 • بی نام IR ۰۶:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۳۱
  1 0
  ویرانی به ساعتی ممکن است و ساختن و آبادانی گاهی به سالیانی محتاج است.به امید روزهای خوب برای ایران جوون رفتار جناب سیف رو امثال تو درک نمیکنند.