معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از راه‌اندازی هاب ارتباطی بین‌المللی در منطقه چابهار جهت افزایش کیفیت خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل ازمركز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، محمدجواد آذري جهرمي معاون وزير ارتباطات ، رئيس هيات مديره و مديرعامل شركت ارتباطات زيرساخت ، در همايش مراكز تبادل محتواي اينترنت (CDN) و اشتراك‌گذاري ترافيك (Peering) گفت: در راستاي مطالبه شبكه ملي اطلاعات، افزايش سرعت و كيفيت دسترسي به محتواي فضاي مجازي را براي كاربران در دستور كار قرار داده‌ايم.
وي با بيان اين كه در ارايه خدمات كيفيت بسيار اهميت دارد، اظهار داشت: كيفيت مطالبه جدي كاربران است و نقش زيرساخت در اين زمينه بسيار كليدي است.
آذري جهرمي با اشاره به نقش 20 درصدي زيرساخت در كيفيت، تاكيد كرد: بايد كيفيت ارايه خدمات را به صورت شفاف در معرض قضاوت عمومي قرار دهيم.
وي از راه اندازي تفاهم نامه سطح خدمات در شركت ارتباطات زيرساخت خبر داد و گفت: از همين رو به دنبال شفاف سازي كيفيت خدمات هستيم تا به بهبود كيفيت خدمات و رضايت مشتركان دست يابيم.
آذري جهرمي در ادامه با اشاره به راه اندازي مركز بين الملل چابهار ادامه داد: براي راه اندازي اين مركز مذاكراتي با چهار اپراتور بين‌المللي انجام شده است و ظرف دو ماه آينده با راه‌اندازي اين مركز، كاربران مي‌توانند خدمات و سرويس‌هاي بين‌المللي را با كيفيت بهتري دريافت كنند.
مديرعامل شركت ارتباطات زيرساخت همچنين به راه‌اندازي چهار نقطه تبادل ترافيك اينترنتي در تهران، تبريز، شيراز و مشهد، اشاره و خاطرنشان كرد: با راه‌اندازي مراكز توزيع محتوا CDN شاهد افزايش تبادل ترافيك داخلي هستيم كه اين موضوع يكي از مطالبات شبكه ملي اطلاعات است.
آذري جهرمي با اشاره به تعرفه‌گذاري جديد در حوزه اينترنت گفت: از اول مرداد ماه كاربران اينترنت، خدمات اينترنتي را با تعرفه‌هاي جديد دريافت خواهند كرد.
در ادامه دكتر صادق عباسي شاهكوه معاون صدور پروانه سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات رادويي نيز در سخناني گفت: سرويس peering &cdn شاه‌كليد شبكه ملي اطلاعات است.
وي افزود شركت ارتباطات زيرساخت زنجيره اوليه و بخش اثر گذار و طلايي شبكه ملي اطلاعات است.


5656

 

کد خبر 558147

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =