تسنیم نوشت: نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات آمریکا که به شدت از مهاجران مکزیکی انتقاد کرده بود به دعوت دولت مکزیک برای سفر به این کشور پاسخ مثبت داد.

به گزارش بی‌بی‌سی، دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می گوید دعوت رئیس جمهور مکزیک برای بازدید از این کشور در روز چهارشنبه را پذیرفته است.

ترامپ در توییتر نوشت او چشم انتظار ملاقات با انریکه پینا نی‌یه‌تو رئیس جمهور مکزیک است. نی‌یه‌تو همچنین هیلاری کلینتون نامزد دمکرات ها در انتخابات را دعوت کرده است.

ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی خود از اصطلاح "مجرم" و "تجاوزگر" برای بعضی مهاجران مکزیکی استفاده کرده و باعث جنجال زیاد شده است.

او همچنین قول داده است میان دو کشور یک دیوار بلند بسازد.

از زمان گردهمایی ملی حزب جمهوری خواه در ماه گذشته میزان حمایت از آقای ترامپ در نظرسنجی ها به طور قابل توجهی افت کرده است. او هم در نظرسنجی های سراسری و هم در ایالات حساس از خانم کلینتون عقب است.

دفتر ریاست جمهوری مکزیک گفت که دولت برای دو نامزد اصلی انتخابات آمریکا دعوتنامه فرستاده و آقای ترامپ آن را پذیرفته است.

دفتر پینا نی‌یه‌تو گفت که دیدار آنها خصوصی خواهد بود. او به تندی از مواضع ضدمهاجرت ترامپ و این اظهارات که مکزیک باید هزینه ساخت دیوار مرزی را بدهد انتقاد کرده است.

ترامپ تهدید کرده تا زمانی که مکزیک هزینه ساخت دیوار را ندهد، به عنوان رئیس جمهور مانع فرستادن پول نقد از سوی مکزیکی ها به کشورشان خواهد شد.

ترامپ مکزیک را از عوامل تضعیف بازار کار در آمریکا می داند و می گوید شرکت های آمریکایی کارخانه هایشان را برای کار ارزان در جنوب مرز مستقر می کنند.

او در ماه فوریه گذشته گفته بود:‌ "مکزیک تقریبا بیش از هر کشور دیگری ما را تیغ می زند."

52310

کد خبر 573915

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =