پایگاه آگاهی غرب شهر کرمانشاه افتتاح شد

فرمانده انتظامی استان هدف از افتتاح پایگاه آگاهی غرب شهر کرمانشاه را ارتقای امنیت و آرامش و خدمت بیشتر به شهروندان عنوان کرد و گفت: پرونده های مربوط به سرقت در حوزه هشت کلانتری و پاسگاه به این پایگاه ارجاع داده می شود.

به گزارش خبرآنلاین ،سردار "منوچهر امان اللهي" پيش از ظهر امروز در حاشيه افتتاح پايگاه آگاهي غرب شهر کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، اظهار داشت: تجربه تأسيس پايگاه آگاهي شمال شهر در سال 93 نشان مي داد، سرعت کشف جرايم، تعقيب مجرمان سابقه دار و افزايش کشفيات روند بسيار مطلوب و تأثيرگذاري داشته است.


وي افزود: با توجه به وقوع سرقت در برخي از مناطق جنوب و غرب شهر کرمانشاه، احداث پايگاه غرب ضرورت پيدا کرد و بر همين اساس، اين پايگاه بدون هرنوع سرمايه گذاري جديد و يا جذب نيرو، تنها با استفاده از امکانات موجود و پرسنل خبره و زحمتکش پليس آگاهي، در محل طبقه فوقاني کلانتري 16 سعدي از امروز شروع به فعاليت کرد.

مقام ارشد انتظامي استان با اشاره به اينکه پايگاه آگاهي غرب عمدتاً در حوزه کشف جرايم و مبارزه با سرقت منزل، مغازه و خودرو فعاليت دارد، ادامه داد: ورودي پرونده هاي سرقت کلانتري هاي 16 سعدي، 26 آزادگان، 25 دولت آباد و 24 الهيه و نيز پاسگاه هاي کوزران، ماهيدشت، چهارزبر و سراب نيلوفر که حدود40 درصد از پرونده هاي ارجاعي جرايم سرقت به اداره مبارزه با سرقت پليس آگاهي استان را شامل مي شد، از اين پس در اين پايگاه رسيدگي مي شود.


سردار امان اللهي با بيان اينکه طي دو سال گذشته بالغ بر دو هزار مورد از انواع جرايم توسط پايگاه آگاهي شمال کشف شده است، خاطر نشان ساخت: در مدت هشت ماه گذشته هزار و 327 مورد پرونده به اين پايگاه ارجاع داده شده است.

وي ادامه داد: اين پايگاه در مدت هشت ماه نخست سال جاري 691 مورد سرقت را کشف و 150 نفر را نيز در اين زمينه دستگير کرد، همچنين موفق به شناسايي و انهدام 26 باند سرقت و کشف 396 مورد جرم از اعضاي اين باندها شد.

وي تصريح کرد: اين حجم از وقوع سرقت، 30درصد از مجموع سرقت هايي بود که پرونده آنها وارد اداره مبارزه با سرقت پليس آگاهي استان مي شد و علاوه بر رفاه حال مردم، بر اساس اعلام پليس راهور، کاهش چشمگيري نيز در بحث ترافيک شهري داشته است.

فرمانده انتظامي استان گفت: همکاران انتظامي در پليس آگاهي پايگاه غرب نيز مي بايست با افتخار و تلاش شبانه روزي و نيز مديريت مدبرانه در خدمت مردم باشند، چراکه تجربه ثابت کرده هر جا رده هاي مختلف ناجا با تدبير و برنامه ريزي اقدام کرده اند، بازخورد مطلوبي نيز حاصل شده است، از اين رو يک فرمانده پاسگاه و حتي يک مأمور گشت با اقدام مناسب مي تواند احساس امنيت و آرامش را به مردم منتقل کند.

سردار امان اللهي خاطرنشان ساخت: افزايش بي رويه شهرنشيني بدون فراهم آمدن ساز و کارها و بسترهاي لازم، بي گمان در افزايش جرايم به ويژه سرقت نقش داشته است، اما پليس بدون اينکه در مواجه با مالباخته، علل و عوامل سرقت را بهانه کند، به پرونده وي رسيدگي و حتي الامکان تا حصول نتيجه پيگيري کرده است.

وي عنوان کرد: اصل وقوع جرم آزار دهنده است و براي پليس که بيشتر در معرض جرم و مجرم قرار دارد، بسيار آزار دهنده تر خواهد بود، اما با تعهد و دلسوزي و نيز جديت و تدبير در پيگيري پرونده ها و حضور پررنگ در ميان مردم، حتي با کمترين امکانات و مزايا و با وجود مشکلات عديده مي تواند منشا اثر واقع شود.

46

کد خبر 608239

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =