مدیرکل امور اجتماعی استاندری همدان: ۲۴ دستگاه موظف به فعالیت در حوزه حجاب و عفاف هستند

مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان، از ماهواره به عنوان ام‎الفساد یاد کرد و گفت: وقتی که یک نفر از اعضای خانواده در معرض تهاجم فرهنگی قرار ‎گیرد بقیه افراد نیز از گزند این آسیب در امان نیستند.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از همدان ؛ مهرداد نادری‎فر، که در همایش حجاب و عفاف سخن می گفت با اعلام اینکه باید از ویترینی شدن عفاف و حجاب جلوگیری شود، خاطرنشان کرد: باید در این حوزه عوامل تهدیدزا و تقویت‌کننده در خانواده‎ها را مورد بررسی قرار دهیم.

وی در بحث عفاف عامل اصلی تهدید را خود فرد دانست و افزود: شخصیت افراد در کودکی شکل می‌گیرد بنابراین باید از همین دوران به فکر بود.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان با بیان اینکه وقتی حریم‎ها در یک خانواده تعریف نشود فرد در بزرگسالی هرگز به فکر تغییر رفتار نیست، اضافه کرد: این ما هستیم که الگوی رفتاری فرزندانمان در آینده را مشخص می‎کنیم.

نادری‎فر عفاف و حجاب را در کشور ما جزو آموزه‌های دینی یاد کرد و افزود: کتیبه‎ها و تندیس‎های به جای مانده در تخت جمشید نشان از زنی دارد که پوشش در آن به چشم می‎خورد.

وی بدحجابی را تهدید جدی تلقی کرد و یادآور شد: برای اینکه کرامت را در جامعه نهادینه کنیم باید بدحجابی را ریشه‎کن کنیم و این موضوع به یک دغدغه خاطر اجتماعی تبدیل شود.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان فرهنگسازی و ایجاد بستر لازم را در توسعه عفاف لازم دانست و افزود: ما در توسعه عفاف و حجاب مصوبه‎ای داریم که 24 دستگاه را موظف به فعالیت در حوزه حجاب و عفاف می داند که باید این امر جدی گرفته شود.

46

 

کد خبر 586823

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =