استاندار البرز تشکیل هلدینگ و پروتکل صادراتی را موجب رونق تجارت خارجی در این استان دانست و بر ضرورت ایجاد آن تأکید کرد.

به گزارش خبر آنلاین البرز و به نقل از روابط عمومی استانداری البرز، "سیدحمیدطهائی" صبح شنبه در دیدار مشترک با اعضای هیات اعزامی به روسیه که در اتاق بازرگانی تشکیل شد، با بررسی وضعیت بازار صادرات در کشور همسایه گفت: این سفر نقطه عطفی برای آغاز فعالیت های اقتصادی مشترک بین ایران و روسیه خواهد بود.
وی با تحلیلی از وضعیت روند صادرات کالاها به این کشور، موفقیت در تجارت خارجی را مستلزم اشراف به علم اقتصاد دانست و افزود: امروزه در دنیا اقتصاد یک علم محسوب می شود و فعالان این عرصه باید به علم اقتصاد که بسیار فراگیر و جهانشمول اشراف داشته باشند و با مطالعه علمی ضمن شناسایی بازار هدف، نسبت به صادرات آن هم با حساسیت کافی ورود پیدا کنند.
طهائی ضرورت رعایت استاندارد کالاهای صادراتی را بار دیگر مورد تأکید قرار داد و گفت: توجه به کیفیت استاندارد کشورهای نقطه هدف که محصولات آن صادر می شود باید مد نظر قرار گیرد.
طهائی تدوین پروتکل مشترک صادراتی در قالب هلدیندگی از شرکت های توانمند را استراتژی راهبردی استان در بحث صادرات اعلام کرد و خواستار تشکیل آن تأکید کرد.
لزوم کیفی سازی کالاهای صادراتی
وی کیفی سازی کالاهای صادراتی منطبق با استانداردهای بین المللی و شناسنامه مشخص را دو برنامه اصلی این هلدینگ در امر تجارت خارجی اعلام کرد.
استاندار البرز ضمن آسیب شناسی از روند بسته بندی محصولات استان و تأکید بر ضرورت بازنگری بر شیوه عرضه کالاهای صادراتی در استان گفت: متأسفانه شیوه عرضه کالاهای داخلی در بازار جهانی با شاکله پخش در میادین تره بار تفاوتی ندارد و این در حالی است که کالاهای صادراتی ما با دیگر کشورها قابل مقایسه نیست.
وی افزود: فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام نیز ظرفیت ویژه ای است که باید از این پتانسیل در جهت رونق صادرات به نحو احسن منتفع شد.
در این نشست تعدادی از تجار ایرانی مقیم روسیه نیز بخشی از فنون تجارت خارجی در زمینه شیوه انعقاد قرارداد های با این کشور همسایه را تبیین کردند.
در این نشست معاون اقتصادی و توسعه امور منطقه ای استانداری، مدیرکل امور اقتصادی و جمعی از اعضای شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی بازرگانی نیز حضور داشتند.

 

 

کد خبر 556819

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =