میزان نوشت:امین زندگانی، بازیگر فیلم محمد رسول الله (ص) در نقش جعفر ابن ابی طالب با تاکید بر اینکه برای از بین بردن مهجوریت قرآن کریم باید به سوی ساده کردن فهم قرآن برای مردم باشیم، گفت: مسوولان برگزاری نمایشگاه قرآن باید به سمت ساده کردن فهم قرآن برای مردم پیش بروند و این کار را می توانند با مشورت و به کارگیری ایده های متخصصان قرآنی در قالب اجرای برنامه های مختلف برای مردم برنامه ریزی کنند.

 وی افزود: اگر قرآن را به زبان ساده، جذاب و شیرین برای مردم بازگو کنیم؛ گرایش مردم در استفاده از قرآن در همه ابعاد زندگی شان بیشتر می شود، بنابراین پیشنهادم برای دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه قرآن این است که همه فعالیت های نهادها ، سازمان های دولتی و مردم نهاد را در راستای بازگو کردن مفاهیم  قرآنی به زبان ساده و ملموس برای مردم  سوق دهند.

بازیگر فیلم مختار نامه در نقش مسلم ابن عقیل (ع) افزود: به لحاظ تاریخی قرآن زمانی معجزه شد که قوم عرب توقع نداشتند آیات الهی بر قلب پیامبر(ص) نازل شود ؛ مردم در آن زمان عامی بودند و اکثر آنها سواد نداشتند، بنابراین پیامبر(ص) پس از آنکه آیات الهی به ایشان وحی می شد برای گرایش مردم مفاهیم قرآن را به صورت ساده و قابل فهم بازگو می کردند.
زندگانی در ادامه گفت: قرآن کتابی است که برای ارتباط انسان با خدا نازل شده است تا انسانی را که در تاریکی و ظلمات سیر می کند به نورانیت و کمال هدایت کند. تمامی مردم  تخصص کافی در تفسیر و ترجمه قرآن ندارند؛ به طور قطع آنها باید به یک کارشناس قرآنی مراجعه کنند که شاید کمبود وقت و حوصله مانع بزرگی باشد .بنابراین اگر کتاب هایی با محوریت مفاهیم قرآنی به زبان ساده تر چاپ و در اختیار مردم قرار گیرد؛ انگیزه استفاده از قرآن در زندگی مردم افزایش می یابد.
این بازیگر عرصه سینما و تلویزیون در ادامه تاکید کرد: یکی از راهکارهای مهم در کاربردی کردن قرآن میان خانواده ها؛ اجرای داستان های قرآنی در قالب هنرهای مختلف با حضور هنرمندان در بخش کودک و نوجوان نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است.
وی افزود: در خلق آثار قرآنی سینمایی و تلویزیونی تمامی هنرمندان ، بازیگران و کارگردانان باید به وحدت کلی در موضوع های مختلف قرآنی برسند. شاید یک اثر قرآنی با تلاش بسیار بازیگر و کارگردانی خلق شود ،اما به دلیل تنوع تفسیر آن موضوع قرآنی پخش نشود. بنابراین باید به سمت وحدت، یکپارچه و ساده تر کردن مفاهیم قرآنی پیش برویم.
بازیگر نقش مسلم ابن عقیل در فیلم مختارنامه نقش اقتصاد را در گرایش مردم به سبک زندگی قرآنی مهم دانست و در ادامه گفت: حضرت علی(ع) فرمودند اگر فقر از در خانه ای وارد شود از در دیگر ایمان بیرون می رود، بنابراین اگر بخواهیم سبک زندگی قرآنی را در زندگی مردم نهادینه کنیم، ابتدا باید وضعیت معیشت و اقتصادی مردم را بهبود ببخشیم .به دلیل اینکه اعتقاد دارم ایمان به اخلاق ، اخلاق به رفاه ، رفاه به آرامش، آرامش به اقتصاد، اقتصاد به نظم اجتماعی بستگی دارد.
23302
کد خبر 543031

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =