تسنیم نوشت: فرماندار تهران با بیان اینکه سرشماری نفوس عمومی و مسکن به‌صورت اینترنتی بسیار مناسب خواهد بود، گفت: متاسفانه تهران نسبت به برخی روستاهای کشور که خانوارها امکانات رایانه‌ای ندارند هم عقب‌تر است.

عیسی فرهادی ظهر امروز (چهارشنبه) در مراسم افتتاحیه سرشماری عمومی نفوس و مسکن به صورت حضوری گفت: مشارکت در سرشماری اینترنتی تا پایان روز جمعه 30 مهر ماه سال 1395 ادامه دارد و همشهریان تهرانی می‌توانند با مراجعه به سایت سرشماری اطلاعات خود را وارد کنند.

او ادامه داد: سرشماری حضوری نیز در شهر تهران به مدت یک ماه انجام می‌گیرد و مردمی که نتوانند اطلاعات خود را وارد کنند باید آن را به ماموران سرشماری آمار ارائه دهند.

فرماندار تهران با بیان اینکه 30 درصد مردم تهران در سرشماری اینترنتی مشارکت کرده‌اند، گفت: متاسفانه ما نسبت به بسیاری از روستاها که امکانات رایانه‌ای ندارند و در مساجد برای ثبت‌نام حضور یافتند هم عقب‌تر هستیم.

فرهادی گفت: شهر تهران در زمان سرشماری به‌صورت حضوری به پنج بخش تقسیم می‌شود و کار به‌طور منظم و بر اساس برنامه‌ریزی کامل انجام می‌گیرد.

او گفت: شهرداری تهران، مرکز ملی آمار و تمامی دستگاههای مرتبط تلاش بسیار چشمگیری برای سرشماری اینترنتی و حضوری داشته‌اند و امیدواریم مردم نیز در ادامه مسیر همانند همیشه همراه و همدل باشند.

ماموران آمار اشراف کامل به محلات دارند

ناصر امانی معاون برنامه‌ریزی شهرداری تهران با بیان برنامه‌های انجام گرفته در سرشماری توسط شهرداری گفت: شهرداری تهران و مدیران مناطق نهایت همکاری را برای هر چه بهتر برگزار شدن سرشماری داشته‌اند.

او با اشاره به اینکه شهرداری توجه ویژه‌ای به زیرساختها در حوزه اجتماعی داشته افزود: یکی از برنامه‌های مهم شهرداری توجه به سرای محلات بوده و این اهتمام به محله محوری بسیار اثر گذار خواهد بود.

معاون برنامه‌ریزی شهرداری تهران گفت: امسال نیز از محوریت سرای محلات بهره گرفتیم و 11 هزار 500 نفر از این طریق برای آمارگیری داوطلب شدند و امیدواریم شاهد ثمرات آن باشیم.

امانی عنوان کرد: تمامی ماموران سرشماری که انتخاب شده‌اند اشراف کاملی بر منطقه، محله و کوچه‌ها دارند؛ البته ماموران سرشماری عمومی نفوس و مسکن آموزشهای لازم را دیده‌اند و در خدمت مردم هستند.

او به فعالیت شهرداری برای نصب پلاکهای جدید اشاره و گفت: تا سوم آبان ماه نیز نصب برخی پلاکهای جدید پایان می‌یابد تا خللی در کار سرشماری ماموران آمار ایجاد نشود و تمامی اطلاعات به صورت صحیح و کامل ثبت شود.

4747

 

کد خبر 591929

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =