ایلنا نوشت: جشن امضای رمان «آن رسید لعنتی» نوشته داریوش مهرجویی در نشر ثالث برگزار می‌شود.

داریوش مهرجویی (نویسنده، کارگردان و مترجم) به تازگی رمانی با عنوان «آن رسید لعنتی» ‌را از سوی نشر به‌نگار منتشر کرده و قرار است که جشن امضای این رمان از ساعت 18 روز چهارشنبه (7 مهرماه) در کتابفروشی نشر ثالث برگزار شود.

این رمان داستان زندگی بهزاد جاوید، فیلمبردار، کار‌گردان و تهیه‌کننده‌ پنجاه‌و‌چند ساله است. کتاب با صحنه سکته بهزاد شروع می‌شود. علت سکته این است که بهزاد می‌شنود صدا‌و‌سیما بعد از چهار سال نمی‌تواند پول او را پرداخت کند. او چند سال قبل سریالی ساخته که بسیاری به خاطر سریال موردنظر، از او تقدیر می‌کنند و قرار می‌شود هزینه ساخت سریال را به او بدهند. او از خوشحالی این خبر سور و سات فراوانی به‌راه می‌اندازد، خانه عوض می‌کند و زیر بار قرض می‌رود.

با گذشت زمان بهزاد متوجه می‌شود که از پول خبری نیست و باید برای رسیدن به پولش از هفت خان رستم عبور کند. این داستان، پروسه‌ بی‌سرانجامی است که بهزاد جاوید می‌گذراند؛ دویدن‌های او از بخشی به بخش دیگر از واحدی به واحد دیگر تا پیگیر طلبش باشد و کارش را نهایی کند، از واحدی در صداوسیما به استودیوی از استودیوی به بخش آرشیوی از... . در این پروسه زندگی شخصی‌اش هم دچار تغییر می‌شود. کار تا جایی پیش می‌رود که برای ادامه کار احتیاج به رسید عکس‌هایی دارد، اما این رسید گم می‌شود و بعد از سه سال کسی از همکاران بهزاد زنگ می‌زند و اعلام می‌کند که رسید پیدا شده و باز آن‌ها به جشن و شادی مشغول می‌شوند، اما درست روز فردای این جشن است که آن تلفن می‌شود. بهزاد جاوید سکته می‌کند و راهی بیمارستان می‌شود.

«آن رسید لعنتی» درباره سردرگمی و کلاف بازنشدنی مشکلات انسان‌ها در زندگی شهری است؛ حتی می‌توان گفت نقدی بر بروکراسی و زندگی مدرن است. با آنکه شهری که داستان در آن می‌گذرد تهران است، اما اتفاقات داستان در هر شهر بزرگی می‌تواند اتفاق بیفتد. در لابه‌لای این داستان با انسان‌های مختلفی برخورد می‌کنیم که همه غرق در مشکلات خود هستند، همه می‌خواهند به هم کمک کنند، اما هیچیک توان حل مشکلات خود را هم ندارند.

رمان «آن رسید لعنتی» نوشته داریوش مهرجویی، در ۹۸ صفحه به بهای 9 هزار تومان از سوی نشر به‌نگار منتشر شده است.

علاقه‌مندان برای حضور در این آیین می‌توانند به کتابفروشی نشر ثالث واقع در زیر پل کریمخان، نبش خیابان ایرانشهر مراجعه کنند.

5858

کد خبر 583059

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =