معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری البرز با اشاره به برپایی نمایشگاه توانمندی های صادراتی البرز در کشور اوکراین از ایجاد کارگروه پایش سفر برای هیات های سرمایه گذاری در استان خبر داد و گفت: این نمایشگاه در کیف پایتخت اوکراین به میزبانی استان البرز با حضور سایر استان ها برپا می شود.

به گزارش خبر آنلاین البرز و به نقل از روابط عمومی استانداری البرز، عباداله کامکار در جلسه کارگروه صادرات غیر نفتی استان البرز که صبح سه شنبه در سالن شهدای البرز استانداری برگزار شد، اظهار داشت: برپایی نمایشگاه توانمندی های صادراتی استان البرز در اوکراین پیرو تصمیم و جلساتی که با حضور سفیر و هیات تجاری اوکراین با استاندار البرز از ابتدای شهریورسال 94 در این خصوص برگزار شده اتخاذ شد.
وی افزود: این نمایشگاه از 5 تا 8 آبان ماه سال جاری در اوکراین به میزبانی استان البرز با حضور شرکت های مختلف از استان ها برپا می شود که تاکنون 24 شرکت در زمینه های پلیمر، ماشین آلات کشاورزی، انرژی، صنایع غذایی و مواردی از این دست برای حضور در نمایشگاه به صورت قطعی اعلام آمادگی کرده اند.
وی در ادامه به سفر هیات های سرمایه گذاری البرز به چند کشور اشاره کرد، گفت: امسال هیات های سرمایه گذاری البرز به چند کشوری که هیات های آنها قبلا به استان سفر داشتند اعزام می شوند از این رو برای اطلاع رسانی بیشتر از نتایج سفر و برآورد مناسب باید نسبت به تشکیل کارگروه پایش سفر اقدام شود.
معاون استاندار با اشاره به اینکه راه اندازی کشت فراسرزمینی در دستور کار استان قرار گرفته است، اضافه کرد: اوکراین منابع آبی خوبی دارد، از این رو کشاورزان استان البرز و سایر استان ها می توانند با رویکرد کشت فراسرزمینی از این ظرفیت استفاده کنند.
وی گفت: اکنون در کشور و به تبع آن استان البرز کمبود آب به خصوص برای کشاورزی به وضوح محسوس است، از این رو کشت و باغداری در اوکراین علاوه بر اینکه صرفه اقتصادی بالایی خواهد داشت، رونق خوبی نیز برای کشاورزی استان در بردارد.
معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری البرز با بیان اینکه تعامل با اوکراین تحول بزرگی در بحث صادرات ایجاد می کند، افزود: حذف تعرفه گمرک بین اوکراین و اتحادیه اروپا یکی از مواردی ویژه ای است که استان البرز می تواند به عنوان یک میانبر صادراتی برای تبادلات خود به اروپا از آن بهره برداری کند.
کامکار با اشاره به فرودگاه پیام گفت: باید تدابیری اندیشیده شود که سوخت یارانه ای برای فرودگاه پیام اختصاص پیدا کند چراکه این مهم تاکنون مورد پیگیری بوده ولی جنبه عملی پیدا نکرده است.
وی افزود: با توجه به اینکه وزیر معین استان البرز در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی وزیر ارتباطات و فناوری است می توان از این امکان برای تعیین تکلیف و رونق فرودگاه طی جلساتی بهره برداری کرد.
وی در ادامه از آغاز عملیات اجرایی ایجاد سایت نمایشگاه بین المللی خبر داد و گفت: سه نقطه در شرق، غرب و جنوب کرج برای ایجاد سایت دائمی نمایشگاه بین المللی در نظر گرفته شده که عملیات اجرایی آن امسال آغاز خواهد شد.
وی افزود: برای ایجاد سایت دائمی چند مکان پیش بینی شده و شرکت جدیدی در این ارتباط تشکیل و به تایید کارگروه مربوطه نیز رسیده است.
کامکاردر ادامه به سهام داران این شرکت اشاره کرد و گفت: سهام داران این شرکت متشکل از اتاق بازرگانی، اتاق اصناف و چند ارگان و دستگاه دیگر هستند که بخشی از باقی مانده سهام نیز در اختیار سرمایه گذاران داخلی و خارجی قرار می گیرد.
وی در خصوص جا نمایی سایت دائمی نمایشگاه البرز گفت: در حال حاضر سه نقطه در شرق، غرب و جنوب کرج پیش بینی شده است.
وی گفت: دو نقطه از طریق اراضی ملی پیشنهاد شده و یک مکان نیز مربوط به تعاونی های 42 گانه است که تمامی موارد توسط مشاور در حال بررسی است.

 

۴۸

کد خبر 576318

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =