کمیته نظارت شورای شهر تهران، در راستای بررسی مشکلات محلات پایتخت، به بررسی مشکلات محله شهرک غزالی واقع در محدوده شهرداری منطقه غرب تهران پرداختند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کمیته نظارت شورای شهر تهران که هر هفته در محلات مختلف این کلانشهر حاضر می شود، این هفته در شهرک غزالی به بررسی مشکلات شهروندان با حضور تعدادی از اهالی این محله و شورایاران و مدیران شهرداری منطقه پرداخت.

گفتنی است محله شهرک غزالی از سال 1360 در دو بخش، بافت مسکونی در ضلع شمال غربی محله و شهرک سینمایی غزالی در قسمت جنوبی محله احداث شده و در فصل تابستان به دلیل کاهش سطح آب های زیرزمینی و چاه عمیق موجود، فشار آب کاهش یافته و در مواقعی منجر به قطع آب نیز شده است.
شهرک سینمایی غزالی تحت تملک و مدیریت سازمان صدا و سیما است و املاک مسکونی شهرک، دارای مالکین حقیقی است و با توجه به اینکه شهرک غزالی به صورت شهرک محصور است مشکلات عدیده ای در ارائه خدمات شهری به ساکنان ایجاد شده.
در این نشست، یکی از خواسته های اهالی، تسریع در اعطای پایان کار و سند تفکیکی به ساکنان اعلام شد. رئیس کمیته نظارت شورای شهر درباره حل این مشکل گفت: به منظور رفع این مشکل می بایست جلسه ای با حضور شهرداری منطقه، هیئت امنای شهرک و نماینده سازمان صدا و سیما جهت تعیین عوارض های قابل پرداخت و تعیین تکلیف موارد ابهامی صورت پذیرد.
پیرهادی دیگر مشکل عنوان شده در این محله را عدم تعیین تکلیف زمین بایر ضلع جنوبی بوستان حضرت خدیجه (س) عنوان کرد و گفت: طبق بررسی های به عمل آمده، مالکیت زمین مذکور، متعلق به سازمان صدا و سیما است و عدم رسیدگی مناسب، موجب شده که زمین مذکور به صورت بی دفاع و بایر درآید و علاوه بر آلودگی بصری، بستری مناسب جهت حضور معتادان و بروز آسیب های اجتماعی نیز فراهم آورد.
از سوی اهالی محله، فرسودگی ناوگان اتوبوسرانی در خط شهرک غزالی - میدان آزادی و همچنین شهرک غزالی - مترو ایران خودرو به عنوان مشکلات این محله عنوان شد. طبق بررسی های این نشست، بخش خصوصی در خط مذکور، با بیان اینکه این خط از میدان آزادی تا شهرک شهرداری تعبیه شده است، جهت انتقال مسافران از شهرک غزالی تا شهرک شهرداری، کرایه ای بیشتر از مبلغ مصوب از مسافرین اخذ می کند لذا شرکت اتوبوسرانی تهران و حومه موظف شد در اسرع وقت با متخلفین برخورد قانونی کند.
از دیگر مشکلات اهالی عدم رسیدگی پلیس راهور به وضعیت نابسامان ترافیکی در خیابان پنجاه و پنجم در ضلع شرقی محله عنوان شد.
دیگر خواسته اهالی در حوزه حمل و نقل بررسی امکان تعریض زیرگذر تقاطع ایران خودرو و اتوبان شهید فهمیده، تعریض و بازپیرایی خیابان پنجاه و پنجم و خیابان یکم، پیش بینی و احداث پایانه تاکسی در سطح شهرک مذکور، بررسی امکان خط BRT در جاده مخصوص تهران-کرج و ترمیم و لکه گیری روکش آسفالت سطح معابر محله بیان شد.
دیگر گلایه اهالی، عدم تحقق سرانه های فرهنگی - ورزشی در این محله بود. در این جلسه اهالی خواستار احداث مجموعه ورزشی و استخر در این محله و یا در یکی از محلات همجوار شدند.
دیگر خواسته های عنوان شده از سوی شورایاری و اهالی احداث بازار میوه و تره بار محلی، آبیاری مناسب فضای سبز حاشیه اتوبان شهید فهمیده و فضای سبز داخلی شهرک، کاشت درختان مناسب، تجهیز ساختمان سرای محله، مرمت و بازسازی مسجد شهرک غزالی و استقرار کانکس نیروی انتظامی جهت ارتقای امنیت اجتماعی محله عنوان شد.
مقرر شد کلیه درخواست های اهالی طی مکاتباتی از طریق شورایاری و هیئت امنا دریافت و پس از جلسات کارشناسی با حضور کارشناسان حوزه مدیریت شهری و کمیته نظارت، مشکلات مطروحه به شهردار تهران، معاونت های مربوطه، دستگاه ها و ارگان های ذی ربط ارسال شود و پیگیری کلیه موارد در کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران در دست اقدام قرار گیرد.

 

46231

 

کد خبر 601284

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =